Петинг/Предигра

Дискусија во 'Секс' започната од Busavka.93, 21 октомври 2010.

 1. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  Незнам новата мода како е.. додуша и сега што не прават на 12 години така да слободно
   
 2. Ladybug81

  Ladybug81 Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2017
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Не сакам да бидам од тие што прерано прават такви работи и никогаш не сум дала на дечко да ме пипне по интима али со овој е друго
   
 3. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.231
  Допаѓања:
  9.552
  Пол:
  Женски
  Ако етикетите што ќе ти ги клат ти се побитни од задоволството, држете се за рачиња до венчавка.

  Јас не гледам ништо страшно во тоа, се откривате самите себеси, си ги осознавате вашите задоволства, интереси, па и работи кои ве "палат". Сексот и петингот не треба да се табу теми, особено не во една врска, затоа отворено зборувај со него за ова, не викам веднаш да се впуштиш, туку само муабет.
   
  На ku4ence, Ladybug81 и KrisBt им се допаѓа ова.
 4. Ladybug81

  Ladybug81 Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2017
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Па неаме нешо голем муабет на таа тема ама ме има прашувано работи шо не му се јасни во врска со женското тело незнам шо муабет би правела друго хахах :lol:
   
 5. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.231
  Допаѓања:
  9.552
  Пол:
  Женски
  Тогаш, нека дојде тоа спонтано. ;) Сакав да кажам да не се срамите од тие работи, остај што зборат тука "срамота било". За твоето тело ти само можеш да одлучиш. :)
   
  На Iviy и Ladybug81 им се допаѓа ова.
 6. Maki5123

  Maki5123 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво, ќе бидам малку поопширна за да ви ја објаснам ситуацијата и да ми кажете ваше мислење.
  До сега сум немала сексуални односи, на 05.06 кога бев кај дечко ми јас бев по фармерки а тој по тренерки и имавме ,,секс’’ преку облека. Подоцна тој ги соблече тренерките и беше по боксерки па ми ги даде мене тренерките кои беа на него за да ми биде по удобно да не сум по фармерки, е сега прашањето ми е дали доколку свршил ... при триењето постои опасност да сум бремена? Менструација требаше да ми дојде на 10.06 ми доцни веќе два дена, имам болка во градите, во долниот дел на стомакот и некое чудно кркорење во цревата. Исто да напоменам дека носев долен веш кој не ми ја покрива целата интима па доколку имало сперма на тренерките негови кои ги облоеков од после постои можност да сум бремена? Можеби ова звучи глупаво но многу ми е страв и Ве молам за ваше мислење.
   
 7. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.636
  Допаѓања:
  35.037
  Пол:
  Женски
  Нормално дека не може да си бремена.
  Прогуглај на кој, еден и единствен начин се останува бремена и за другпат ќе знаеш.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  571
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  Хахаха како може да ти сврши преку облека? Нмв 100% менструација имаш!
   
 9. Maki5123

  Maki5123 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Па би требало доколку дечкото сврши во тебе, но имаше на некои места читав демек спремата и мал контакт да има со вагината дека постои шанса за бременост па затоа. Фала на одговорот.
   
 10. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.636
  Допаѓања:
  35.037
  Пол:
  Женски
  Едуцирај се од прави, релевантни места и ќе знаеш за сигурно, за било што, не само за ова.
  Поздрав.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dr.Zzz

  Dr.Zzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2017
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  Не, не е можно да си бремена.
   
  На cresa-jagoda и Animali им се допаѓа ова.
 12. Maki5123

  Maki5123 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Добив менструација на 13.06..требаше на 10.06, но постојано осекам некое кркорење на што се должи тоа, прв пат ова ми се случува исто така прв пат имам толку интензивни болки при менструација
   
  На Kikiccc му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  4.099
  Пол:
  Женски
  ^Леле бе ќе се утепам од вакви прашања, абе како се впуштате во интимни односи со некој а врска немате ни што е секс.
  Не девојче не се останува така бремена и нормално е да имаш болки при менструација, сепак ако продолжат откога ќе заврши оди на гинеколог и готово.
   
  На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mollami

  Mollami Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  226
  Пол:
  Женски
  Без јака предигра, без пипкање, дрњ мрњ, на к*р пеперутки исто како да немаш секс..чувството е стави, извади..а вака со предигра уффф но комент хахаххаха ♥
   
  На didisi, Billy Idol, LoneWolfGuy и 5 други им се допаѓа ова.
 15. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  264
  Пол:
  Женски
  jas koga gledam porki povekje nekogas me palat delovite so predigra sto se otkolku koga kje pocnat:)
   
  На invisible23, the drummer, didisi и 4 други им се допаѓа ова.
 16. Maki5123

  Maki5123 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Добив менструација на 13.06..требаше на 10.06, ми траеше не цели 3 дена и со слаб интензитет,осекам некое кркорење во долниот дел и слаби повремени болки, а скоро секогаш имам по 5 дена и тоа вториот ден многу обилна. Мислење дали сепак има опасност од бременост?
   
 17. Elisabeth

  Elisabeth Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  4.279
  Пол:
  Женски
  Не се останува бремена од петинг, олабави се девојче, може и од стрес да ти се поремети циклусот.
   
 18. Maki5123

  Maki5123 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Фала на мислењето, секакви работи прочитав и ми се чини дека секој симптом го имам, се преоптеретив па можно е заради тоа.
   
  На Elisabeth му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dr.Zzz

  Dr.Zzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2017
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  Не дефинитивно не си бремена, за да воопшто можеш да бидеш бремена треба пенисот да влезе во вагина и тој да сврши во неа...
   
 20. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  748
  Допаѓања:
  10.607
  Пол:
  Машки
  Самото чувство на исчекување на нештото што го сакаш, а не можеш да го имаш одма, туку го добиваш полека, полека, те пали, излудува. Уфф.
  Некогаш предиграта може да биде и поинтересна од самиот секс.
   
  На marija305, didisi и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.