Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песни кoи јa oдбележaa гoдинaтa (2017)

Дискусија во 'Музика' започната од Ketchup, 8 декември 2017.

 1. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.609
  Допаѓања:
  39.869
  Темaвa јa oтвaрaм сo цел дa ги спoделиме oние песни кoи јa oдбележaa гoдинaтa кaј вaс, oднoснo, кoи песни нaјвеќе ги слушaвте. Јaс ќе пoчнaм сo мoите тoп 10 зa 2017.

  1. Lorde - Green Light

  2. Lana Del Rey - Lust For Life ft. The Weeknd

  3. Ed Sheeran - Shape of You

  4. Luis Fonsi - Despacito ft. Daddy Yankee

  5. Khalid - Young Dumb & Broke

  6. Katy Perry - Chained To The Rhythm ft. Skip Marley
  https://youtu.be/Um7pMggPnug
  7. Axwell /\ Ingrosso - More Than You Know
  https://youtu.be/GsF05B8TFWg
  8. French Montana - Unforgettable ft. Swae Lee
  https://youtu.be/CTFtOOh47oo
  9. Macklemore - Glorious ft. Skylar Grey
  https://youtu.be/7OrLroFa0AI
  10. Kesha - Praying
  https://youtu.be/v-Dur3uXXCQ
   
  На Jas!, LiliBoz и Someonespecial им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.942
  Допаѓања:
  61.522
  Пол:
  Женски
  Една песна ми стави печат на годинава. Sign of the times.


   
  На Gosh, Jas!, Joi и 3 други им се допаѓа ова.
 3. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.136
  Пол:
  Женски
 4. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  1.003
  Допаѓања:
  8.578
  Пол:
  Женски
  Модерна музика не поштувам, и слушам само кога иде на радио. Али оваа Деспасито мамата направи годинава. Нема конкуренција. Мене ми е просечна песна, али признавам на некои журки сум појачала играње кога ја пуштале.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  2.971
  Пол:
  Женски
  Не да ја одбележаа..


   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.136
  Пол:
  Женски


  :D
   
  На Jas! и Ketchup им се допаѓа ова.
 7. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.615
  Пол:
  Женски
  И рамо до рамо со Деспасито :lol::

   
  На НаталиЛили, Gosh, Jas! и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.275
  Допаѓања:
  44.029
  Пол:
  Женски
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.007
  Допаѓања:
  162.964
  Пол:
  Женски
  И оваа од Евровизија цела пролет :)  Другите што ми идат на памет веќе сте ги пишале, посебно Кеч сите ми ги земал :lol:
   
  На Jas! и Ketchup им се допаѓа ова.
 10. Anichka07

  Anichka07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  мoите тoп 5 зa 2017 <3
   
  На Ketchup и Jas! им се допаѓа ова.
 11. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.986
  Допаѓања:
  66.288
  И скоро сите од Alan Walker.
   
  На LiliBoz, sjdgo, Jas! и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.136
  Пол:
  Женски
   
  На Jas! и Ketchup им се допаѓа ова.
 13. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.503
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Jas!

  Jas! Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  6.306
  Пол:
  Женски
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 15. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.760
  Допаѓања:
  19.370
   
  На Ketchup и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 16. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.398
  Допаѓања:
  36.647
  Пол:
  Женски   
  На sjdgo, Jas!, GirlRose и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  933
  Пол:
  Женски
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.188
  Допаѓања:
  77.724
  Пол:
  Женски
  Мене дефинитивно годинава ќе ми остане во сеќавање по Shape of You од Ed Sheeran.
  Единствена песна која не ми здодеа и чиј текст би можела да го изрецитирам и во сон. :)
   
  На sjdgo, Ketchup и Jas! им се допаѓа ова.
 19. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.136
  Песни кои ја одбележаа годината :

  1. Despacito - Luis Fonsi ft. Daddy Yankee


  2. New rules - Dua Lipa


  3. Shape of you - Ed Sheeran
   
  На LiliBoz, Ketchup и Jas! им се допаѓа ова.
 20. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.136
  Песни кои МИ ја одбележаа годината :

  1. CNCO - Reggaetón Lento (Bailemos)


  2. Ruleta - Inna


  3. Secrets - The Weeknd
   
  На LiliBoz, Sar-Ste, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.