Песна која го содржи вашето име

Дискусија во 'Музика' започната од blonde_supergirl, 23 август 2017.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.114
  Пол:
  Женски
  Во текст, во наслов, било што.

  Оваа најмногу ми се свиѓа со моето име и текстот не е лош, а мелодијата е лагана.
   
  На fallenangel и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.151
  Допаѓања:
  123.952
  Пол:
  Женски

  Најмногу оваа ми се свиѓа иако има уште 2-3 стари македонски ама не ми е текстот по мерак...
   
  На Crna Dama, fallenangel и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
 3. Beauty.Mar

  Beauty.Mar Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.149
  Пол:
  Женски

  Многу е убава
   
  На Cinderfakinrella, Someday, fallenangel и 3 други им се допаѓа ова.
 4. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.381
  Пол:
  Машки
   
  На IM.TMKQ, ♡BuBaLe♡, fallenangel и 2 други им се допаѓа ова.
 5. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.609
  Пол:
  Женски
  :P

   
  На ♡BuBaLe♡, Gosh, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
 6. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.360
  Допаѓања:
  48.363


  И името и професијата

  :music:Моја је драга вештица:music:
   
  Последна измена: 24 август 2017
  На ♡BuBaLe♡, blonde_supergirl и Someonespecial им се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.174
  Допаѓања:
  74.617
  Пол:
  Женски
  Мишел, ниси више лепа као пре...:music:


  Право да ви кажам, овој Јоксимович нема поим од животот.
  Мишел лепша него икада, разбира се. :makeup:
   
  На Cinderfakinrella, Crna Dama, mula и 10 други им се допаѓа ова.
 8. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.838
  Допаѓања:
  48.599
  Пол:
  Машки
  8-|
   
  На CoverGirl10, ♡BuBaLe♡, Gosh и 2 други им се допаѓа ова.
 9. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  580
  Допаѓања:
  8.800
  Пол:
  Женски
  :rofl:

  Се зезам..Не дека е за мене, ама многу ја сакам песнава :D
   
  На Cinderfakinrella, ♡BuBaLe♡, fallenangel и 4 други им се допаѓа ова.
 10. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.114
  Пол:
  Женски
  Сви супер... Има една и за Моника таму од Зоран Ванев, ужасии, затоа не ја постирав хаха :D "Једна зима са Кристином" е преубава, исто и "Опрости ми Катрин".
   
  На Cinderfakinrella, Crna Dama, stetoskop и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  3.660
  Пол:
  Женски
 12. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.114
  Пол:
  Женски
  Преубава, ја отепував на рипит на времето.
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  3.660
  Пол:
  Женски
  Моника,моника ех да си хармоника :rofl::rofl::rofl:
   
  На Crna Dama, ilyan и Gosh им се допаѓа ова.
 14. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.114
  Пол:
  Женски
  Да бе, ужас :D
  Oваа е добра со моето име исто
   
  На Cinderfakinrella и Βικτωρία им се допаѓа ова.
 15. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  4.985
  Пол:
  Женски
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  851
  Допаѓања:
  6.656
  Пол:
  Женски
 17. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски


  Еве ја!
   
  На Gosh, fallenangel, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.745
  Допаѓања:
  23.486

  :D:D
   
  На Crna Dama, crimson, fallenangel и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.048
  Допаѓања:
  160.510
  Пол:
  Женски
 20. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  2.114
  Пол:
  Женски