1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песни кои ја одбележаа 2019

Дискусија во 'Музика' започната од Bitter-Sweet, 28 декември 2019.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.140
  Допаѓања:
  76.530
  Пол:
  Женски
  Затоа што нема ваква тема, а баш би сакала да видам која е песната што се покажала како апсолутен хит годинава, еве ви тема каде ќе ги објавите песните кои ви ја обележаа оваа година, кои ве потсетуваат на нешто или едноставно ви беа најслушани. :music:

  Оваа година мојот хит е  Заразен ритам, одличен звук, а и самата приказна т.е. текстот ми има значење што можам да го поврзам со нешто лично. :wasntme: Нешто кое ми донесе неочекувани но слатки пресврти во животов. Но не е тоа клучното, самиот ритам, мелодија е она што постојано ме тераше да ја пуштам одново и одново. :music:
   
  На P.S.love, Blue.Sky, Tajnaotrovna и 7 други им се допаѓа ова.
 2. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.184
  Пол:
  Женски
  ^ За мене оваа, и:


  Чудно е тоа што чекав некој да започне ваква тема, ама не очекував и дека навистина ќе ми излезе во пресрет. :D Ете една исполнета новогодишна желба на форумот.
  Мене ми е мака јас да отварам теми. :D
   
 3. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.184
  Пол:
  Женски
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.140
  Допаѓања:
  76.530
  Пол:
  Женски
  Еве уште некои кои доста ги слушав.

   
  На Blue.Sky и elimkd им се допаѓа ова.
 5. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.643
  Допаѓања:
  52.600
  Пол:
  Женски
 6. nevermet18

  nevermet18 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  5.209
  Допаѓања:
  13.044
  Пол:
  Женски
  Еве ја што слушав оваа година:


   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Stephen Amell

  Stephen Amell Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  2.296
  Допаѓања:
  26.132  И хит на годинава:
   
  На Tajnaotrovna, Gosh, Ava.84 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.835
  Допаѓања:
  4.291
  Пол:
  Машки
  За мене оваа:

   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.395
  @Bitter-Sweet, фала за темава. Јас сакав уште на почеток од декември да ја отворам, ама ме мрзеше. :lol:

  Најпрво, годинава имаше албуми кои ги преслушав и не можам да одделам неколку песни од нив кои ја одбележаа годинава.
  Marina - Love + Fear
  Lana Del Rey - Norman Fucking Rockwell
  Allie X - Super Sunset
  Sigrid - Sucker Punch


  Од синглови:
   
 10. ecka.da.wiz

  ecka.da.wiz Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2017
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  416
  Пол:
  Женски
 11. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  34.212
   
  На Ketchup, KateKane и Aesc2000 им се допаѓа ова.
 12. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.219
  Огромен хит од крајот на годинава, иако мене не ми е ништо посебно. Ама направи бум, од секаде се слуша:)  Моите хитови:  На Марк и Мајли излезе 2018, ама мислам дека се слушаше многу годинава:music::music::music:

   
  На RosettaStone, Ketchup и Stephen Amell им се допаѓа ова.
 13. Ava.84

  Ava.84 Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  4.510
  Допаѓања:
  32.643
  Пол:
  Женски
 14. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  6.296
  Допаѓања:
  34.232
  Пол:
  Женски
  Camila Cabello - Liar
  Camila Cabello & Shawn Mendes - Señorita

  *Видеата се веќе прикачени погоре.
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MarigoldA

  MarigoldA Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  10.414
  Пол:
  Женски
  Мојата.
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.470
  Допаѓања:
  17.430
  Пол:
  Женски
 17. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  9.993
  Пол:
  Женски
   
  Последна измена: 29 декември 2019
 18. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.219
  Ако некои се веќе постирани, се извинувам. Овие секогаш ќе ми навраќаат спомени од 2019:l:

   
 19. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  31.063
  Пол:
  Женски
  Моите хитови: