Песна што ве растажува

Дискусија во 'Музика' започната од HoneyBunny, 27 март 2010.

 1. Alexxandra

  Alexxandra Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  inna-Goodbye :( :whew: :whew: :whew:
  најубава песна :(
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.877
  Меморија - Возови (неможам да го најдам текстот на песнава)
  и овој исто од нив,
  Не сум веќе оган под ѕвездите
  не сум ѕвезда што сјае во ноќите
  во овој час чувствувам
  еден бел коњ умира
  в градите некоја планина

  Мојот дом од името далеку е
  пуштете ме да ја видам светлината
  сонцата денес силно нека светат
  и птиците да се вратат на југ

  Реф. х2
  Не барајте вино, испиено е
  единствено што можам е да излезам
  со вас на парадите

  Ноќва виното во крвта ми е
  црвено вино, црвени знамиња
  црвено вино, црвени знамиња
  пред очите на сигурно

  Не сум веќе оган под ѕвездите
  не сум ѕвезда што сјае во ноќите
  сонцата денес силно нека светат
  и птиците да се вратат на југ

  Реф. х2
  Не барајте вино, испиено е
  единствено што можам е да излезам
  со вас на парадите

  и птиците да се вратат на југ
  :(
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Cascada - Everytime we touch ;(

  http://www.youtube.com/watch?v=FL0bjwez8mg

  'Cause everytime we touch I get this feeling
  And everytime we kiss I swear I could fly
  Can't you feel my heart beat fast, I want this to last
  Need you by my side.
   
 4. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.226
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  Леле леле,песнава е во состојба да ме уништи во најкраток можен рок,а пак си ја сакам... :fubar:
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/PrYdne-tWO4&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/PrYdne-tWO4&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
   
 5. lav4ence.e.e

  lav4ence.e.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  244
 6. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.465
  Један дан живота од Мишо Ковач многу ме растажува, ме потсеќа на татко ми ;( и други песни кои тој ги слушаше и кои со текстот ме потсеќаат на него :(
   
 7. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  „Полско цвеќе“ од Тоше и „Ring my bells“ од Енрике :(
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 8. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Тоше Проески - Игри без граници
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Игри без граници,Цреша,Громови на душа,Тајно моја - Тоше Проески
  Evanescence - My immortal
  Ann Lee Rymes - How do I live without you
  Backstreet Boys - Incomplete
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.533
  Допаѓања:
  132.524
  Пол:
  Женски
  Се растажувам секогаш кога го слушам Тоше, особено неговите балади, затоа што повеќе не е меѓу нас, и нема друг таков да се роди, барем не наскоро... А посебно, во последно време многу ме растажува неговата Jos uvijek sanjam da smo zajedno....

  Освен неа, има и други... сега ми текнува на My heart will go on - Celine Dion, How do I live - LeAnn Rimes, Always - Bon Jovi... има добра причина зошто баш тие песни ме растажуваат. Исто ме растажува Ne mogu ti reci sto je tuga - Hari Mata Hari & Nina Badric. Не знам, обично не ги слушам овие двајца, ама кога ја слушнав песнава, в срце ме погоди....
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 11. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  152
 12. sunshine93

  sunshine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  37
 13. sunshine93

  sunshine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  37
 14. sunshine93

  sunshine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  37
 15. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Neyo - Mad ... :(
   
  На pali.andjeo му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.103
  Пол:
  Машки
  <object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ngpZaECKaBM&amp;hl=en_GB&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ngpZaECKaBM&amp;hl=en_GB&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
   
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.498
  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_1Hlvlt7Zx0&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_1Hlvlt7Zx0&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 18. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  280
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 19. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
 20. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.985
  Допаѓања:
  4.123