1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песните се добри, ама изведувачот не

Дискусија во 'Музика' започната од Snow-Queen, 30 декември 2011.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  Кои изведувачи не ги поднесувате,не ги сакате, но нивните песни ви се допаѓаат.

  Јас на пример, песните на Елена Ристевска ми се допаѓаат, но неа неможам да ја гледам :puke:
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.409
  Песните се TOP,aма ти си OUT

  па онака некоја тралалајка на Pиана, џенифер... A нив :puke:
  не можам да ги поднесам органски
  A песните им се далеку од TOP
   
 3. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.286
  Пол:
  Женски
  Се наоѓаат многу песни од Ријана да ми се допаѓаат, ама не можам да и‘ го слушам тоа пискавото кокошкино гласче. Не ја сакам, а покрај тоа што не ја сакам и песните не можам да и‘ ги сакам, зошто ми ги упропастува начисто.
   
 4. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  Ноне...! :fubar:
  Типичен пример...Кој го пуштил девојчево да се бламира на ТВ :fubar:
  Туку и не што не знае да пее ги расипува и песните... :lol:

  http://www.youtube.com/watch?v=z7IawN1LoD8
   
 5. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  735
  Пол:
  Женски
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.406
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=IXmF4GbA86E&ob=av2e
  И не само оваа многу други песни ми се допаѓаат али ова тралалајкава што би рекла лудото НЕ!
  Исфорсирана до даска, нека се крсти дека ќе и помиуваат голотиите уште долго, друго и не ја спасува! |(
   
  На anneyy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.301
  Пол:
  Женски
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.551
  Од денес и Црно на бело од Дани се преубави песни, ама Дани како пејачка и вокал е преценета.
  Да ги испеела некоја со помоќен вокал, би биле совршени.

  Онаа Леа која пее со Ај Кју и ја препеала од Калиопи - Не заборавај.
  Таа песна е толку добра, а Калиопи ја испеа маестрално.
  Зошто ја расипувате бре деца?
  Пејачката воедно иритира со нејзината појаво и пискавото гласченце.
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  LadyGaga , песните и се хитови сакам да ги слушам, но неам не можам да ја гледам, како некој робот е
   
 10. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.552
 11. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.554
  Џенифер Лопез и Шакира ми се антипатични но имаат некои песни кои ми се убави и ги слушам.
   
 12. t.i.n.k.b.e.l.l

  t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
 13. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.804
  Ако зборуваме за тоа кого неможеме да поднесеме тогаш многу ги има. Од нашата естрада скоро сите. :D А ако зборуваме за добри песни, а лоша изведба и лош глас на пејачите пак не се малку. :D Во моментов ми текна на Елена Ристеска. "Есен во мене" ми е многу убава песна, ама девојчето си нема глас и готово. Ја упропастува... Да ја испеал некој друг многу поубаво би звучела. Калиопи на пример. Има уште многу многу такви случаи, но во моментов неможам да се сетам, ако ми истекне уште нешто ќе си пишам :lol:
   
  На Christyn му/ѝ се допаѓа ова.
 14. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
 15. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.634
  За жал, постојат океј изведувачи, но песните се некои лимунатки од утре за денес и едноставно неможат да го доловат капацитетот на изведувачот. И денес постојат добри вокали, признавам иако сум носталгичар за некое си време со далеку подобра музика. Се потценуваат квалитетите на пеачите баш поради лошиот избор на песни кои главно ги прават за пари.

  Бијонсе страшно ме нервира, ама каков глас има уау, признавам... Со сингл лејдис девојко, мене не можеш да ме освоиш! Џабе ти глас и стас и се! И Кели Кларксон? Што битна со неа? Многу моќен женски вокал, а освен таа бикоз оф ју ништо друго не направи.

  Изведувачите чинат, ама песните се страшни! Има и обратни случаеви кога песната е далеку подобра од изведувачот. Пример, Мадона :D Жената врска си нема, џабе и сите тие часови за пеење, јас не знам шо се брука... ама луѓето ја сакат бре и има направено некои добри хитчиња.
  И Бајага... мн. лош глас има! Ама ете јас го обожавам :inlove:

  А исто има и лоши изведувачи со лоши песни кои печалат пари на големо. Ќе седне Тимберланд, Дејвид Гета или Питбул ќе викне некој актуелен пејач на вечера пример :wasntme: За еден саат песната е направена бре момче и од неа количка си купил....

  Немат песни.. немат песни по кои ќе се памтат...
   
 16. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.569
  Допаѓања:
  31.122
  Пол:
  Женски
  Lady Gaga има добри песни ама нејзината појава ме иритира :puke: кловн
   
 17. Bellatrix

  Bellatrix Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  26
  Типичен пример за ова е Lana Del Rey чии текстови ги обожавам, но кога станува збор за нејзините вокални спосоности за мене е големо разочарување.
   
 18. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.810
  Допаѓања:
  4.847
  Пол:
  Женски
  Од нашите многу ми се допаѓаат песните на Калиопи,ама пуста Опи.Никако мојов организам неможе да е поднесе. :lol:
   
 19. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Калиопи сите песни и се бљак :puke: |( аааа незнам неа кој ја толку воздигна со тој никаков глас незнам шо гледаат луѓево во тоа емоции покажувала.... :^)
   
 20. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.799
  Допаѓања:
  3.581
  Песенка од 1998 - рускиот оргинал на "Arround the World" е отпеан за никаде а добра мелодија&текст:  за среќа преработката на англиски (од 2000та) е далеку подобро отпеана:
   
  Последна измена: 21 април 2015