1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песни за свадба

Дискусија во 'Музика' започната од soncka, 16 август 2012.

 1. soncka

  soncka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Девојки помагајте ми требат песни за свадба а во моментот не ми текнува ништо ;) :*
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  418
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  soncka ти треба листа да направиш? или...?
   
 4. soncka

  soncka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Да да требаше ама завршив работа најдов сепак фала :)
   
 5. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  344
  Кази како најде,и мене ми требаат :) позз
   
 6. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
 7. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.080
  Допаѓања:
  17.258
  Пол:
  Женски
 8. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  1.754
  Пол:
  Женски
  Таа песна со црешата..умм поточно цреша се од корен корнеше..(така ја викам јас 8) ) свадба е голема.. доста време ерген одев.. 4 месеци свадба се спрема.. толку знам.. ;)
   
 9. DaddyDirectioner

  DaddyDirectioner Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  8
  Сите весели фолклор песни :D
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Музика за свадба

  Девојки, го правам списокот на забавни песни за на свадба. Ако можете да ми помогнете, со вашиот избор на песни. Па може некоја ќе ми се допадне и ќе ја додам. :) :music:
   
 11. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.670
  Допаѓања:
  11.526
  Музика за свадба

  ^ Видиш, јас со тоа не се позамарав. Кате ми даде избор огромен, ми кажа сакаш ли да додадеш нешто и за 5 минути бевме готови. Толку едноставно ми беше целото договарање со таа жена, неверојатен бизнисмен! Се со неа беше по 5 минути работа, освен што поштено си ги заработија парите колку труд вложија. :inlove: Најинтересни беа келнерите, и они со чашите и тањирите како цупкаа околу масите. Немаше ни еден човек да седи, од земја се трескаа луѓето, хахахаха! :lol:
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Јас спремив список за почетните песни, и за забавниот дел. За другото не треба нели?Тоа они сами си знаат што да свират?
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.399
  Допаѓања:
  33.955
  Пол:
  Женски
  1. Пусти моду - Здравко Чолиќ
  2. Моји другови - Бајага
  3. Дрска жено плава - Жељко Јоксимовиќ
  4. На 223 - 305 - Драган Мијалковски
  5. Џули - Данијел Поповиќ
  6. Све је моје твоје - Жељко Самарџиќ
  7. Такве као ти - Нина Бадриќ
  8. Македонија навива за вас - Тоше Проески
  9. Никој како тебе не бакнува - Тоше Проески
  10. Во коси да ти спијам - Тоше Проески
  11. Излажи ме - Тоше Проески
  12. За добра стара времена - Нови Фосили
  13. Хајде да лудујемо - Тајчи
  14. Луди летни плес - Фламингоси
  15. Остала си увјек иста - Мишо Ковач

  На овие песни ми текна во моментов. Ги свират скоро на сите свадби. Ако сакаш да ти пишам и некои странски песни, пиши.
  Да, да. Оние знаат што да отсвират за младоженец, неевста, кумови, старосватови, свекор и свекрва и баба и дедо.
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Музика за свадба

  ^ Македонија навива за вас на свадба?! Аманте бре луѓе :^)
   
  На Harper, CameliaMiller, BoaVista и 5 други им се допаѓа ова.
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.399
  Допаѓања:
  33.955
  Пол:
  Женски
  Оваа песна ја свиреа на една свадба каде што бев старосватица. Се зачудив кога ја слушнав. Ги пишав песните затоа што сум ги слушала по свадби.
   
 16. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  Македонија навива за вас и Остала си увјек иста во забавен дел? No way :x

  Jaс би ти ги предлижила:
  Ми плешемо - Прљаво казалиште
  Не спавај мала моја - Бјело дугме
  На задњем сједишту мога аута - Бјело дугме
  Напиле се улице - Бјело дугме
  Игра рокенрол цела Југославија - Електрични оргазам
  Пусти пусти моду - Здравко Чолич
  Пјевам дању, пјвам ночу - Здравко Чолич
  Писачу јој писма дуга - Здравко Чолич

  И другиве од SummerGirl ми се ок :)
   
  На KidA му/ѝ се допаѓа ова.
 17. richgirl998

  richgirl998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  286
  Мјеркам те, мјеркам - Здравко Чолич
  Џенан Лончаревич - Лудујем (оваа секогаш ја има по свадби :rofl: )
  Тоше Проески и Антонија Шола - Волим осмјех твој
  Кога бев последниот пат на свадба ја пуштаа кога беа тие забавните онаа песна од Michael Telo - Ai se eu te pego :D
   
 18. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  270
  Не кани ме - Миле Кузмановски
  Слушаш ли - Тоше Проески
  Ствари лагане - Тоше Проески
  Шадрвани - Шабан Шаулич
  Се што побарав од тебе господе - Миле Кузмановски
  Свадба е голема - Војо Стојановски
  Све је моје твоје - Жељко Самарџич
  Влез (Зек Зек) - Цветелина Јанева
  Жал - Шабан Шаулич
  С намјером дојдох у велики град - Шабан Шаулич
  Бојана - Шабан Шаулич
  Одлазиш, одлазиш - Шабан Шаулич
  Ах, каде е моето либе - Мнп
  Жал за Деспина - Наум Пертевски
  Јовано, Јованке - Наум Петревски и Чалгии
  Ајде сите на нозе - Јордан Митев
  итн...
  ако сакате добра забава :)
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.399
  Допаѓања:
  33.955
  Пол:
  Женски
  1. Опа, опа - Луис
  2. Срце је моје виолина - Лепа Лукиќ
  3. Баробија
  4. Ред бул секси бул
  5. Несаница
  6. Не кажувај либе добра ноќ
  7. Милионерче - Кисми
  8. Љепша од ночи
  9. Ко те има тај те нема - Кеба
  10. Срно моја малена - Шабан Шаулиќ
  11. Во наше село чешма шарена
  12. Емина
  13. Поздрави је, поздрави - Мирослав Илиќ
  14. Мајка на Марика думаше
  15. Волела ме једна Врањанка
  16. Ти само ти - Марјан Коцев
  17. Ајше лично ајше
  18. Ќе пијам, ќе лумпувам - Гоце Арнаудов
  19. Цело Скопје - Благица Павловска
  20. Рузмарин - Саша Матиќ
  21. Сплавови - Новица Здравковиќ
  22. Чајешукарије
  23. Ти донесов млада невеста - Војо Стојановски
  24. Кој ја мати водата на коњите
  25. Три невесте тикве брале
  26. Кате, Кате
  27. Шака нака - Биоритам
  28. Паша, паша - Биоритам
  29. Стамбол град - Благица Павловска
  30. Мишел - Жељко Јоксимовиќ
  31. Розо моја црвена - Ибуш Ибраимовски
  32. Големото друштво - Александар Сариевски
  33. Свири мајсторе - Гоце Арнаудов
  34. Да беше стрела песнава - Гоце Арнаудов
  35. Свадба македонска - Есма Реџепова
  36. Лено, Лено, Ленче - Елита
  37. Жаклина - Елита
  38. Дојди ми Лено на перниче бело - Драган Мијалковски
  39. И тебе сам сит кафано - Харис Џиновиќ
  40. Ружице Ружо Рушка - Здравко Чолиќ
   
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Секој си има различен вкус за музика и сака различно работи да се пуштаат на неговата свадба, ама јас никогаш не би оставила избор на народна музка на свирачите, зашто ќе се изненадите со то ЦЕЦО на крајот на вечерта. Така братучед ми се нервираше на крај, ама кога не им нагласил не се криви они бе.

  И летна свадба без латино на крај во тој вашиот забавен дел, за мене не е свадба.
  И кога веќе се форсираат нашите србски соседи и нивната музика, тогаш за свадби мене кралот ми е Брега.
  Не го сакам лично како човек ама неговата музика прави џумбус, барем за она што по некоја дефеиниција значи свада.
  Ставете и некоја странска песна-англиска за на крајот, не сите слушаат народно и сакаат ора да играат.
   
  На drugarka и Hipica им се допаѓа ова.