1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петинг/Предигра

Дискусија во 'Секс' започната од Busavka.93, 21 октомври 2010.

 1. Busavka.93

  Busavka.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Значи вака...
  Со дечко ми практикуваме петинг, т.е допирање и триење на гениталиите..
  Чувството е преубаво..
  Кажете дали некој од вас го практикува тоа? И дали има некакви шанси за несакана бременост?
   
 2. aquafortune

  aquafortune Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  23
  :|

  Се практикува и ако забременам од петинг детето ќе си го крстам Нибиру! :lol:
  За да настане бременост треба да имате сексуален однос и да сврши во тебе...
   
  На Mollami, crazyinlove19 и florentina им се допаѓа ова.
 3. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  380
  :x :x :x
  Не, што е тоа петинг? |(
   
  На aquafortune му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tito12345678

  tito12345678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  ponekogas predigrata i petingot se podobri ili go pravat seksot podobar pa zatoa so devojka mi bez tie dve rab fala bogu ne pocnuvas seks

  [mod-kirilica:1vtdcg0q][/mod-kirilica:1vtdcg0q]
   
  На model-78 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.647
  Секс без предигра не го сметам за секс, уу само колку ми е убаво-ама маж ми сака како зајачињата брзо да биде се, а јас си сакам една убава предигра :$
   
  На t.a.m. му/ѝ се допаѓа ова.
 6. vparis

  vparis Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  петинг

  здраво ке ве молам за совет или некој да ми каже дали може да се забремени од петинг?така што при тој петинг ви се допираат половите органи има триење и доколку тој сврши врз тебе дали постои можност да останам бремена и уште еден детал сето ова се одвиваше преку облека јас со гаки и тренерки и он гаки и тренерки знам дека можеби е глупаво прашањево али Ве молам за совет ми касни веке 3 дена и мн ми е страв ве молам одговорете ми ! фала однапред
   
 7. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  петинг

  Не си бремена, нема шанси. Мора да има пенетрација, ејакулација, да ти се погоди плоден ден и спретен сперматозоид за да оплоди јајце клетка. ;)
   
  На IForever, DinaDina и oceangirl им се допаѓа ова.
 8. vparis

  vparis Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  фала на одговорот али мн ми е страв значи мислите дека не посто шанса да се забремени и покрај тоа што ни се допираа половите органи и се одвиваше слично како секс али преку облека!Незнам што да правам дали да земам тест за бременост ?!?! ве молам да ми одговорите
   
 9. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  736
  Ако сакаш да знаеш како се прави тест за бременост, земи, направи. Не си бремена. Од воздух и преку алишта не се забременува.
   
  На endlesslove му/ѝ се допаѓа ова.
 10. baby.90

  baby.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  196
  Девојко имаш 19 години, да имаше 12 ке те разберев, ама ова е срамота... Си играш мајтап или што??? Он свршил у гаќи, а ти дали си бремена??????? И тест дали да купиш?? ц ц ц ц...
  И јас те молам да се едуцираш малку повеке во врска со сексуалниот чин, поточно како изгледа секс.
   
  На t.a.m., soffce, Ana.brojka и 8 други им се допаѓа ова.
 11. vparis

  vparis Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Фали ви на одговорите стварно ми помогнавте полесно ми е ... ке почекам додека да ми дојде не е ништо страшно што ми касни 3 дена можеби е и од стрес што се преокупирав со ова како мало дете !
  Фала ти бабу.90 ке морам да се едуцирам зашто вака е срамота стварно и си праам додатни стресови а допрва треба да полагам испити !
  Фала што се потрудивте да ми одговорите на каков било начин
   
 12. Desapointed

  Desapointed Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  6
  А чекај ти озбилна си или... 19 год имаш..ова е сигурно уште една од многуте што се појавија на форумот само за да им помине времето.
   
 13. vparis

  vparis Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Вистина имам 19 години не не стварно незнам која е причината што ме фати толку голем страв а не го правам тоа прв пат со дечко ми ... малку се исплашив што ми касни и затоа..
   
 14. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  341
  Да се забременуваше од петинг, драстично ќе се зголемеше популацијата на македонскиот народ. Господе - .-
   
  На thelittle17 и oceangirl им се допаѓа ова.
 15. hunny-bunny

  hunny-bunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  80
  наместо тест купи книга или отвори некоја страна на нет и едуцирај се. Страсно е вакво прасанје на твои години. извини вака те молам али :o
   
 16. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  911
  Се изнасмеав од некои одговори, но да не ја претвориме темава во класично препукување мисла дека петингот е одличен пред сексуалниот чин, барем јас го практикувам бидејќи и двајцата се чувствуваме одлично.
   
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Неможам да си замислам секс без петинг пред тоа, некако не ми е комплетно. И сексот секогаш е подобар кога има добра предигра која трае подолго. Барем кај мене досега така се покажало. :)
   
 18. ANELIJA

  ANELIJA Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  154
  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  многу се изнасмеав,лелел секакви глупости ке прочиташ тука....ц ццццццццц до сега кој знае колку бебиња ке родев.
  значи највеќе што сакам е предиграта,некогаш трае помалку некогаш повеќе :) зависи и се разбира дека сексот е феноменален
   
  На valentines му/ѝ се допаѓа ова.
 19. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  Зарем постојат волку неупатени девојчиња?! Значи доколку не сврши во тебе не постои никаква опасност, па дури и да свршил на тебе, сперматозоидите не влегуваат сами. Уживај, нема апсолутно никаква опасност.
   
 20. Sun-shine

  Sun-shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Палење

  Девојки како го "палите" вашето момче. Значи дали го допирате некаде ова она мислам се разбираме. Баш би сакала да направам такво нешто додека сме сами. До сеа значи не сме имале односи, ниту тој ме допрел некаде ниту јас него. Но сепак сакам да го "запалам" малку. Ајде предлози и кажете по некое искуство :P