Песна што ве растажува

Дискусија во 'Музика' започната од HoneyBunny, 27 март 2010.

 1. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.416
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.387
  Пол:
  Женски
  На MarchelineAmaru и natte им се допаѓа ова.
 3. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
  Tose -jos uvjek sanjam da smo zaedno.
  Adriana Mezardi -Marcas de Ayer.
  Tose -polsko cveke.
   
 4. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  687
  Све још мирише на њу, Парни Ваљак
  Заклечу се, Бјело дугме
  На бадње вече, Прљаво казалиште

  Овие ми текнуваат сега во моментов, како така потажни песни што сум ги чула... :( :( :(
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  [youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/e8LFslJsuKE&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/e8LFslJsuKE&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
   
  На peperutkaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Brian Adams - evrythig i do, i do it for you & please forgive me
  Тоше Проевски - полско цвеќе и громови на душа
  Divlje jagode - krivo je more
  Zeljko Joksimovic - Ljubavi....
   
  На emilija1996 и snegulka21 им се допаѓа ова.
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.170
  Пол:
  Женски
  И тука ке постирам,бидејки и оваа песна ме растажува...
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/iy0j8-UJkPs&hl=en_US&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/iy0j8-UJkPs&hl=en_US&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 8. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Многу се, но оваа најмногу ме растажува.
  http://www.youtube.com/watch?v=trH5lHQ8Fyk
  Други песни што ме растажуваат:
  *Nickelback-Far away
  *Nickelback-Never gonna be alone
  *Zdravko Colic - E ,draga draga
   
 9. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Кафана на балкана, ако се вика точно вака, не знам
  Ама се ежам на песнава
   
 10. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.422
  Допаѓања:
  3.542
  Пол:
  Женски
  На vaga95 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  "Crvena Jabuka-Volio bih da si tu"
  "Го молам ноќва небото -Тоше "
  "Малечка -Тоше" (ми ја има посветено една многу битна личност која сеа ја изгубив) :( :inlove:
  "Please forgive me -Bryan Adams"
  итн итн ...
   
 12. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  268
  За година две-Каролина,Љубена-Тоше,Полско цвеќе-Тоше,Here without you,Oci boje duge-Dr.Iggi....
   
 13. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  685
  Допаѓања:
  203
  Поново од Наташа Беквалац и Never be the same again - melanie c
  Секогаш ме растажуваат овие 2 песни :( :(
   
 14. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.344
  Hurt - Christina Aguilera

  Се воздржувам да не заплачам кога ја слушам.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.498
  Малечка од Тоше и Не заборавај од Калиопи. ;(

  Ima nesto u tom sto me neces - Zeljko Joksimovic

  Colorblind - Counting Crows
  Kissing you -Des'ree ... ;(

  Голема плачка сум, посебно на песни . . . Ме допираат повеќе и од филмови и книги понекогаш.
   
 16. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.226
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  Још увек сањам да смо заедно и Полско цвеќе од Тоше
  Neverne bebe- Tuzna pesna
  Mariah Carey-My all
  Sarah O Connor-From Sarah with love
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  I Love To Be Loved By You - Marc Terenzi ме убива значи, не ме растажува ;( ;( ;(
   
 18. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  39
  Anastacia ft.Ben Moody-Everything burns ;(
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  i mene isto...od aca lukas mnogu se ezam :(
   
 20. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  38
  На Mai4, Goddest и Chocolate.me им се допаѓа ова.