1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песни со најмногу прегледи на YouTube

Дискусија во 'Музика' започната од clen1, 21 септември 2017.

  1. clen1

    clen1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2016
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Машки
    Despacito била песна со најмногу прегледи на јутубе. Дали вас ви се допаѓа песната или мислите дека музиката пропаѓа?
     
    На N.2106 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.530
    Пол:
    Женски
    Па песната е баш така catchy, заразен ритам има, но мене лично не ми е по вкус. Ја нема во мојата плеј листа. :D Текстот ми е безвезе...

    Едит: насловот на темата може да биде Песни со најмногу прегледи на Youtube или така нешто, не мора да се дискутира баш за една песна. Не мора да иде во канта, може да се среди. :)
     
    На cresa-jagoda, Arthur, Victorian и 5 други им се допаѓа ова.
  3. clen1

    clen1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2016
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Машки
    Слушнав коментари на телевизија дека деспасито е еден од најголеми хитови некогаш и се испровоцирав да отворам тема. Не треба да оди во канта но на форумот и тоа е можно.
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Хит, секако. Ама нормално после едно 1000000 слушања,ќе ти здосади :D
     
    На sj *O* и PogbaPol им се допаѓа ова.
  5. parksey

    parksey Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2017
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    373
    Пол:
    Женски
    od zima ja slusam i top mi pesnata do den denes ne mi zdosadila i nikad nema da mi zdosadi.Zasluzeni se site tie views :D
     
    На Victorian и anonimus-mk им се допаѓа ова.
  6. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    jas pa pred nekoj mesec ja zaslusav dotogas ne znaev deka postoi a gledamse nekoi zafrkancii za nea po fb i instagram
     
  7. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Вака е подобро, ќе дискутираме за повеќе песни. Песнава не беше лоша, игрива, певлива, тралалајка...ама сепак малку повеќе преценета...
    Што да кажеме за gangam style, песната беше жива глупост..
     
    На sj *O*, VictoriaSan и Ketchup им се допаѓа ова.
  8. clen1

    clen1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2016
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Машки
    Не,не, темата не ја почнав за јутубе туку да видам дали и вие мислите како мене дека музиката е уништена. Прашањето ми беше дали деспасито заслужи да биде најголем хит или песната е глупост?
     
  9. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Вака темата нема да постигне доволна дискусија. Ќе кажат сите да не за деспасито, а вака ќе може ем за деспасито ем и за други песни и нема да е монотоно. :)
     
    На marchi-cool, cresa-jagoda, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    На sj *O*, YoungandBeautiful и Someonespecial им се допаѓа ова.
  11. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.796
    Пол:
    Женски
    Деспасито како песна не ми се допаѓа, не ми е по вкус. Ама на секое радио, по секоја улица, секаде пуштена ... Па по извесно време се навикнав на песната.
    Се сеќавам на Бејби од Џастин Бибер дека беше најгледана песна, а истовремено и најомразена , со најмногу дислајкови. Исто и Гангам Стајл имаше ненормално многу прегледи, но не сум сигурна дали стигна да се искачи високо. Ни една од овие песни не ми се допаѓа. Бејби немав отворено да ја слушнам, ама имав читано дека е најгледано видео, со најлоша критика. Деспасито исто ја немав отворено на јутуб, и вака читајќи дека сега е најдобра - не се ни сомневам, буквално сегде е песната. А, Гангам Стајл, ех колку сум се смеела. Ја имав два до три пат отворено, чисто зошто брат ми беше малечок и сакаше да скока на песната и ми беше интересно, но потоа случајно, наидов на теорија на заговор дека ко ќе стигни над, не знам колку, прегледи, ќе биди крај на светот. И знам стигна, и тоа беше премногу прегледи, па фаќав сеир со коментарите пред да се стигни до саканите прегледи. По тоа си памтам. :lol:
    Заклучок, популарните песни не се нешто вау. :lol: :shake: :tmi: :x
     
    На Lella, cresa-jagoda, Arthur и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Деспасито не е лоша и не ми е за хејт, ама дали е во друштво на некои култни песни, како Ламбада, на пример, не би рекла, ако му беше тоа муабетот на членот. Прегледите на јутјуб се тривијалност.
     
    На parksey, Victorian, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Па искрено ја преувеличија. Пола од тие луѓе кои ги прават прегледите не знаат точно што значи ниту како точно се пее. Се што е латино со брз ритам без разлика на содржина постанува хит, иако реално има многу поубави песни од кои вооедно голем број припаѓаат на латино музика а не се толку слушани.
     
    На Nigredo Odor и Arthur им се допаѓа ова.
  14. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Нормално дека Деспасиот ќе биде со најмногу прегледи. Гледајте од друга страна на нештата. Јутјуб е се попопуларен, има се повеќе и повеќе прегледи како што одминува времето. Тоа што е ново е најчесто гледано. Наредната година некоја друга песна ќе има повеќе прегледи од Деспасито.
    Луѓето најчесто го гледаат тоа што им се сервира и што најмногу ќе им привлече внимание во моментот. Плус најзастапена публика на јутјуб се тинејџери или притин од 12-13 години.
    Ако погледнете која била најпопуларното видео секоја година, оваа листа не изгледа воопшто лошо, нели?
     
    На theowndemon, Victorian, ♡BuBaLe♡ и 5 други им се допаѓа ова.
  15. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    pogore se spomna i gungnam style.e taa pesna spored mene e nula vo spoedba so despasito
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  16. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    > Despacito во секое време
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  17. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
     
    На parksey, Feminka192 и sjdgo им се допаѓа ова.
  18. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски


    Еден период оваа песна мислев дека ако го отворам фрижидерот и од таму ќе ја слушнам :drunk:.
     
    На marija1907, parksey и ilyan им се допаѓа ова.
  19. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Само јас ли кога ја видов темата ја пуштив Gangnam Style да видам до каде е со прегледите сега? :rofl:
    Кога беше актуелна и јас се заразив со таа, срам ми е да кажувам дури сега :wasntme:

    Обично со најмногу прегледи се catchy песничиња што здосадуваат баш поради нивната застапеност на секој чекор :tmi: Баш таква е Деспасито, онака добра латино песна е, ама overrated во секој случај.
    На онаа листана на Википедија отстапува See you again, која е навистина прекрасна и трогателна песна :)
    How deep is your love си ја сакам уште, не ми ни здосади, кул песна е, сакам таков тип музика :D

    Најнова што станува глобално популарна на јутјуб, а ми е апла иритантна и репетитивна е новата на Тејлор Свифт дефинитивно :drunk:
     
    На Dream-Girl, theowndemon и Stephen Amell им се допаѓа ова.
  20. elenani

    elenani Нов член

    Се зачлени на:
    22 септември 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Второто. Некако голем дел од песните со многу прегледи неми се по вкус. Или па мојот вкус не е добар:D
     
    На clen1 му/ѝ се допаѓа ова.