1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песна која ви буди спомени

Дискусија во 'Музика' започната од N1ky, 8 јули 2012.

 1. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  25
  Често ќе ги слушнеме постарите кога ќе слушнат некоја песна и велат „Еее песнава кога излезе...времиња беа тоа“. Дали и вие имате песна која ви буди спомени и ве потсеќа на некој период ?

  Јас си имам една песна на која плачам секој пат кога ќе ја слушнам: Miley Cyrus-The climb. Песната не тажна ама ете мене ме потсеќа на едно прекрасно лето кое ми фали многу. :lol:
   
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  14.164
  Пол:
  Женски
  Мене овие на летото 2007. :wasntme:
  Плачам скоро секогаш кога ќе ги слушнам. И уште некои од Pet Shop Boys - Love Etc., Despina Vandi - GIA, Nickelback - Rockstar, Дара Бубамара, Dragana Mirkovic & Danijel Djokic - Zivot moj, Boban Rajovic - Usne boje vina.. :doh:
  http://www.youtube.com/watch?v=jtoncUzV6nA
  http://www.youtube.com/watch?v=RVmG_d3HKBA
  http://www.youtube.com/watch?v=yNLgJ6RBrdo
  http://www.youtube.com/watch?v=C3lWwBslWqg
  http://www.youtube.com/watch?v=pVhtwzhsRqs
   
 3. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
 4. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  http://www.youtube.com/watch?v=JnaGpqx02fE
  ме потсеќа на едно убаво лето... 8)

  http://www.youtube.com/watch?v=CcTNzNWMSqE
  ме потсеќа на едно друштво кое за жал сега се распадна (ни беше хит кога излезе песнава)...

  http://www.youtube.com/watch?v=6ko7ZIj358E
  Ме потсеќа на средношколските денови... :)

  http://www.youtube.com/watch?v=rkXAkTY95Zo
  http://www.youtube.com/watch?v=40OnniOPx6c
  на една личност што нема никогаш да ја заборавам (одбегнувам да ги слушам овие 2 песни) :emo:
   
 5. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  25
  Би ве замолила кога ставате песни како Шмизла и Елена да ги ставате во спојлер. :)
   
 6. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
 7. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
 8. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  338
  Пол:
  Женски
 9. sweetyy1

  sweetyy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  66
 10. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
 11. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  856
 12. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.842
  Допаѓања:
  4.862
  Пол:
  Женски
 13. haylie23

  haylie23 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3

  Аnna би се сложила со последните две кога станува збор за детство а кога зборуваме за тема љубов, најмногу од ламбе ех да можам да го вратам времето :sweat: :^)
   
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.482
 15. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  14.164
  Пол:
  Женски
 16. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
 17. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
 18. Twetty.swetty

  Twetty.swetty Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  8
 19. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
 20. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.842
  Допаѓања:
  4.862
  Пол:
  Женски