1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песна што ве растажува

Дискусија во 'Музика' започната од HoneyBunny, 27 март 2010.

 1. HoneyBunny

  HoneyBunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Која песна секогаш кога ќе ја слушате ве растажува?
   
 2. Rosy

  Rosy Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  16
  Мене ме растажува I don't wanna miss a thing - Aerosmith
   
  На anichka94, spellbound, Bok и 6 други им се допаѓа ова.
 3. HoneyBunny

  HoneyBunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  јас не си кажав за мене.
  Marc Terenz - Love To Be Loved By You
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Ме растажуваат песните на Тоше,со самата помисла дека повеќе го нема се растажувам.
  А исто така и Riblja Corba - posljedna pjesma o tebi,Frank Sinatra - my way и Next Time - рамо за плачење.


  Само една мала забелешка,не е моја работа знам,меѓутоа мислам дека темава би требало да стои во музика. ;)
   
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  megu site zvezdi od dario-sekogas,ama sekogas me rastazuva,iako pejacov ic ne go sakam
   
  На Thallia му/ѝ се допаѓа ова.
 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Ti si mi u krvi-Z.Colic..ednostavno pred mnogu godini koga ja slusav sami od sebe solzi mi tecea..imalo, nemalo pricina :) a i sega koga ke ja slusnam verojatno zatoa sto mi se slucuvalo cesto, odma cuvstvuvam nekoja taga me obzema i mi se polnat oci..imalo ili nemalo pricina za toa :roll:
   
  На anichka94, capri и gabigabi им се допаѓа ова.
 7. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  "Tajna otrovna" i Nekogas i negde" od Vlado Janevski, "Kad si rekla da me volis" od Dino Merlin, "Zagrli" od Goca Trzan, "Mesecina" od Kaliopi, "My hard will go on" Celine Dion
   
 8. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Dust in the wind-Kansas
  Wind of change-Scorpions...
  Ме потсетуваат на убави времиња кога бевме помали.Вечерно време, ќе се качевме на некое повисоко место, целиот град го гледавме ко на дланка и си ги свиркавме овие песни.Се соживувам со тие моменти и некогаш навистина ми недостигаат.Сега сме секој по својот пат.
   
 9. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
  Игри без граници од Тоше, Sombra de ti од Шакира....мислам дека имам уште ама сега за сега толку ми текнува,но овие две најмногу ме растажуваат.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lalalala2

  lalalala2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Dario - kje peam za nas...
  a najmnogu Reamonn - Supergirl :(
   
  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Drako

  Drako Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  Broken од Amy lee, The hardest thing,jos uvjek sanjam da smo zajedno
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Мене пак таа ептен ме расположува...
  Ова да ;)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 13. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Placebo - Running up that hill
  Jeff Buckley - Hallelujah :(
   
 14. mila24

  mila24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  12
  Me rastazuva KRIVO JE MORE -Divlje jagode i JEDINA MOJA -Divlje jagode neznam zasto ama odsekogas sum gi sakala pesnive
  i sekogas koga ke gi slusnam mi vrakaat stari spomeni i sum tazna posebno koga ke ja slusnam KRIVO JE MORE imam nekoe custvo ko za mene da bila napisana pesnava :( se mi se slucilo kako vo tekstot na pesnata :(
   
  На ParadisoGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Late Night Alumni - Empty Streets
  Не знам зошто, ама песнава ме потсетува на талкања низ мрачните улици после болно раскинување ;(
   
 16. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  „Полско цвеќе “ - Тоше Проески и „Carrie“ - Europe ;(
   
  На elimkd, Д.Чобанова и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 17. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  Најмногу ме растажува Sinead O`Connor - Nothing Compares 2U! Таа е најдобрата песна,според мене на сите времиња, ама и онаа која секогаш ме растажува...
   
  На ParadisoGirl, grdavistina и Cancer-4 им се допаѓа ова.
 18. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  20
  Има неколку песни кои некако соодејствуваат со мојата ситуација:
  1. Игри без граници-Тоше Проески,
  2. Још увек сањам да смо заједно-Тоше Проески,
  3. Без тебе-Тоше Проески,
  4. My heart will go on-Селин Дион,
  5. Allways-Бон Џови
  Сигурно има и други ама да не ја пишувам сега „Војна и Мир“ :lol:
  Поздрав4е до сите :D
   
 19. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.746
  Допаѓања:
  8.247
  Пол:
  Женски
  Охоооо...има многу,ама еве во моментов прва што ми паѓа на памет е Jesus to a child-George Michael.
   
 20. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/QjkJDu0B-1U&hl=en_US&fs=1&color1=0x3a3a3a&color2=0x999999"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/QjkJDu0B-1U&hl=en_US&fs=1&color1=0x3a3a3a&color2=0x999999" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
  ;(