1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петинг/Предигра

Дискусија во 'Секс' започната од Busavka.93, 21 октомври 2010.

  1. model-78

    model-78 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    predigrata ni e cesto zastapena no nekogas kratka nekogas trae dolgo jas sum zaprimetil deka dolgata predigra mi vliae na glavnata igra ,sexot trae podolgo ....
    [mod-kirilica:htnquj11][/mod-kirilica:htnquj11]
     
  2. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Обожавам петинг и многу често го практикуваме. Понекогаш поубаво ми е за време на петингот отколку за време на сексуалниот чин. :)
     
  3. Jabolche

    Jabolche Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Помошш! Ми треба СОВЕТ!

    Имам еден сериозен проблем. Мала сум и сеуште не планирам,но сакам со моето момче да водиме љубов,но без спојување на органите. Сакам само да бидеме голи,и да се гушкаме,муваме,бацуваме и фаќаме,знаете.. Мислам дека и тој го сака тоа,но незнам дали сака и секс. Тој е 2 години поголем од мене. Еднаш,ми рече дека секако сум мала за секс. Но.. Постојано,размислувам за ова нешто,сакам да се случи,но се плашам дека некој ке дознае,дека ке наебам,за нешто.. Што мислите? Како да му казам,со оглед на тоа што ептен сакам да го направам тоа?? Помагајте,ве молам!! :sweat:
     
  4. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    Ако мислиш на петингот направи го тоа воопшто не е никакаков проблем, ке ти биде многу убаво а се разбира и него. А што се однесува до сексот мој совет ти е да не ни помислуваш, на тоа сеуште ти е рано за секс, прво треба да уживаш во петингот потоа можеш да продолжиш со орално задоволување, па дури тоагаш за едно 2-3 години да преминеш на секс.
     
  5. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Ако сметаш дека си мала за секс тогаш мала си и за соблекување гола лежење во кревет и мазење, во врска со болдираното петингот не е водење љубов туку сексот е водење љубов, значи без спојување на органите нема секс. А мене таков вид на петинг ми е некако бесмислен, тоа е моето скромно мислење
     
  6. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    Тотално грешиш и го наведуваш девојчето на погрешен заклучок дека петингот е глупост дека само пенетрацијата е ок што е ноторна глупост. И тотално е погрешно што велиш дека ако е мала за секс мала е и за петинг. Јас мислам дека треба да го практигува пертингот се разбира ако е тоа нејзина волје а не само за да го задржи дечкото, можеби нетреба да се оди дотаму да се соблекуваш гола итн бидејки како што велиш дечкоти е постар од тебе 2 години и може на некој начин да те зезне да го искористи твоето неискуство, и петингот да прерасне во нешто сосема друго. А и нешто кога е скриено е поинтересно отколку да му се разголиш и да му пружиш се на тацна, мое мислење е петинг да да му дозволиш да те допира и ти него на тој начин и двајцата ке уживате нои никако да му се соблекуваш скроз бидејки машло си е машко никогаш неможе 100% да им се верува.
     
  7. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Немаш право моето мислење да го оценуваш како ноторна глупост, уште помалку затоа што јас не го оценував твоето. И ако си прочитала внимателно што напишав , ќе видеше што сакав да кажам: дека таквиот вид на петинг со соблекување гола не е во ред, ако е мала за секс како што вели самата , тогаш е мала и за тоа , а ако му се соблечеш на маж и му легнеш на кревет , тешко дека ќе се воздржи. Што се однесува до петингот не можеш да одречеш дека не е секс или водење љубов. Чинот на пенетрација е секс
     
  8. BloodyDude

    BloodyDude Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Peting... На англиски галење..
     
  9. Dani16

    Dani16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Здраво јас сум нова на сајтов супер е. Па вака со дечко ми сум веќе година ипол, сеуште не сме имале односи зашто мене ми е страв дека ми е прв пат. Онака многу ми е убаво со него значи си се галиме...Вчера бев многу напалена, и од голема возбуда свршив, приметив дека малку фармерките ми се мокри.(преку облека се задоволувавме).некако брзо свршив и сеа ми е глупаво од него ( а сакаме и двајцата да имаме односи), ама мене сеа ми е страв дека брзо свршувам и да не направиме некоја беља:)))Пишете што мислите има ли некои како мене, леле срам ми е зашто толку брзо тоа ми се случува:(((
     
  10. Marija-999

    Marija-999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Девојки на колку години е нормално ? Затоа што многу девојчиња по други теми читам на 15 сум имала прв пат однос на 16 на незнам што што мислам дека за нивни години тоа е незрело...сепак послем полнолетството е веќе океј..но за петингов...На колку години е нормално ?:) Mислам не е чудно :D
     
  11. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    Според мене со петинг може да се почне од 1 год средно или 15 години а додека со мастурбација може и порано, додека за односи според мене после 17,5 години.
     
  12. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123

    Вака секако дека е чудно под 13 години . Мислам мене ми е чудно и на 13 - 14 ама тоа е , нашата " напредна " младина тоа го прави . Јас лично петинг немав практикувано пред да имам односи . Петинг практикувам многу ретко со дечко ми , ако имам добиено или некогаш набрзина кога се нема време за секс . Сеуште петингот ми е чуден некако , особено кај невини девојки , мене ми се фаќа тоа како глумење невиност . Инаку не знам баш зошто се помали и помали го прават тоа . Сепак ова е само мое мислење , ја искористив приликава за да си го искажам .
     
  13. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Петинг да, уште не сме стигнале до секс, така да, добро ми е и вака. :D
    Се зголемува интимноста и си ги учите телата. Таман за пубертетлии. 8)
     
  14. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Море петинг rules! :rock:
    Пред да имаме секс, строго петинг, узбуџење невидено, млади мајмуни аууууууууу!
    И сега знаеме да имаме петинг, мене тоа страшно ме узбудува, дури да речам и повеќе од секс прибидејќи ја врз него, го чувствувам неговиот петел, и тоа доста ме пали. :$

    Што да кажам, кој пробал знае, кој знае има. :D
     
  15. Tinnnna

    Tinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    50
    Идеа за предигра? :)

    Девојки кажете ми некоја жешка идеа за предигра,сакам да го изненадам дечко ми со нешто жешко.. :)
     
  16. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Почни со Тешкото па продолжи со Пајдушко и Елено моме и на крај поклони се со Чочек.
    Да ти појаснам :!:
    Го правиш истото што и овие мали слатки фацичиња, значи дигаш нозе, тресеш газе
    http://www.youtube.com/watch?v=4GEyRQA0 ... re=related
    Продолжуваш со пајдушко, значи зголемуваш ритам и почнуваш да подскокнуваш и тресеш тие бујни гради што следи во прилог
    http://www.youtube.com/watch?v=sDDyYwqF ... re=related
    Стигаш до Елено моме и одиш 5 напред и 2 назад. Сеуште не си му достижна на дотичниот господин, го зезаш со тие 2 назад ;)
    Дополнително ја загреваш атмосверата со еден чочек како што следи
    http://www.youtube.com/watch?v=AjuGJxkwDnU
    и на крај одиш во акција и врескаш од оргазми.
    На здравје!
     
  17. Marija-999

    Marija-999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Вака сакам да прашам нешто иако...бааги се срамам :$
    Имам 17 години и идам со дечкото година и скоро 3 месеци ..он има 18 години :)
    Врската е супер и се тоа...и сеа...иаме петинг ...и сеа се прашувам...
    дали е тоа нормално за овие години и дали правам нешто грешно...слободно осудете ме ако правам грешно зашто мене ми треба нечиво мислење :/
     
  18. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    Сонце, не правиш ништо погрешно! :)
    Уживај си во љубовта со твојот сакан!Тоа е нормално за двајца заљубени како вас ;)
    Само, после петинг доаѓа секс.А, секс на твои години исклучиво со кондом,тоа запамти го добро!
    Ајде,wish you a lot of love!
     
    На Marija-999 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Marija-999

    Marija-999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0

    Ти благодарам многу..ми требаше некој да ми каже дека не правам лошо и да ми кажеше мислење..како и да е за секс сеуште има време...сигурно ќе наполнам 18ка па таму...а иначе секако ќе пазам.Ти благодарам ПРЕМНОГУУ :)
     
  20. Baby1994

    Baby1994 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    11

    Се сложувам со тебе :) :)