Песна што ве растажува

Дискусија во 'Музика' започната од HoneyBunny, 27 март 2010.

 1. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  Celine Dion - My Heart Will Go On
  секогаш ме растажува!
   
 2. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  63
 3. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
 4. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  72
  http://www.youtube.com/watch?v=fzi2zkWK ... re=related
  Marc Anthony - My Baby You

  http://www.youtube.com/watch?v=TW8hdkDh5ok
  Marc Anthony - When I Dream At Night

  http://www.youtube.com/watch?v=DdLPbp8I ... re=related
  Marc Anthony - You sang to me

  http://www.youtube.com/watch?v=Vo_0UXRY_rY
  Aerosmith - I Don't Wanna Miss a Thing

  http://www.youtube.com/watch?v=S4kzGhDE ... re=related
  Ronan Keating - If Tomorrow Never Comes

  Ова се само неколку од многуте песни кои ми крадат солзи од очите секој пат кога ги слушам...
   
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/jFGqZ5cPrPk&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/jFGqZ5cPrPk&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

  Откако една девојка му ја посвети на еден мој близок... и не сфатив зошто...сега ме растажува ;( :worried:
   
  На emilija1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  141
  snuff од slipknot
  нека почива во мир paul gray ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
   
  На TeddyS му/ѝ се допаѓа ова.
 7. AnneTheStrange

  AnneTheStrange Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  1
  Песнава ја слушам по неколку пати на ден.Текстот ми се свиѓа. Paul Gray R.I.P.

  А секогаш ме растажува Papa can you hear me затоа што ме потсетува на мојата другарка која неодамна го изгуби татко и ;( .

  Исто така и Hurt од Кристина Агилера :(
   
 8. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  my llitle one ме растажува
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 9. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  сега за прв пат ја слушам песната Papa can you hear me и навистина ме растажи и ме потсети на мојот татичко ;(
   
 10. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  Nickelback - If everyone care ;(
   
 11. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.243
  Richard Marx - Right Here Waiting For You :(
   
 12. SashaFierce

  SashaFierce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
 13. perdija

  perdija Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  4
 14. womaninwhite

  womaninwhite Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  13
  I Don't Wanna Miss a Thing - Aerosmith
  Because You Loved Me - Celine Dion
  Here Without You - 3 Doors Down
  Without You - Mariah Carey

  ..вака до бескрај може да си пишувам.. :)
   
 15. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
 16. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
 18. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.985
  Допаѓања:
  4.122
 19. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.243
  Да...мн а сакум песната
   
 20. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  66
  "Што и да е ќе помине" од Владо Јаневски. Обавезно ме растажува иако има и моменти од песната кои некогаш даваат сила,како мојот омилен стих ...болката не значи да се предадеш затоа не плачи,ме имаш мене и гушни ме,што и да е ќе помине...