Петиција за спас на кучињата

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од SnowWhite8, 13 јуни 2013.

 1. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.347
  Допаѓања:
  13.276
  Пол:
  Женски
  Ако таа не повикувала, кој рекол за нејзе дека си заслужила? Посочи ми.
   
  На CameliaMiller, нина122 и LiliBoz им се допаѓа ова.
 2. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  32.740
  Пол:
  Женски
  Како сакате вртете, коренот на проблемот е ЧОВЕКОТ.
  Никој не си го бара да е каснат, ама и кучињата не си го бараат да бидат тепани и да се снајдуваат по улици да преживуваат. Ако ме касни куче некогаш ќе го пцујам тој што го доведил во таа состојба, не кутрото куче.

  И додека повеќето се воспалуваат дека не требало да бериме гајле за џукелите од улица оти луѓе секој ден умирале, вака ќе ни биди.
  Кога ќе сфатиме дека човекот нема ексклузивно право на постоење на планетава тогаш ќе го решиме проблемот.

  А лесно е да се реши, само треба да се заангажираат малку општините..
   
  На LovelyGirl3, dayla, Annora и 6 други им се допаѓа ова.
 3. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.558
  Допаѓања:
  3.545
  Пол:
  Женски
  За делов. Ова не го сфаќаат повеќето за жал. Не знам зошто ама мислат дека уличните мачиња и особено кучиња се проблем на активистите и на тие што ги хранат и се емпатични кон нив. Од државата не бараат никаква одговорност. Искрено државата ни е банана, далеку сме ние од решение. Можат само да наредат убивање,.друго не.
   
  На Annora, CameliaMiller, Amellie13 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  5.368
  Допаѓања:
  27.222
  Пол:
  Женски
  Оти се глупи. Многу. Со стеснат вид, со очи пикнати во свој задник и гледаат само еден отвор. Ете толкав им е спектарот кон животот, колку еден анален отвор.
   
  На dayla, Annora, Мариаа. и 6 други им се допаѓа ова.
 5. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  1.261
  Пол:
  Женски
  Колку пати ќе ми речат ако сакаш да не ги труеме и бркаме прибери си ги дома како што знаеш често да правиш.
  Исто една комшика ми кажа еднаш дека јас сум највеќе виновна што во маало што има кучиња бидејќи да не сум ги ранела јас и тие како мене ќе умреле од глад и немало да има улични кучиња.
  Еден комшија идеше до таму што ми рече да сум како татко ти ќе те избркам од дома што прибираш кучиња.
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  5.368
  Допаѓања:
  27.222
  Пол:
  Женски
  Се надевам им покажа среден прст и продолжи со ранење на бездомните кучиња и мачки. За некои работи не вреди ни да збориш, верувај..
   
  На Мариаа., CameliaMiller, 1209 и 3 други им се допаѓа ова.
 7. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  5.368
  Допаѓања:
  27.222
  Пол:
  Женски
  https://www.facebook.com/1632653375/posts/10219605088991119/?d=n

  Од секогаш сум се прашувала како можете да живеете сеуште во таа држава, како воопшто преживувате со тие глетки наоколу, а ги има проклето многу. До обесена верверичка, да верверичка.
   
 8. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  1.768
  Допаѓања:
  10.999
  Пол:
  Женски
  :puke:
  Ете, си дишеме ист воздух со бездушни психопати.
  Вака да ги врземе нив и нека висат додека не цркнат.
   
  На FreeMind му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  32.740
  Пол:
  Женски
  Многу психопати и садисти меѓу народов. :envy:
  Му ги јадела оревите. (facepalm) Како да нема доволно ореви.
  Орев да му застани в грло да се удави.
   
  На FreeMind му/ѝ се допаѓа ова.
 10. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.474
  Допаѓања:
  44.523
  Пол:
  Машки
  Вакви нелуѓе секаде има Фри, немој да мислиш дека ги нема и кај вас. Само што таму ќе одговара ко за човек а тука неказнето ќе помине и пак ќе прави такви ѕверства.
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  5.368
  Допаѓања:
  27.222
  Пол:
  Женски
  Има Џон али е еден во 82 милиона, во тоа дувло е 1:2. Плус што ќе одговара, а таму ти е башибозлук кој што сака тоа им прави. Ужас, да виеш од болка, од немоќ.
   
  На John Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 12. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  1.261
  Пол:
  Женски
  Ова ми е во комшии.
  Али погоре имав пишано какви комшии имам и што се ми зборуваат за кучињата.
  И дека ми имаат до сега неколку отруено и убиено кучиња.
  И за ова веќе не се ни чудам.
  Знам какви луѓе се гнаси.
   
  На FreeMind му/ѝ се допаѓа ова.