1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петинг и невиноста

Дискусија во 'Канта' започната од beettyy, 6 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ти невиноста си ја изгубила со самото тоа што му даваш на дечко ти да те чепка таму доле, ти златна невина не си. Невиност не е да се праиш река доле и да плачеш за секс, а да не му дадеш на дечко ти. Невиноста не е само тоа капче крв што ќе потече. Не си сигурна дали сакаш да ти ја „одземе невиноста„ а сигурна си дека сакаш да ти пика раце, прсти. Барем убаво изе*ете се .... |(
     
    На karmenka, gerdanche, sesilija и 6 други им се допаѓа ова.
  2. beettyy

    beettyy Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    8
    значи според тебе за да е некоја невина треба да е и физички и психички (најверојатно да не и функционираат хормоните па никогаш не ја отерал умот на секс) невина, така?? епа според твојот критериум јас сум валда делумно невина пошо секс немам имано ама то не значи дека не сум помислила да имам...а сигурно има некоја причина ++ па уште се мислам... а ако носиш вредносни судови без доволно информации сигурно ке донесиш погрешна проценка :)
     
  3. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Баш така, за мене невиност не е само едно нескинато кожинче наречено химен. Тоа е преценето според мене и на некој начин сите жени се осудени поради тоа, се креваат толкави фами како којзнае што да е, ко цел понатамошен живот на жената да зависи од тоа. Не е грев да посакуваш секс, да мислиш на секс и се тоа, а да ти биде страв да не бидеш осудувана понатака од идните дечковци зашто не ти потекло крв итн... А невиноста е чистота, недопреност, светост, зар девојки кои што имаат анален секс, а вагинално сеуште не се скинати да ги наречам невини :^) не не.
    Тебе никако не те осудув, само сметам дека треба повеќе да се информираш околу сексот за да бидеш сигурна и да знаеш што правиш, а кога веќе дозволуваш рачиња и прстиња не гледам зошто не би била спремна да имаш вистински секс, но сепак мене не би требало да ме интересираат причините, тоа ти си знаеш, јас дадов добронамерен совет.
     
  4. beettyy

    beettyy Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    8
    да така е, ама некогаш се случува да се најдеш во ситуација шо е контра твојте зацртани принципи и се мислиш дали да си ги погазиш сопствените ставови со оправдување дека си се нашол во таква ситуација или па да си останеш доследен на своето, а ни едното ни другото не е лесно и зато ке си бараш некоја средина хехе :) :)
     
  5. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Јас па не знам тогаш зошто воопшто постои форум кога сите овде се правите светици и многу паметни.Зарем толкуу ви е чудно да е невина и на 21?Па боже мили ако вие сакавте или практикувавте секс уште од 12 тогаш тоа е ваше право,исто како што е нејзино право кога и како да има секс..Девојката праша сосем друго прашање,а вие моралните што воопшто не се допиравте со дечковците,а се сексате по 20 пати во ден е во ред,мада то и не ме занима,само ме иритира вашето глупо понашање и стварно голем дел од вас мене ми личат како сега да се по 7 години и своите фрустрации и морални особини ги префрлувате кон некој трет,со потсмев демек оваа нема врска од секс.Па што ако нема?Па вие од кога се родивте знаете се за сексот.Па браво,па ве читам постојано во темите за секс,али и то не ме занима искрено.А дали хименот и невиноста на некоја девојка и бил светост или не е ваше да судите.Судете си за вашиот химен и глупавото детско понашање.А bettyy има шанса да се скини хименот и при петинг,доколку пенетрацијата со прст била подлабока,бидејќи кај секоја девојка е различен хименот по големина еластичност и поставеност,но и не мора да значи дека си скината,доколку не си почувствувала болка.А крвта може да ја има,но може и да ја нема.Јас потполно те сфаќам тебе што сакаш да кажеш и немој воопшто да се оградуваш кон глупавите коментари.
     
    На beettyy, ilipili и fosil4e1 им се допаѓа ова.
  6. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Никој не се родил со знаења околу сексот, ама ако за тебе е нормално некој да се впушта со такви работи без воопшто да се информира и да не е спремен за таков нешто тогаш секоја чест на тебе.
    Јас пак ќе кажам дека мора да се имаат барем основни теоретски познавања околу сексот пред да се впуштите во него, затоа што немате појма колкави одговорности носи. Ај штом читаш сети се само колку примери има што воопшто незнаат дали се бремени, па болести па 300 чуда, ама битно си се сексаат на велико. Никој тука не збори за морал, туку за информирање пред да се почне со секс.
     
  7. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Ме интересира нешто подетално околу ова чекањево.
    Обично од старт на врска колку време чека дечкото?

    Си имало типчето фази на врска: чекање, сексање, шут во дуп.
    Мрш таму бе, чекал... чекан по гла да ви скока! :fubar:
     
  8. beettyy

    beettyy Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    8
    baby-star фала на разбирањето :) јас не осетив болка а за крв да има то уште помалце, знам дека то не е секогаш доказ за губење на невиноста ама во мојов случај мислам дека е лажна тревога пошо не ми е логично само со пенетрација на прст да се изгуби невиноста а и не беше длабока пошо на време реагирав, ама сакав да слушнам и други мислења за ова за посигурно :) после мислењава што ги добив на форумов се консултирав и со гинеколог и испадна дека логикава моја е точна хехехе :) :)
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  9. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.625
    Допаѓања:
    5.525
    ти не си нормална штом на 21 година се замараш дали си невина или не.
     
  10. beettyy

    beettyy Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    8
    :D :D хахахахха можда не сум ама дефинитивно моментално ми годи невиноста, сепак не ја заслужува секој...барем според мене :)
     
  11. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.625
    Допаѓања:
    5.525
    чувај си ја.ќе ти се најде.штом не уживаш во најубавите години не ти вреди.и уште нешто мила.ти не си невина штом му даваш на дечкоти да те допира.тоа е поигрување а не невиност.такво никој нема да те трпи.ќе си останеш невина и на 50 години.
     
  12. tipce22

    tipce22 Нов член

    Се зачлени на:
    7 мај 2012
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    16
    hehehehahahh:D
     
  13. beettyy

    beettyy Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    8
    епа уживам де, најмногу кога си поигрувам ;)
     
    На fosil4e1 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ladybug26

    Ladybug26 Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    кога прочитав темава и за што девојкава бара совет помислив најпрво дека е девојче од 15години хаха. стварно не ми е јасно и неможам да сфатам како некој пропушта задоволство само заради некоја си фрустрација дека ќе остане изигран. ако не ај чувај си ја за у туршија. пробај неколку пати па да видиме дали ќе го праиш истиов муабет. мислам дека стварно касниш многу девојче а и многу пропушташ. а шо мислиш дека ако е некој гад човек дека ако не му даваш 1 година дека поише ќе те сака така ако те чека толку долго?настрана може што сака да прави. хахахаха не ми се вeрува свашта!
     
  15. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Пошто многумина се направија паметни, јас да ти кажам што мислам. Значи не е 100% сигурно дека е така, ама голема е можноста. Веројатно прстот на дечко ти го собира во перфорацијата (дупчето) на хименот што природно си го имаш, и на тој начин те задоволува. Хименот инаку не е длабоко, туку на површината, така што, колку и длабоко да го стави тој прст, нема да те скине. Е сега, ако проба со 2 прста или со органот, и не влегува лесно, ќе знаеш сигурно дека имаш химен. Уствари и сама можеш да пробаш со 2 -3 прста, пополека. Ако не влагаат - невина си. Ваљда некако помогнав :)
     
    На beettyy му/ѝ се допаѓа ова.
  16. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Затоа што си најпаметна го реши проблемот. Честитики, дојди во редакцијата на фемина за да си ја подигнеш наградата :)
    Да си бутне 3 прста за да провери дали е невина :o :x
     
    На MissDior, eva11 и SOVRSENSTVO им се допаѓа ова.
  17. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    И плус ако после тоа сигурно има крв јас гарантирам дека претходно е била невина. :D

    Нека продожи да бутка прсти ;) абе живи глупости ова испаѓа сакам да се е**м, ама не саскам да ми влезе :x И која е поентата од нејзината невиност кога таа веќе се соблекла гола, кога дозволила да ја добира по интимните делови? Само хименот не те прави невина!
     
  18. spasovskaa

    spasovskaa Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    13
    невина е во лактот или евентуално во коленото, тоа што го имаш хименот не е знак за невиност
     
    На Peperutka90 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Лелеее жени колку сте лошииии :D :rofl: :D Си удривте сеир и баш ви е гајле за маката на девојчево :D
    Претпоставувам дека не се работи за 21-годишна девојка туку за тинејџерка која нема искуство...
    Зошто ја советувате да има секс, нека ужива во петингот некое време, тоа е една фаза пред сексот! Искрено, петингот може да биде и повозбудлив отколку самиот чин на пенетрација (според мене) :$
    Девојче веројатно си сеуште невина ама полека со прстите во иднина :D и уживај во петингот, ќе ти недостига за некоја година... ;)
     
    На ISKUSEN1 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Нема да критикувам никој,сепак секој си има свое различни мислење и гледиште на работите. Значи ова општо ќе го кажам не сакам да посочувам никого. Не ми е јасно зошто кога некој ќе каже дека немал односи на своја 21-на годишна возраст вие го осудувате како да го направил најголемиот грев на светот.Секој има право кога сака да има полови односи со своето момче и ако дечкото чека, не мора да значи дека во меѓувреме има сексусални односи со друга девојка. Ок,девојката не е информирана доволно за сексуалните односи,но тоа не значи дека убила човек и сега треба да ја стреламе со еден куп невкусни коментари. Дали сте се запрашале како се чувствува личноста која што бара совет во моментот и ние место да и дадеме,ние ја напаѓаме.Зборувам општо значи никој не сакам да посочувам,сепак како што кажав секој има право на свое мислење и да го изнесе тоа тука.
    Beettyy како што видов веќе си ја решила недоумицата и мој совет ти е кога ти ќе сакаш и ќе бидеш подготвена да имаш односи,а не да паднеш под влијание на другите. Во меѓувреме ти најдобро си знаеш до кој степен на интимност ќе одиш со твоето момче.
     
    На beettyy и littleflower им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.