1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песна што ве потсетува на бившиот

Дискусија во 'Музика' започната од ***nekoja***, 3 ноември 2015.

 1. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  873
  Пол:
  Женски
  мислев дека ја нема оваа тема ...сите имаме по некоја песна што не потсека на на бившата љубов......ако има ваква тема нека иде во канта..:) ете мене ме потсека оваа ........
   
 2. ~disappointed~

  ~disappointed~ Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2015
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.970

  Ahh...:D
   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  По најново Adele - Hello ме потсетува. :)
   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Wahnsinn

  Wahnsinn Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  2.441
  Пол:
  Женски
  Може Hello - Adelle
  Ама најмногу Hey you - Pink Floyd.
  Има и уште неколку други.
   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.103
  Пол:
  Женски
   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
 7. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.485
  Пол:
  Женски
  Temava vi e "turni me da kinisam " ... !
   
 8. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.970
  Zsh? :D
   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  873
  Пол:
  Женски
  зошто??? што има лошо ??:)
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.485
  Пол:
  Женски
  @Kukla994 @***nekoja*** vi se molam , pesna sto ve potsetuva na bivsiot? Sega neka se otvori tema koj glumec ve potseka na bivsiot??? WTF... troa sum depresivna koa ja vidov temava uste tolku me dotolci :)
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.970
  Hahah e ako de, pa sto :P
  Eeee pa I ti, od edna tema vo depresija ne se pagja :P
   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
 12. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.485
  Пол:
  Женски
  Kukloo koja pesna te potseka tebe na bivsiot bekar? :P
   
 13. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  873
  Пол:
  Женски
  :Pпа не е лошо да се отворе таква тема само мислам дека не би требало бившите да ги споредеме со глумци поради тоа што и се глумци хаха
   
  На Zeynep му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.970
  Si kazav pogore maceee hahaha
  I toa ne e se, taa prva mi padna na pamet, ako prezivejt temava I ako mi teknit uste nekoja ke postiram :P
  Pocnav da gi zaboravam I pesnite, ete do tolku gi brisam bivsite I minatoto :P

  Aaaa tebe nikoja li ne te potsekjat na bivsa ljubov, a a a?
  Aj da vidam :P
   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
 15. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.485
  Пол:
  Женски
  На Ann., ***nekoja***, Outlook и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.970
  Ahahahahaaaaaa (y)
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  873
  Пол:
  Женски
  hхахаха подобра нема ни да има хахаххаан:D:D:D:D
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  2.335
  Допаѓања:
  119.253
  Пол:
  Машки
   
  На SuperGirl24, ***nekoja*** и anakonda88 им се допаѓа ова.
 19. macence994

  macence994 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2015
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  353
  Пол:
  Женски


  прв пат кога го видов свиреше песнава :( :(
   
  На Crna Dama, Tinushka и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
 20. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.515
  Пол:
  Женски
  хахахаххахахаааа..колку бивши имам ....немам толку време да ги изнаставам сите песни
   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.