Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песни кои ви ја одбележaа 2013та

Дискусија во 'Музика' започната од Cvetetto, 3 јануари 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
 2. In-love

  In-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2013
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
 3. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  941
  Сите од Ријана по новите.. :)
   
 4. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.257
  Пол:
  Женски
  Песни која ви ја одбележаа 2013 год.

  Сега може да ги делиме по категории..
  Омилена песна:
  Песна која ме потсетува на него/неа:
  Песна која ми го одбележа летото:
  Песна која ме натажи:
  Песна која ме натера да играм:
  Најглупа песна:
  Песна со најдобра порака:
  Најпозната песна (според мене)
  Песна од која ми се здосади животот:
  ------------------------------------------------------------------------------------------------
  Омилена песна:Love will remember-Selena Gomez
  Песна која ме потсетува на него/неа:Diet montain dew-Lana Del Rey
  Песна која ми го одбележа летото:Cry-Rihanna
  Песна која ме натажи:Another Love
  Песна која ме натера да играм:Mambo Number 5
  Најглупа песна:Фраерка
  Песна со најдобра порака:I need your love
  Песна од која ми се здосади животот:Treasure-Bruno Mars
  Најпозната песна (според мене)Diamonds-Rihanna
   
 5. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.151
  Допаѓања:
  44.454
  Пол:
  Женски
  Песни која ви ја одбележаа 2013 год.

  Ајде да почниме! :P
  Омилена песна: Avenged Sevenfold - Doing time :rock:
  Песна која ме потсетува на него/неа: /
  Песна која ми го одбележа летото: Oceana - Endless Summer
  Песна која ме натажи: Macklemore x Ryan Lewis - "WINGS" :(
  Песна која ме натера да играм: Верка - Панк! Панк! Панк! :dance:
  Најглупа песна: Avicii - Hey Brother |(
  Песна со најдобра порака: Calvin Harris - I Need Your Love ft. Ellie Goulding
  Најпозната песна (според мене): OneRepublic - Counting Stars
  Песна од која ми се здосади животот: R.N.S. - Crnogorsko Potkrovje |(
  Ете така! ха! :rofl:
   
  На Stefani999 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
 7. deedee0

  deedee0 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  364
 8. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  18.787
 9. auroraa

  auroraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  839
 10. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  941
  На Thallia му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.236
  Допаѓања:
  16.962
  Пол:
  Женски
  Да ја негуваме македонската музика
  (овие спотови се-must see, кој погледнал не зажалил :lol: )

  Од неа можеме да откриеме нови секс пози, на пример раке пуке раке шлаке
  Тоа е кој друг ако не Сања Ристеска-раке пуке

  http://www.youtube.com/watch?v=M39_qM-BIn4

  Потоа можеме да ги откриеме финтите на мажите кога одат на бања и сакаат да искористат други жени а тоа може да ни го објасни кој друг ако не Вале Гулабица

  http://www.youtube.com/watch?v=E2UuSPQgbic

  Па можеме да видиме како изгледа една шмизла прва класа а како фраер за под маса, која секој сака да ја има ама никој не го бива за тоа, треба да си фраер голем и во џебот доста солен, брзи коли пари злато да ме имаш мене бато, сето тоа преку милозвучниот и малку поќе писклив глас на Елена Јовческа

  http://www.youtube.com/watch?v=Q1YvS0qp8HY

  Земи го земи го сега во рака, срцево срцево тебе те сака,тетовирана си згодна ко старлета дури не знам дали ти си полнолетна, вака пејат дечките од Експлозив бенд (да не знае човек дали рапуваат дали оро играат)

  http://www.youtube.com/watch?v=J5Fs4pU2dRA

  Ај лалалалал појак е од закон нека е појак ама јас сум само своја, да да да да јас сум шефица...
  Биг бос мани мани стално е во армани
  биг бос мани мани врти ресторани
  биг бос мани мани опасен е за дами
  ми зборат вака така ама јас го сакам
  Покрај своите хитови Кеш и Мафијаш Адријана бомбардира со уште една бомба-биг бос мани мани

  http://www.youtube.com/watch?v=9hiqVtIqUfE
   
  На Someonespecial, Natali.3, lolyta777 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.236
  Допаѓања:
  16.962
  Пол:
  Женски
  Поради лимитираниот број на линкови, морав да продолжам во нареден пост, за да дадам комплетна слика на 2013 година.

  Дознаваме дека можеш да си ќариш бунда ако частиш една рунда и да бидеш најзгодна цица маца во градот, вака Саит од Идоли ќарува цица маци, со бунди, оти за без пари не му даваат

  http://www.youtube.com/watch?v=VFqhER3wYx8

  Џесика - Швалерка
  Да бидам искрена овде бев во дилема, исто и нејзиниот хит -Ураган (на моменти ми изгледаат како играње на Harlem shake) е во игра
  Текстот на Швалерка е многу поучен- секој од нив љуби една друга мерка , сака да му бидеш само швалерка

  http://www.youtube.com/watch?v=cQKD7rWhn9Y

  Сурфајќи по македонската естрада налетав на еден чиче, троа смешен повеќе трагикомичен,на моменти го копира Мирко Митревски а мислам и дека одел на часови по латиноамерикански танци-дами и господааа, само за вас - Пеце Мургоски!

  http://www.youtube.com/watch?v=cit61oTSj1s

  Рубинчо- Гучи
  Можебо овој хит излезе на крајот на 2012 но својата експанзија ја доживеа токму во 2013 година

  http://www.youtube.com/watch?v=gspiNRlgX_w

  И за крај, нешто туѓо но во наша изведба, нешто постаро но овековечено во 2013 година, дами и господаааа-Стевче Јакимовски за вас-Не може нам нико ништа, јачи смо од субине!

  http://www.youtube.com/watch?v=k3TvwfDV-MA
   
  На Someonespecial, lolyta777, Thallia и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.399
  Омилена песна: Different-Robbie Williams, Royals-Lorde
  Песна која ме потсетува на него/неа: Someone Like You-Adele
  Песна која ми го одбележа летото: A Little Party Never Killed Nobody-Fergie, Talk Dirty-Jason Derulo
  Песна која ме натажи: Impossible-James Arthur
  Tell them all I know now
  Shout it from the roof tops
  Write it on the skyline
  all we had is gone now

  Tell them I was happy
  And my heart is broken
  All my scars are open
  Tell them what I hoped would be
  Impossible, impossible
  Impossible, impossible
  Песна која ме натера да играм: Play Hard-David Guetta
  Најглупа песна: Hey Brother-Avicii
  Песна со најдобра порака: /
  Најпозната песна (според мене): Blurred Lines-Robin Thicke
  Песна од која ми се здосади животот: Get Lucky-Daft Punk
   
 14. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.483
  Допаѓања:
  1.766
 15. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.515
  Пол:
  Женски
 16. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски
 17. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  941
  Омилена песна: Wrecking ball - Miley Cyrus
  Песна која ме потсетува на него/неа: Stay - Rihanna
  Песна која ми го одбележа летото: Burn, Stay, Diamonds, wake me up, let her go, when i was your man, Eminem - The Monster ft. Rihanna, Lorde - Royals
  Песна која ме натажи: Brejk - Vo bestraga
  Песна која ме натера да играм: Single ladies - Beyonce, Robin Thicke - Blurred Lines, Jason Derulo - "Talk Dirty"
  Најглупа песна: Pitbull - Timber ft. Ke$ha
  Песна со најдобра порака: What now - Rihanna
  Најпозната песна (според мене): Wrecking ball - Miley Cyrus
  Песна од која ми се здосади животот: Da raskinem snjom - Ceca
   
 18. bieberfever69

  bieberfever69 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  9
  Омилена песна:Justin Bieber-Roller Coaster
  Песна која ме потсетува на него/неа://
  Песна која ми го одбележа летото:worried:elena Gomez-Birthday
  Песна која ме натажи:Justin Bieber-Nothing Like Us
  Песна која ме натера да играм:Justin Bieber Boyfriend
  Најглупа песна:miley cyrus-wrecking ball
  Песна со најдобра порака:Justin Bieber-Be Alright
  Најпозната песна (според мене):Justin Bieber-Baby
   
 19. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.402
  Допаѓања:
  4.334
  Пол:
  Женски
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.007
  Допаѓања:
  162.964
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.