1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песни што ве потсеќаат на скорешни случки?

Дискусија во 'Музика' започната од doll, 27 април 2010.

 1. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  Na pr. postojat pesni koi ve potsekaat na ovoj period bas ovoj, da kazeme od pred mesec dva..znaci ne tolku dalecen...koja e muzikata sto sekoj den ve opkruzuva i sto bez prestan ja slusate ? Eve ja mojata lista:

  LADY GAGA BAD ROMANCE ; LADY GAGA & BEYONCE TELEPHONE ; CHERYL COLE PARACHUTE ; PALOMA FAITH UPSIDE DOWN ;
  KERI HILSON I LIKE; RIHANNA RUDE BOY ; CHERYL COLE FIGHT FOR THIS LOVE ; ALISIA KEYS FEAT. JAY-Z - EMPIRE STATE OF MIND; BRITNEY SPEARS -3 ; DAVID QUETA SEXY BITCH ; CHRISTINA AQUILERA- NOT MYSELF TONIGHT ; ELENA RISTESKA -A MOZEVME ; KAROLINA GOCEVA ZA GODINA DVE ; MAJA VUKICEVIC FAMA; JAS JA IMAM SILATA; TOSE PROESKI-JOS UVJEK SANJAM DA SMO ZAJEDNO.
   
 2. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.320
  Допаѓања:
  5.836
  Још увјек сањам да смо заједно опишува една разделба веќе повеќе години.. ;(
   
 3. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  slipknot snuff, wermillion, till we die
   
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  Ме потсеќа на еден далечен период од мојот живот :D  <object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/LhPKL0CCu5w&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/LhPKL0CCu5w&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
   
 5. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  It's my life-Bon Jovi :music:
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.587
  Песни кои МЕ ПОТСЕТУВААТ НА НЕОДАМНЕШНИ СЛУЧУВАЊА . . .

  Muse - Time is running out - на мојот најдобар другар
  Alicia Keys - Empire state of mind - на друштво, убав помин и на Sex&City 2

  Radiohead - All I need
  Alicia Keys - Un-thinkable
  Darker than black OST - ScatCat ... :inlove: :inlove: :inlove:
   
 7. Paranormal

  Paranormal Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  18
  Па сега си имам повеќе....
  -Последњи лет - Сека Алексиќ -- На смирувањето со дечко ми
  -Lady Gaga - Alejandro -- На другар ми
  -Мала ајде да летимо -- На брат ми
  -Пантера - Cemetery Gates -- На основно училиште
  И така тие си ги сакам многу
   
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Yves Larock- My dream is to fly - на летоооо :D
   
 9. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
 10. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  24
  Enrike Ingledias- Do you know? - na poraneshnata najdobra drugarka ;(
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
 12. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  http://www.youtube.com/watch?v=nzYPq6ZsPKY

  ме потсеќа на најдобрата другарка, седевме заедно во парк.
  Бевме сами затоа што врнеше, ја пееевме песнава на цел глас, и кога одеднаш позади нас се појавија 2 типци и почнаа да се смеат. :D :$
  срцка, ја сакам :*
   
 13. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Hold me now - Johnny Logan најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓам ;( :(
   
 14. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
 15. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
 16. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.040
  Допаѓања:
  6.460
  Пол:
  Женски
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Beyonce - Dangerously in love .Не е скорешна случка ,ама за памтење е .Првиот пат кога бев кај дечко ми :)
   
 18. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  152
  Па има многу .....Love the way you love,Morena,We no speak Americano...:)
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
 20. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.140
  Допаѓања:
  5.436
  Пол:
  Женски