1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песните на Тоше ги пеат српски пејачи

Дискусија во 'Музика' започната од maja8, 18 јануари 2010.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.156
  Нели песните што Тоше ги напишал сега ке ги испеат други пејачи, и тоа ке биде неговиот најнов албум. Но мене не ми се допаѓа што освен Калиопи и Елена Ристеска, останатите песни ке ги пеат пејачи од Србија и Хрватска :? Што мислите вие за тоа?
   
 2. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  120
  Мене баш не ми смета тоа!Што има врска ако се од Србија или Хрватска? Таму има луѓе што многу повеќе го ценат Тоше отколку некои тука.Штом сакаат дел од своето време да го издвојат за албум на Тоше тоа значи дека го почитуваат.А зошто тебе не ти се свиѓа тоа? Затоа што мислиш дека на албумот на Тоше треба да има само македонски изведувачи?
  Срамно е таквото размислување според мене!
   
 3. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  zasto da ne,neka gi pejat i pejaci od drugite zemji,za da se pustaat sekade,ne samo kaj nas,i da ne go zaboravime...
   
 4. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.156

  Значи јас најмногу од се ја сакам и почитувам нашата музика, и нашите пејачи ( зборам за оние кои се стварно квалитетни а не новосоздадениве „ѕвезди“) . Да беше Тоше србин, мислите дека нашиве ке ги пееа песните? Воопшто не ми се допаѓа тоа што само Елена и Калиопи ке пеат негова песна, сметам дека можат и нашите пејачи да го направат тоа, па и да ги препеат на српски за српскиот пазар. А сметам дека нема некој што би одбил да испее песна на Тоше... И воопшто не се срамам од моето размислување. напротив ГОРДА СУМ !
   
 5. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.156
  i bas mi e cudno sto ne se javi nekoj moj istomislenik. hmmm
   
 6. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  И јас си ги ценам нашите пејачи,ама оние навистина квалитетните.
  Амааа,ни тие ни тие не сакам да ги пејат песните од Тоше,мразам кога Елена ќе се фали со хит што душа дал да го искомпонира.Ако беше жив можеби не ќе сакаше таа да ја пее баш таа песна.
  Извинете ама тоа е по мое!!!најдобро ќе беше да ги пуштеа во демо какви беа ,такви!
  А вистина е дека
   
 7. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Па немаше демо снимки туку само компонирана музика без никакво пеење од Тоше. Според мене, апсолутно немам ништо против кој и да ги пееше песните, се додека се правите луѓе за тоа,луѓе што го почитуваа и го сакаа Тоше. А според мене хрватите мн повеќе го респектираат и го респектираа додека беше жив од нас.
   
 8. Drako

  Drako Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  Не е важно дали ќе ги испеат Хрвати,Срби или некој од нашиве важно е тоа што со отпевањето и нивното присуство да му дадат големо значење и почит на Тоше а не неговите песни да ги користат за пофалба и се знае дека кој и да ги испее не може као нашиот ангел.Тој беше и ке остане еден и единствен и никогаш нема да се заборават сите работи што тој ги направи ниту песните што ги испеа.
   
 9. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  50
  не ми сметА што српски пејачи ги пејат песните на тоше ама не е тоа тоа тоше си е тоше никој не може како него ;) :(
   
 10. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  75
  Јас пак мислам дека подобро е сите негови песни да ги отпеат познатите пејачи од соседството само поради едниствена причина што тие мноооооогу повеќе го испочитуваа нашиот Тоше. Многу повеќе него ли нашиве "ѕвезди" се покажаа достојни за тоа. Реално, македонскиве пејачи одсекогаш гледаа на Тоше со завист а никој не беше ни бар малку блиску до тоа што беше тој. Баш забележав пред концертот, ретко која наша телевизија го рекламираше, додека на српските канали беше пуштана таа реклама на секој половина час. А и кога зборат тие за Тоше, некако многу повеќе можам да почуствувам почит кон него и неговото дело, отколку овие нашиве, кои само се натпреваруваат кој повеќе ќе покаже дека бил пријател со Тоше, па колку само го почитувал и ценел... глупости. Па додека беше жив, ретко кој од нашиве пејачи му гостуваше на концертите, се бунеа зашто само Тоше се форсирал, па зар само тој бил ѕвезда тука итн... И сега вие кажете ми, зар овие исти луѓе заслужуваат и да го спомнат неговото име а не пак да ги пеат неговите песни?! Зар имаат лице да застанат на таа сцена и да кажат по некој збор за Тоше (читајте да си се испромовираат себе си)?! Јас мислам не.
  ТОШЕ БЕШЕ И ОСТАНА ЕДИНСТВЕН.
  Почивај ни во мир анѓелу и нека ти е вечна славата. Недостасуваш бескрајно... ;(
   
  На Pink.Princess му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Sto ima ovie nasive kopuci da peat negovi pesni , da si pravat li marketing??? Dodeka bese ziv mislam deka mu zaviduvaa zasto bese i zasekogas ke ostane najdobar!!!Pozz
   
 12. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  120
 13. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.156
  Auuu ne mi se veruva sto citam...
   
 14. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  120
  Кои според тебе од македонскиве пејачи би требало да ги пеат тие песни?
   
 15. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  75
  НИКОЈ!
   
 16. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Откако почина човекот мира не му дадовте, додека беше жив сите по ред го плукавте. (секоја чест на малкуте вистински фанови)

  Почитуваењто и славењето на името негово отиде надвор од границите на нормала.
   
  На tanjabela му/ѝ се допаѓа ова.
 17. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.628
  Допаѓања:
  21.934
  Пол:
  Женски
  Точно. Факт е дека не може никој да ги отпее како Тоше, а од друга страна мразам некрофили и продавачи на фабрикувани емоции...како народов да е толку глуп да не сфати дека сакаат себеси да се промовираат. Да се пеат-тоа да, ама да не се претерува. Песните нека останат на неговите фанови, тие нека бидат оние кои ќе ги организираат тие настани со кои ќе се велича животот и работата на Тоше, а за неговите колеги од кои минимум 50% плукаа по него додека беше жив а баш тие најмногу сакаат да му ги пеат песните, можам да кажам - ако сакаат да се промовираат нека фрлат некој денар за своја песна, а не вака на готово.
   
 18. fashionbaby

  fashionbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  244
  Не е чудно,ги пеат пошо се убави и никој неможе да им бара авторски права... Али тоше најубаво ги пее :)
   
 19. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  939
  Пол:
  Женски
  Токму така,никој не може песните на Тоше да ги пее како што само тој лично знае бидејќи неговите песни не само што се многу убави,туку и тој го имаше најубавиот глас од сите пејачи во регионот и да беше жив ќе изградеше интернационална кариера и ќе станеше интернационална музичка ѕвезда и затоа и јас сум против други пејачи да ги пеат неговите песни! :* :inlove:
   
 20. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Па што ако ги пеат? И тој пееше нивни песни... :)