1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песни-ваши дела

Дискусија во 'Канта' започната од N1ky, 23 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  25
  Епа вака... знам дека има друга тема каде што можете да ги пишувате своите творби,но во таа тема никој не го коментира делото.Па затоа отворив нова тема каде што ќе можеме да ги критикуваме делата.
  Значи..секој прво ќе ја критикува песната над него па потоа ќе ја напише својата.

  Cura sa plave oci...

  Sjecas li se na curu
  sa plave oci
  koja je za tebe
  plakala u noci?

  Sjecas li se na curu
  sa plave oci
  koja zivot bi dala
  da je nazoves „moja mala“?

  Sjecas li se na curu
  sa plave oci
  koja je mislila
  da bez nje neces moci?

  Sjecas li se na curu
  sa plave oci
  koja te je volela
  vise od svega?
   
 2. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.