1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песна која го содржи вашето име

Дискусија во 'Музика' започната од blonde_supergirl, 23 август 2017.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.119
  Пол:
  Женски
  Во текст, во наслов, било што.

  Оваа најмногу ми се свиѓа со моето име и текстот не е лош, а мелодијата е лагана.
   
  На fallenangel и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.081
  Допаѓања:
  141.434
  Пол:
  Женски

  Најмногу оваа ми се свиѓа иако има уште 2-3 стари македонски ама не ми е текстот по мерак...
   
  На Crna Dama, fallenangel и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
 3. Beauty.Mar

  Beauty.Mar Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  1.156
  Пол:
  Женски

  Многу е убава
   
  На Cinderfakinrella, Someday, fallenangel и 3 други им се допаѓа ова.
 4. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.371
  Пол:
  Машки
   
  На IM.TMKQ, ♡BuBaLe♡, fallenangel и 2 други им се допаѓа ова.
 5. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.615
  Пол:
  Женски
  :P

   
  На ♡BuBaLe♡, Gosh, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
 6. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.798


  И името и професијата

  :music:Моја је драга вештица:music:
   
  Последна измена: 24 август 2017
  На ♡BuBaLe♡, blonde_supergirl и Someonespecial им се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.037
  Допаѓања:
  77.365
  Пол:
  Женски
  Мишел, ниси више лепа као пре...:music:


  Право да ви кажам, овој Јоксимович нема поим од животот.
  Мишел лепша него икада, разбира се. :makeup:
   
  На Cinderfakinrella, Crna Dama, mula и 10 други им се допаѓа ова.
 8. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.807
  Допаѓања:
  52.271
  Пол:
  Машки
  8-|
   
  На CoverGirl10, ♡BuBaLe♡, Gosh и 2 други им се допаѓа ова.
 9. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  10.396
  Пол:
  Женски
  :rofl:

  Се зезам..Не дека е за мене, ама многу ја сакам песнава :D
   
  На Cinderfakinrella, ♡BuBaLe♡, fallenangel и 4 други им се допаѓа ова.
 10. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.119
  Пол:
  Женски
  Сви супер... Има една и за Моника таму од Зоран Ванев, ужасии, затоа не ја постирав хаха :D "Једна зима са Кристином" е преубава, исто и "Опрости ми Катрин".
   
  На Cinderfakinrella, Crna Dama, stetoskop и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  3.663
  Пол:
  Женски
 12. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.119
  Пол:
  Женски
  Преубава, ја отепував на рипит на времето.
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  3.663
  Пол:
  Женски
  Моника,моника ех да си хармоника :rofl::rofl::rofl:
   
  На Crna Dama, ilyan и Gosh им се допаѓа ова.
 14. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.119
  Пол:
  Женски
  Да бе, ужас :D
  Oваа е добра со моето име исто
   
  На Cinderfakinrella и Βικτωρία им се допаѓа ова.
 15. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.028
  Допаѓања:
  7.645
  Пол:
  Женски
 17. BlackNight

  BlackNight Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  834
  Допаѓања:
  4.275
  Пол:
  Женски


  Еве ја!
   
  На Gosh, fallenangel, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.897
  Допаѓања:
  26.732

  :D:D
   
  На Crna Dama, crimson, fallenangel и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.930
  Допаѓања:
  162.199
  Пол:
  Женски
 20. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.119
  Пол:
  Женски