1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песни со најмногу прегледи на YouTube

Дискусија во 'Музика' започната од clen1, 21 септември 2017.

  1. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.133
    Песна која заслужува да е песна со најмногу прегледи, но секогаш на врвот се такви глупи песни како Деспасито. Песна на која плачев кога и да ја слушнам.:inlove:

    Деспасито? Како бе да не ти стане досадна песна која ја има насекаде околу тебе.(facepalm) Дома имаат забрането пуштање на Деспасито, бидејќи кога и да слушнев дека некој ја пушта, ја гасев одма. На сестра ми и беше ставена на ѕвонење, па кој и да и ѕвонеше им исклучував.:rofl: Па мораше да ја смени, и од тогаш владее мир во нашата куќа.:whew:

    Песната од Тејлор ми се свиѓа. Искрено со нестрпение чекам да испадне некоја песна, која ќе ја замени Деспасито, па така да навивам за песничката.:rofl:
     
    На ЕДНА убавица му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lolo5

    Lolo5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2017
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    796
    Пол:
    Женски
    Секој преглед на Деспасито е заслужен! Се согласувам дека песнава е преувеличена, да излезеш да прошеташ низ град сигурно барем еднаш ќе ја слушнеш (во некој маркет, кафич, итн.). Но тоа не е причина сите да ја хејтаат песната и изведувачите. Многу е грубо да се каже дека музиката пропаѓа. See you again има подобар текст и силна порака бидејќи се пее за смрт на актер, за разлика од Деспасито, во која се пее за се*с. Но Деспасито е заразна песна и има подобар ритам. Gangnam Style исто така има добар ритам, и мислам дека се прослави со специфичниот танц. Се сеќавам дека пред неколку години сите се обидувавме да играме на песната. Во секој случај ни една од песниве не е за хејт.
     
    На The Saturdays, parksey, marchi-cool и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. parksey

    parksey Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2017
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    373
    Пол:
    Женски
    hahahha kako ja listam temava pocnuva na vh1 :D Despacito <3
    I po 7 meseci ne mi e dosadna :D
     
    На anonimus-mk и Lolo5 им се допаѓа ова.
  4. clen1

    clen1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2016
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Машки
    добар е добар ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Co0kie

    Co0kie Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2017
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    Еве неколку: Chantaje,Shake it off, od JB ima mnogu, Roar,Side to Side,Shape of you,Cheap Thrills, itn.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. The Saturdays

    The Saturdays Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2015
    Пораки:
    694
    Допаѓања:
    1.886
    Пол:
    Женски
    Despacito заслужено е најгледаната песна на youtube, секогаш кога ќе ја слушниш те расположува, те тера да заиграш, има таков неверојатен ритам, многу e catchy, текстот е многу интересен, спотот пресупер, дефинитивно песна која го одбележа летото , ВРВ :inlove:
     
    На marchi-cool, Crna Dama и Lolo5 им се допаѓа ова.
  7. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Дали сметам дека музиката пропаѓа? Не.

    Би рекол дека тоа така само изгледа, затоа што музиката ја перцепираме преку топ листи, песни со најмногу прегледи на Youtube и слично, што значи речиси исклучиво преку призмата на поп музиката.

    Here's the thing: поп музиката никогаш не била квалитетна - ни денес, ни пред 10, ни пред 50 години. Не ми верувате? Еве листа на број еден билборд поп синглови, од 1946-та, до 2016-та. Разгледајте ја и ќе се уверите.

    За постарите поп песни и изведувачи денес речиси никој не ни чул; а за оние изведувачи кои се познати, ќе приметите дека „најдобрата“ песна која е на листава е уствари сосема просечна за тој изведувач.

    А ако погледнете по години, ќе се запрепастите која песна е одбрана за најдобра - особено кога знаете најмалце 10 песни кои се 100 пати подобри, а се излезени истата година.

    Тоа е така затоа што поп музиката е као тренди мода and it doesn't age well. Она што некогаш било ултрамодерно после само неколку години изгледа кичесто и демоде.

    Така да, ако се водиме исклучиво според бројот на прегледи на Youtube, да, можеби делува како музиката да пропаѓа. Ама, поп музиката и летните хитови никогаш не ни биле мерило за квалитетот на музичката индустрија генерално.

    И денес има огромен број на одлични изведувачи и групи, само не ги барајте помеѓу видеата со најмногу прегледи на Youtube. :D
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Despacito ја знам од почеток до крај, цела :) Многу ми се допаѓа , никогаш нема да ми здосади :)