1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петиција за признавање на македонските возачки во Германија

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Marge, 11 јули 2017.

 1. Marge

  Marge Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  1.174
  Ајде ако можеме да помогнеме :) На Македонците во Германија им треба помош околу признавање на возачките дозволи, собираат потписи веќе неколку месеци и за жал бројката на собрани потписи е многу мала, не се ни до пола стигнати. Во продолжение има линк од петицијата и youtube видео со инструкции како да се потпише. Многу е едноставно и не одзема ништо повеќе од 2 минути. Ајде да им помогнеме да се изборат за признавање на нашите возачки дозволи во Германија, еден ден можеби и нас или на некој наш близок ќе ни биде до голема помош ова признавање.
  https://www.openpetition.de/petitio...lten-fuehrerscheine-seitens-der-bundesrepubli - линк од петицијата

  - видео со инструкции за пополнување


  (Модераторите нека интервенираат ако сметаат дека треба да се тргне темава, ако крши некои правила или да се премести во друга категорија)
   
  На Bender Rodriguez му/ѝ се допаѓа ова.