Песна што ве потсетува на бившиот

Дискусија во 'Музика' започната од ***nekoja***, 3 ноември 2015.

 1. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  870
  Пол:
  Женски
  па на последниот бивши :P
   
  На baba Rada и macence994 им се допаѓа ова.
 2. Neodlucna

  Neodlucna Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  826
  Допаѓања:
  976
  Не на бившиот тука на еден неодамнешен КРАШ :inlove:
   
  На ***nekoja*** и macence994 им се допаѓа ова.
 3. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  4.755
  Пол:
  Женски
  ;(
   
  На macence994 и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
 4. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
   
  На Енна.. и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
 5. girl.09

  girl.09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  49
  :P:P
   
  На LadyInTheDark и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
 6. My_Vezilka

  My_Vezilka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2015
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Женски
  -"Држ ми го маро гајтанов" :D
   
  На sikica7 и anakonda88 им се допаѓа ова.
 7. My_Vezilka

  My_Vezilka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2015
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Женски
  :|
   
  На elimkd, Енна.. и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
 8. badgirl2

  badgirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.953
  Допаѓања:
  30.397
  Пол:
  Женски
  Оваа од Арктик манкис коа ке ја слушнам стално прво што ми пага на памет е тој чак и тектстот ми ја погага емотивната ситуација коа ке помислам на него.Песнава година дена веке ми е рингтон на мобилниот.


  А оваа свиреше на радио вечерта кога раскинавме баш во моментот кога сфатив дека од утре дента ке бидам без него. Од тогаш стално коа ке ја слушнам или вртам канал/станица или искачам од просторијата. :envy::envy::envy:
   
  На LadyInTheDark и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.687
  Допаѓања:
  49.996
  Пол:
  Женски
  Skid Row - I remember you
  Savage Garden - To the Moon and back
   
  На Tinushka и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
 11. GrungeGirl123

  GrungeGirl123 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Cry-Guns n' roses
  Always-BonJovi
  Still loving you-Scorpions
  Wish you were here-Pink Floyd
   
 12. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.690
  Пол:
  Женски
  Ете во оваа песна комотно може да си се видиш себеси,и тој дечкото во глана улога во спотот личи на тебе и ист по карактер..абе шта да ти причам за тебе создадена.
   
 13. SmallDeath

  SmallDeath Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
 14. Sasha Fierce

  Sasha Fierce Активен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2015
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
 15. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.380
  Пол:
  Женски
 16. xoxo5

  xoxo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Дека тој многу ја сакаше оваа песна и сега до ден денес на него ме потсетува:) А баш прееска случајно си ја пуштив хаха:D
  :rock:
   
 17. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  9.603
  Пол:
  Женски
 18. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.457


  PA NEK ME UBIJEEE NOOOOOOOOOC(lalala)
  POZZ DO BIVSIOT OD SELO BATINCI :u:

  via dm sat
   
 19. flavor

  flavor Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  235
 20. Nut

  Nut Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2016
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  476
  Пол:
  Женски