babylove кашички

Песни со најмногу прегледи на YouTube

Дискусија во 'Музика' започната од clen1, 21 септември 2017.

 1. clen1

  clen1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2016
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Машки
  Despacito била песна со најмногу прегледи на јутубе. Дали вас ви се допаѓа песната или мислите дека музиката пропаѓа?
   
  На N.2106 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.941
  Допаѓања:
  52.557
  Пол:
  Женски
  Па песната е баш така catchy, заразен ритам има, но мене лично не ми е по вкус. Ја нема во мојата плеј листа. :D Текстот ми е безвезе...

  Едит: насловот на темата може да биде Песни со најмногу прегледи на Youtube или така нешто, не мора да се дискутира баш за една песна. Не мора да иде во канта, може да се среди. :)
   
  На cresa-jagoda, Arthur, Victorian и 5 други им се допаѓа ова.
 3. clen1

  clen1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2016
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Машки
  Слушнав коментари на телевизија дека деспасито е еден од најголеми хитови некогаш и се испровоцирав да отворам тема. Не треба да оди во канта но на форумот и тоа е можно.
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.368
  Допаѓања:
  27.373
  Пол:
  Женски
  Хит, секако. Ама нормално после едно 1000000 слушања,ќе ти здосади :D
   
  На sj *O* и PogbaPol им се допаѓа ова.
 5. parksey

  parksey Активен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  od zima ja slusam i top mi pesnata do den denes ne mi zdosadila i nikad nema da mi zdosadi.Zasluzeni se site tie views :D
   
  На Victorian и anonimus-mk им се допаѓа ова.
 6. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.722
  Допаѓања:
  12.095
  Пол:
  Женски
  jas pa pred nekoj mesec ja zaslusav dotogas ne znaev deka postoi a gledamse nekoi zafrkancii za nea po fb i instagram
   
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.187
  Допаѓања:
  132.614
  Пол:
  Женски
  Вака е подобро, ќе дискутираме за повеќе песни. Песнава не беше лоша, игрива, певлива, тралалајка...ама сепак малку повеќе преценета...
  Што да кажеме за gangam style, песната беше жива глупост..
   
  На sj *O*, VictoriaSan и Ketchup им се допаѓа ова.
 8. clen1

  clen1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2016
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Машки
  Не,не, темата не ја почнав за јутубе туку да видам дали и вие мислите како мене дека музиката е уништена. Прашањето ми беше дали деспасито заслужи да биде најголем хит или песната е глупост?
   
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.187
  Допаѓања:
  132.614
  Пол:
  Женски
  Вака темата нема да постигне доволна дискусија. Ќе кажат сите да не за деспасито, а вака ќе може ем за деспасито ем и за други песни и нема да е монотоно. :)
   
  На marchi-cool, cresa-jagoda, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.083
  Допаѓања:
  38.197
  На sj *O*, YoungandBeautiful и Someonespecial им се допаѓа ова.
 11. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  7.297
  Допаѓања:
  122.260
  Деспасито како песна не ми се допаѓа, не ми е по вкус. Ама на секое радио, по секоја улица, секаде пуштена ... Па по извесно време се навикнав на песната.
  Се сеќавам на Бејби од Џастин Бибер дека беше најгледана песна, а истовремено и најомразена , со најмногу дислајкови. Исто и Гангам Стајл имаше ненормално многу прегледи, но не сум сигурна дали стигна да се искачи високо. Ни една од овие песни не ми се допаѓа. Бејби немав отворено да ја слушнам, ама имав читано дека е најгледано видео, со најлоша критика. Деспасито исто ја немав отворено на јутуб, и вака читајќи дека сега е најдобра - не се ни сомневам, буквално сегде е песната. А, Гангам Стајл, ех колку сум се смеела. Ја имав два до три пат отворено, чисто зошто брат ми беше малечок и сакаше да скока на песната и ми беше интересно, но потоа случајно, наидов на теорија на заговор дека ко ќе стигни над, не знам колку, прегледи, ќе биди крај на светот. И знам стигна, и тоа беше премногу прегледи, па фаќав сеир со коментарите пред да се стигни до саканите прегледи. По тоа си памтам. :lol:
  Заклучок, популарните песни не се нешто вау. :lol: :shake: :tmi: :x
   
  На Lella, cresa-jagoda, Arthur и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.106
  Пол:
  Женски
  Деспасито не е лоша и не ми е за хејт, ама дали е во друштво на некои култни песни, како Ламбада, на пример, не би рекла, ако му беше тоа муабетот на членот. Прегледите на јутјуб се тривијалност.
   
  На parksey, Victorian, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.433
  Допаѓања:
  29.509
  Пол:
  Женски
  Па искрено ја преувеличија. Пола од тие луѓе кои ги прават прегледите не знаат точно што значи ниту како точно се пее. Се што е латино со брз ритам без разлика на содржина постанува хит, иако реално има многу поубави песни од кои вооедно голем број припаѓаат на латино музика а не се толку слушани.
   
  На Nigredo Odor и Arthur им се допаѓа ова.
 14. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.220
  Допаѓања:
  54.828
  Нормално дека Деспасиот ќе биде со најмногу прегледи. Гледајте од друга страна на нештата. Јутјуб е се попопуларен, има се повеќе и повеќе прегледи како што одминува времето. Тоа што е ново е најчесто гледано. Наредната година некоја друга песна ќе има повеќе прегледи од Деспасито.
  Луѓето најчесто го гледаат тоа што им се сервира и што најмногу ќе им привлече внимание во моментот. Плус најзастапена публика на јутјуб се тинејџери или притин од 12-13 години.
  Ако погледнете која била најпопуларното видео секоја година, оваа листа не изгледа воопшто лошо, нели?
   
  На theowndemon, Victorian, ♡BuBaLe♡ и 5 други им се допаѓа ова.
 15. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.722
  Допаѓања:
  12.095
  Пол:
  Женски
  pogore se spomna i gungnam style.e taa pesna spored mene e nula vo spoedba so despasito
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.106
  Пол:
  Женски
  > Despacito во секое време
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 17. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.722
  Допаѓања:
  12.095
  Пол:
  Женски
   
  На parksey, Feminka192 и sjdgo им се допаѓа ова.
 18. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  7.611
  Пол:
  Женски


  Еден период оваа песна мислев дека ако го отворам фрижидерот и од таму ќе ја слушнам :drunk:.
   
  На marija1907, parksey и ilyan им се допаѓа ова.
 19. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.092
  Допаѓања:
  161.032
  Пол:
  Женски
  Само јас ли кога ја видов темата ја пуштив Gangnam Style да видам до каде е со прегледите сега? :rofl:
  Кога беше актуелна и јас се заразив со таа, срам ми е да кажувам дури сега :wasntme:

  Обично со најмногу прегледи се catchy песничиња што здосадуваат баш поради нивната застапеност на секој чекор :tmi: Баш таква е Деспасито, онака добра латино песна е, ама overrated во секој случај.
  На онаа листана на Википедија отстапува See you again, која е навистина прекрасна и трогателна песна :)
  How deep is your love си ја сакам уште, не ми ни здосади, кул песна е, сакам таков тип музика :D

  Најнова што станува глобално популарна на јутјуб, а ми е апла иритантна и репетитивна е новата на Тејлор Свифт дефинитивно :drunk:
   
  На Dream-Girl, theowndemon и Stephen Amell им се допаѓа ова.
 20. elenani

  elenani Нов член

  Се зачлени на:
  22 септември 2017
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Второто. Некако голем дел од песните со многу прегледи неми се по вкус. Или па мојот вкус не е добар:D
   
  На clen1 му/ѝ се допаѓа ова.