1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Песни што ја одбележаа 2020

Дискусија во 'Музика' започната од prominent, 6 декември 2020.

 1. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.398
  Допаѓања:
  61.123
  Се надевам дека нема ваква тема.
  Насловот е јасен, кои се/беа вашите најслушани песни за 2020?
   
  На Oxymoron, Ketchup и kravce им се допаѓа ова.
 2. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.889
  Допаѓања:
  41.604
  Обично повеќе слушам албуми на repeat, отколку само песни, затоа ќе ги постирам и албумите што ја одбележаа 2020.
  20201207_110755.jpg

  1. Kesha - High Road
  Кеша секогаш го постинува она што го замислила. Ако реши да прави party song, буквално party song е. Raising Hell ја преслушав и годинава, мислам дека и минатата година ја имав објавено во темата.

  2. Halsey - Manic
  Албумов на почетокот не ми се допаѓаше многу, бидејќи некако многу жанрови се собрани на едно место и буквално manic е додека го слушаш, меѓутоа секоја песна посебно е предобра.

  3. Allie X - Cape God
  Ако го немате чуено албумов, би ви го препорачал. Можеби и најдобар за годинава, по мене.

  4. Chloe x Halle - Ungodly Hour
  Девојкиве се рај за уши. Исто така албум што вреди да се слушне.

  5. Lady Gaga - Chromatica
  Кажав и во темата за светски јавни личности дека ова можеби е и најдобриот албум на Гага. Го обожавам, сите песни се предобри.

  6. Rina Sawayama - SAWAYAMA
  Исто така одличен албум, можеби и најдобар, не можам да се одлучам помеѓу него и Cape God. Едноставно masterpiece.

  7. Taylor Swift - folklore
  Албумов е направен за ваков врнежлив ден. Денес мислам дека цел ден ќе ми е на repeat.

  8. Grimes - Miss Anthropocene
  Овој албум ме изненади колку е доста пријатен за слушање. Немам слушано нешто друго од Грајмс, ама овој проект го преслушав за време на карантинот.

  9.Kylie Minogue - DISCO
  Годинава сите се испробаа во диско фазонот, ама Кајли е Кајли. Вајбот, музиката, сѐ е одлично склопено.

  И некои од песните со кои бев опседнат, меѓутоа или не сум го слушнал цел албум во кои се нашле, или пак не ми се допаѓал толку за да биде цело време на repeat.  Ellie Goulding - Love I'm Given
  https://youtu.be/sq0t8L8vE-k

  Troye Sivan - Easy
  https://youtu.be/bCHqIhiFmEY

  Blackpink - How You Like That
  https://youtu.be/ioNng23DkIM

  Little Mix - Sweet Melody
  https://youtu.be/r4P-WOOUPk4

  Lana Del Rey - Let Me Love You Like A Woman
  https://youtu.be/Nj9QqP-ce4E

  Ella Eyre - Careless
  https://youtu.be/ghleUL6lMMs

  Foxes - Friends In The Corner
  https://youtu.be/qF7hFxDZ6M0

  Miley Cyrus - Midnight Sky
  https://youtu.be/aS1no1myeTM

  BTS - Dynamite
  https://youtu.be/gdZLi9oWNZg

  Raye - Love Of Your Life
  https://youtu.be/oygENMJ-vlo

  Marina - Man's World
  https://youtu.be/obxFWNeGDOg

  Постов испадна подолг од што очекував, ама сѐ на сѐ годинава имаше многу нова музика, а и многу време за слушање. (fingers)
   
  Последна измена: 7 декември 2020
  На Besmrten, sweet-cherry, burthdaykake и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Lollipop_123

  Lollipop_123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Од англиските.

  Од српските оваа.

  Од македонските немам:^)
   
  Последна измена: 7 декември 2020
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 4. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.398
  Допаѓања:
  61.123
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  9.317
  Допаѓања:
  79.963
  Пол:
  Женски
  Песнава е престара, ама годинава ја изнаслушав
  Darren Hayes - Insatiable
   
 6. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  15.173
  Допаѓања:
  195.255
  Пол:
  Женски
   
  На prominent, AriLangdon, Ahoy и 3 други им се допаѓа ова.
 7. sunshinebabe

  sunshinebabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2020
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  3.227
  Пол:
  Женски   
  На winnie7, burthdaykake и Ketchup им се допаѓа ова.
 8. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.398
  Допаѓања:
  61.123
   
  На Frosty! му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.218
  Пол:
  Женски
  Фиби општо како изведувач ми е можеби најголемото музичко откритие на годината, од нејзиниот албум Punisher би ја издвоила оваа песна, особено со тазе спотов режиран од исто извонредната нејзина имењачка од филмската индустрија, Phoebe Waller-Bridge. :l:  Тука се и The Weeknd и Лана, нормално, со тоа што мислам неговата песна објективно е најпрепознатлива и комерцијално инфлуентна за годинава, смешно беше како Греми го изоставија во номинациите.

  Карантинскава емотивна comfort симфонија на Mет од Muse. :f:  И од албуми комплет од кои не можам да издвојам поединечни песни:

  Tame Impala - The Slow Rush
  Sevdaliza - Shabrang
  Hurts - Faith
  HAIM - Women in Music Pt. III
  Alexandra Savior - The Archer
   
  На Oxymoron, winnie7, burthdaykake и 4 други им се допаѓа ова.
 10. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  4.330
  Допаѓања:
  22.196
   
  На sunshinebabe, winnie7, sweet-cherry и 4 други им се допаѓа ова.
 11. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.263
  Допаѓања:
  16.801
  Пол:
  Женски
  House arrest- Sofi Tukker and Gorgon city
  Head and heart- Joel Cory and mnek
  Blinding lights- The weekend
  Watermelon sugar- Harry Styles
  Head shoulders knees and toes- Ofenbach and quarterhead
  Paradise- Meduza ft. Dermot Kennedy
   
 12. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.372
  Допаѓања:
  42.128
  Пол:
  Женски
  Повеќе од пола горенапишаните појма неам кои се :?:
  Едино Софи Такер ми е откритие за добра музика годинава, и Литл биг у велико ме расположуваат.
  Еве оваа ми е песна на годината, ме расположуваше цел карантин пролетта:
   
  На Ahoy и Ketchup им се допаѓа ова.
 13. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  2.041
  Допаѓања:
  20.727
  Топ 3 албуми за годинава ми се:
  1. Future Nostalgia - Dua Lipa.
  2. Positions - Ariana Grande.
  3. Wonder - Shawn Mendes.
  Песни кои ја одбележаа 2020:


   
  На sunshinebabe, AriLangdon и Ketchup им се допаѓа ова.
 14. AriLangdon

  AriLangdon Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2020
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  Од албуми би ги издвоила Future Nostalgia на Dua Lipa, Manic на Halsey, Positions на Ariana, имаше и многу други песни со кои бев "опседната", многу музика се изнаслушав оваа година, открив мн нови артисти, супер година за музиката беше според мене и за мене:inlove:овие би ги издвоила ама пак ќе речам, ги имав мноогу
  https://youtu.be/aXuS6doNDQU
  Плус музика што не е од оваа година, Lorde, Sweetner на repeat од Ariana Grande, G-Eazy, све од него, Travis Scott, Rosalia, Lana Del Rey - класика, секогаш ја слушам
   
  На sunshinebabe и Ketchup им се допаѓа ова.
 15. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.398
  Допаѓања:
  61.123
  Да дополнам, од албумите оваа година на repeat ми е Future Nostalgia на Дуа Липа. Скоро сите песни, а оваа најмногу  Исто така, и DISCO на Kylie е супер албум, скоро толку добар колку нејзините стари албуми. Фалеше таква музика :inlove:

   
  На Ketchup и AriLangdon им се допаѓа ова.
 16. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  2.321
  Пол:
  Женски
   
  Последна измена: 10 декември 2020
  На Oxymoron и Ketchup им се допаѓа ова.
 17. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.571
  Допаѓања:
  4.250
  Пол:
  Женски
   
  На AriLangdon му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Besmrten

  Besmrten Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Машки
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  16.888
  Допаѓања:
  161.786
  Пол:
  Женски
   
  На AriLangdon му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.215
  Допаѓања:
  48.063
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно новиот албум на Nightwish, Human Nature.


  И двете омилени од него: