1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петинг/Предигра

Дискусија во 'Секс' започната од Busavka.93, 21 октомври 2010.

  1. Busavka.93

    Busavka.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Значи вака...
    Со дечко ми практикуваме петинг, т.е допирање и триење на гениталиите..
    Чувството е преубаво..
    Кажете дали некој од вас го практикува тоа? И дали има некакви шанси за несакана бременост?
     
  2. aquafortune

    aquafortune Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    23
    :|

    Се практикува и ако забременам од петинг детето ќе си го крстам Нибиру! :lol:
    За да настане бременост треба да имате сексуален однос и да сврши во тебе...
     
    На Mollami, crazyinlove19 и florentina им се допаѓа ова.
  3. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    :x :x :x
    Не, што е тоа петинг? |(
     
    На aquafortune му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tito12345678

    tito12345678 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    ponekogas predigrata i petingot se podobri ili go pravat seksot podobar pa zatoa so devojka mi bez tie dve rab fala bogu ne pocnuvas seks

    [mod-kirilica:1vtdcg0q][/mod-kirilica:1vtdcg0q]
     
    На model-78 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Секс без предигра не го сметам за секс, уу само колку ми е убаво-ама маж ми сака како зајачињата брзо да биде се, а јас си сакам една убава предигра :$
     
    На t.a.m. му/ѝ се допаѓа ова.
  6. vparis

    vparis Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    петинг

    здраво ке ве молам за совет или некој да ми каже дали може да се забремени од петинг?така што при тој петинг ви се допираат половите органи има триење и доколку тој сврши врз тебе дали постои можност да останам бремена и уште еден детал сето ова се одвиваше преку облека јас со гаки и тренерки и он гаки и тренерки знам дека можеби е глупаво прашањево али Ве молам за совет ми касни веке 3 дена и мн ми е страв ве молам одговорете ми ! фала однапред
     
  7. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    петинг

    Не си бремена, нема шанси. Мора да има пенетрација, ејакулација, да ти се погоди плоден ден и спретен сперматозоид за да оплоди јајце клетка. ;)
     
    На IForever, DinaDina и oceangirl им се допаѓа ова.
  8. vparis

    vparis Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    фала на одговорот али мн ми е страв значи мислите дека не посто шанса да се забремени и покрај тоа што ни се допираа половите органи и се одвиваше слично како секс али преку облека!Незнам што да правам дали да земам тест за бременост ?!?! ве молам да ми одговорите
     
  9. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Ако сакаш да знаеш како се прави тест за бременост, земи, направи. Не си бремена. Од воздух и преку алишта не се забременува.
     
    На endlesslove му/ѝ се допаѓа ова.
  10. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Девојко имаш 19 години, да имаше 12 ке те разберев, ама ова е срамота... Си играш мајтап или што??? Он свршил у гаќи, а ти дали си бремена??????? И тест дали да купиш?? ц ц ц ц...
    И јас те молам да се едуцираш малку повеке во врска со сексуалниот чин, поточно како изгледа секс.
     
    На t.a.m., soffce, Ana.brojka и 8 други им се допаѓа ова.
  11. vparis

    vparis Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Фали ви на одговорите стварно ми помогнавте полесно ми е ... ке почекам додека да ми дојде не е ништо страшно што ми касни 3 дена можеби е и од стрес што се преокупирав со ова како мало дете !
    Фала ти бабу.90 ке морам да се едуцирам зашто вака е срамота стварно и си праам додатни стресови а допрва треба да полагам испити !
    Фала што се потрудивте да ми одговорите на каков било начин
     
  12. Desapointed

    Desapointed Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    6
    А чекај ти озбилна си или... 19 год имаш..ова е сигурно уште една од многуте што се појавија на форумот само за да им помине времето.
     
  13. vparis

    vparis Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Вистина имам 19 години не не стварно незнам која е причината што ме фати толку голем страв а не го правам тоа прв пат со дечко ми ... малку се исплашив што ми касни и затоа..
     
  14. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Да се забременуваше од петинг, драстично ќе се зголемеше популацијата на македонскиот народ. Господе - .-
     
    На thelittle17 и oceangirl им се допаѓа ова.
  15. hunny-bunny

    hunny-bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    80
    наместо тест купи книга или отвори некоја страна на нет и едуцирај се. Страсно е вакво прасанје на твои години. извини вака те молам али :o
     
  16. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Се изнасмеав од некои одговори, но да не ја претвориме темава во класично препукување мисла дека петингот е одличен пред сексуалниот чин, барем јас го практикувам бидејќи и двајцата се чувствуваме одлично.
     
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Неможам да си замислам секс без петинг пред тоа, некако не ми е комплетно. И сексот секогаш е подобар кога има добра предигра која трае подолго. Барем кај мене досега така се покажало. :)
     
  18. ANELIJA

    ANELIJA Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    154
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    многу се изнасмеав,лелел секакви глупости ке прочиташ тука....ц ццццццццц до сега кој знае колку бебиња ке родев.
    значи највеќе што сакам е предиграта,некогаш трае помалку некогаш повеќе :) зависи и се разбира дека сексот е феноменален
     
    На valentines му/ѝ се допаѓа ова.
  19. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Зарем постојат волку неупатени девојчиња?! Значи доколку не сврши во тебе не постои никаква опасност, па дури и да свршил на тебе, сперматозоидите не влегуваат сами. Уживај, нема апсолутно никаква опасност.
     
  20. Sun-shine

    Sun-shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Палење

    Девојки како го "палите" вашето момче. Значи дали го допирате некаде ова она мислам се разбираме. Баш би сакала да направам такво нешто додека сме сами. До сеа значи не сме имале односи, ниту тој ме допрел некаде ниту јас него. Но сепак сакам да го "запалам" малку. Ајде предлози и кажете по некое искуство :P