1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петинг/Предигра

Дискусија во 'Секс' започната од Busavka.93, 21 октомври 2010.

  1. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Pa ako ushte ne znaesh shto sakash ,togash drzi mu go do matura :geek: ...bozee shto sve covek nema da prochita po forumov,shto na um toa na drum :x
     
    На kikav и gesika им се допаѓа ова.
  2. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    хахахаахах ме изнасмеја
     
  3. ladyh07

    ladyh07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2013
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    31
    Devojki dajte nekoja interesna ideja za predigra so decko, inace podvezici so korset i stikli, probano, mnogu jako. :D Nesto drugo? :)))
     
    На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tarzan

    tarzan Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    12
    Zemi sampanj,polevaj mu go dodeka go lizes
     
    На ladyh07 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    ќе побарав и јас нешто занимливо.зашо ова некако со подвезнициве и со штикливе не сум храбра да го направам а за стриптиз се спремам од одамна ама некако не сум храбра доволно.еднаш само се деси да му играм ама незнам некако не ми се свиѓаше како го средив тоа.садо мазо имаме пробано и успешно беше... со преливи со шлагови и тоа го имаме пробано... он не обожава многу да ме гледа на штикли зашо сме исти со висина а на штикли сум повисока од него.некое идеиче....??
     
  6. little.gf

    little.gf Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2013
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    42
    Секс без петинг не е секс :lol: :*
     
    На CrnceSK му/ѝ се допаѓа ова.
  7. anjicka1

    anjicka1 Активен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Девојки, можеби прашањево е малку глупо но морав да го поставам, пред некое време имавме петинг со дечкоми, да напоменам на голо, се допиравме он лежеше врз мене, но немавме секс и невина сум, дали е можно да останам бремена од предсемената течност бидејќи еве ми касни веќе 2 недели, иначе имам 16 год. и не сум баш информирана ве молам за помош. Ви благодарам
     
  8. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Со оглед на тоа што имаш 16 год. сигурно имаш нередовен циклус. Многу се мали шансите да останеш бремена од предсемена течност ама за секој случај направи си еден тест, 100-200ден е во аптека.

    И почни да се информираш веќе. Чим сметаш дека не си мала за петинг, тогаш не си ни мала за да се информираш.. срамота е малце.
     
  9. anjicka1

    anjicka1 Активен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    фала, направив беше негативен :D
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Мене многу ме возбудува, за него не знам обично со нетрпение чека да прејдам на главното. :lol:
    Не ни е нешто задолжителен петингот пред секс, ама каква и да е, предигра си се подразбира. :geek:
     
    На female.3 и CrnceSK им се допаѓа ова.
  11. Naj.mila

    Naj.mila Активен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Кога станува збор за вакви работи имам прилочно смешен проблем. Тешко ми е да започнам ме фака смеа или ми е срам до толку што се разубедувам сама ,"ajде сега па демек морало тоа така да е" и се одкажувам. Ако не го сменам ова ми е страв дека ке ме остави хаха.. али како да го сториш тоа кога до сега е вака те знае ваква а наеднаш сакаш да се смениш ... :D :D :/
     
  12. Naj.mila

    Naj.mila Активен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Што се однесува до другиве коментари овде... баш ме изнасмеавте. .. :D :D :D
     
  13. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    xaxaxax исто :rofl:
     
  14. Annie93

    Annie93 Нов член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Здраво :) Ме интересира чисто информативно колкави се шансите за бременост при петинг, но без облека. Поздрав
     
  15. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    0.000, што значи никакви. :)
     
  16. Annie93

    Annie93 Нов член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Таа предсемена течност ми го матеше умот :) Фала
     
  17. IvanovskaM

    IvanovskaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2014
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    245
    Таа предсемена течност може да те затрудни, но само ако е буквално внатре во тебе. Инаку сперматозоидите немаат ноџиња па да стигнат до вагината, па внатре после до јајцеводи, матка итн итн... да не раскажуваме биологии.
    Само да си знаеш кога ќе имаш односи, предсемената течност сама по себе нема сперматозоиди, нејзина улога е да го подмачка каналот низ кој подоцна тие треба да поминат. НО, доколку сте имале однос и момчето свршило во каналот остануваат сперматозоиди и доколку после тоа пак имате односо повторно ќе се лачи предсемена течност може со нејзе да стигнат каде што не е посакувано. Затоа пожелно е да се измоча и добро да го избрише. И нормално кондом ако сакате да спиете со мирна глава.
     
  18. Lunabt69

    Lunabt69 Нов член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Вака сакам да прашам нешто нова сум на форумот сега го напрајв ама често го посетувам и читави зато напрајв нема врска то сакам да знам дали ако тој успее да ми ги пикни двата прста долу дали сум скината или не? И уште едно тој сврши на пичка кај мене дали има некаква шанса за бременост?! :$ годините несе валидни имам 14 години :3
     
  19. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    да можно е да си скината

    не не си трудна

    збирај памет , зашто со ова темпо преку сила со 16 год ќе чуваш деца

    информирај се пред да се впушташ во сексуални односи

    п.с. ако си трој , прекини да бидеш !
     
  20. shesateenwolf

    shesateenwolf Нов член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Дали е нормално за моите години?

    Имам полни 16 години, он има 17. Идеме 5 месеци, се знаеме 1 година.. Имаме огромна доверба еден во друг, ми има докажано на многу начини дека ме сака, а и ја него го сакам :inlove:

    Си правиме make out веќе 2 месеци, ме допираше преку алишта (гради, задник) :lol: , пред 10тина дена бевме на роденден, си имавме малку и "наше време" и ме допре по градите на голо, одма му ја тргнав раката.. Пред 1 недела бев кај него дома, и ми рече му се лизгале рацете од фармерките, па ме допре на задникот наголо.. му дозволив некоја минута да се порадва и потоа му ги тргнав рацете.

    Пред 2 дена бевме кај мене и повторно истото, на голо, али сеа веќе почна да навлегува со рацете навнатре, накај в*гината, коа осетив му ги тргнав рацете и му реков дека не сакам, ме праша зошто, не знаев да му одговорам *всушност сакав, ама се осеќав многу "лесна" кога го правев тоа* продолживме да се муваме и по 2-3 минути пак дојдовме на истото, пак му кажав дека не ми е убаво и ми рече ќе ти биди, пак му ги тргнав рацете.. по некое време пак истото и му реков дека ме боли *ич не бев влажна јбг* и тогаш проба да ја донесе раката од напред, за да ми ја трие е тогаш се осетив многу засрамена и мала за тоа и станав се тргнав скроз |( *оваа ни беше позицијата одприлика http://www.cosmopolitan.com/cm/cosmopol ... e-mdn.jpg*

    Од таа вечер не можам да спијам и нон-стоп на тоа мислам, незнам дали е нормално да се впуштам во таква тинејџерска авантура или не :?: Дали вие истото сте го правеле на мои години или сум премала за тоа? Мене ми е убаво сето тоа али ми е за тоа дане не е нормално за моја возраст... Најдалеку што би стигнала сега до 18тата е fingering i handjob, не размислувам за губење на невиноста :wasntme: