Петиција за спас на кучињата

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од SnowWhite8, 13 јуни 2013.

 1. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  6.692
  Допаѓања:
  38.194
  Пол:
  Женски
  Нема беснило во Македонија 50 години освен кај народот.
   
  На Idedemja, 1209 и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 2. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.317
  Допаѓања:
  18.806
  Пол:
  Женски
  Немој да ги кривиш кучињата ќе те распнат. Тие осеќале кој не ги сака и напаѓале. (глупости)
  Тие што се грижат толку дома нека си ги соберат па нека зборат. Зборам за тие агресивни кучиња, не смеат на улица да се шетаат
   
 3. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  6.692
  Допаѓања:
  38.194
  Пол:
  Женски
  На Idedemja и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 4. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  2.855
  Допаѓања:
  43.435
  Пол:
  Женски
  На Idedemja и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 5. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  6.692
  Допаѓања:
  38.194
  Пол:
  Женски
  Половина од населението е за на психијатрија и тоа во клинички услови.

  Па ќе ми се лигават ги каснале, ги бркале...
   
  На Idedemja, 1209, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  2.301
  Допаѓања:
  18.431
  Пол:
  Женски
  Кога ќе ти текне дека со овој човек дишеш ист воздух и го среќаваш по маркети и паркови.

  Хорор, гнида.
   
  На Idedemja, Mantub, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  2.855
  Допаѓања:
  43.435
  Пол:
  Женски
  Монструми пореметени.
  Две ми отруја маалски,тоа од комшиите некој.
  Никому ништо не направија,им сметале што постојат.
  Пријавивме во полиција.
  Душа ме болеше,жива се изедов од вакви вести.
  Меѓу какви луѓе живееме.
   
  На Idedemja и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 8. FedoraFedora

  FedoraFedora Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2020
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
 9. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  6.692
  Допаѓања:
  38.194
  Пол:
  Женски
  Да е само тој.

  Да се само 100 души, 1000, 10.000 ќе се справиме некако. Ама не бе секое второ ти е ненормално. Говна кои потекнуваат од уште понеписмени говна. Што мислиш на оваа погоре Кимберли колкав и е капацитетот? Колку зрно од ленено семе. Ете толкав и е. На мајка и и татко и половина од тоа. И така наследно ќе посадат само глупост. Може ли она да погледне од поширока призма? Не може бе Марија. Не може.


  Нема полиција. Нема правда. За нив особено нема ништо. Оставени на милост и немилост за било кој да го злоставува. Па ќе ги касале или бркале. Сите да ги изедат! Сите до еден! Ненормална држава.
   
  На Idedemja, 1209, Mantub и 4 други им се допаѓа ова.
 10. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  6.692
  Допаѓања:
  38.194
  Пол:
  Женски
  Претпоставувам знаеш да читаш па влези на линкот и прочитај.
   
 11. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  1.413
  Допаѓања:
  10.334
  Пол:
  Женски
  Макфакс

  Страотни фотографии од куче на кој некој му ја захевтал вилицата со тапетарска хевталка во Гевгелија денеска осамнаа на социјалните мрежи. Активистите за заштита на животните сведочат дека кучето, женка, кое сега има име Амели, вреска од болка по грозоморниот чин што му бил направен.

  Веќе неколку дена фотографијата од кучето се споделуваше на социјалните мрежи и се бараше помош за него, но дури денеска активистите успеаја да го лоцираат и се шокирале кога го однеле на ветеринар, а во устата биле најдени делови од тапетарска хефталка.

  „Едвај јаде, се лигави и мириса на скапано. Нормално дека не ја одминавме! Ја зедовме и однесовме на ветеринар. Кучето е живо и ќе се вика Амели. Во моментов кучето е на пат за Скопје, каде што ќе биде оперирано и сместено постоперативно. Ова ќе биде долга и мачна борба, но ние не можевме да ја оставиме да умре“, пишува активист за заштита на животните од Гевгелија.

  Од хуманите граѓани се бара секој да донира колку може, со цел да се спаси неговиот живот.

  Сметки за донации:
  200003109942988 Мелиса Богоева Стопанска банка
  Paypal: naladogrescuemk@gmail.com
   
  На Idedemja и 1209 им се допаѓа ова.
 12. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  8.505
  Допаѓања:
  203.625
  Кај куче повеќе од 60 год. не е најдено беснило во Македонија.
  Серум за беснило не ти треба, ама провери тетанус кога си примала, можеби е паметно тоа да примиш.

  Едит: сега видов дека тетанус и АБ ти дале.
  Нема потреба од ништо друго.
   
  Последна измена: 28 октомври 2020
  На Idedemja и FedoraFedora им се допаѓа ова.
 13. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.905
  Допаѓања:
  46.809
  тужи го град Скопје
   
  На Bezimenka90 и g8lQQk им се допаѓа ова.
 14. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  5.406
  Допаѓања:
  47.354
  Пол:
  Женски
  Мислам дека веќе никој не ви верува на гадотиите што ги кажувате -
  "Ништо не му направив, од чиста мира ме касна"
   
 15. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  2.854
  Пол:
  Женски
  Ти и тие како тебе што немаат ич емпатија се виновни за големиот број на улични кучиња на улица, бидејки не ги кастрирате и кога ќе ви се родат џукели ги неќете и да, уште 1000 пати да укаса куче човек пак би кажала дека човекот е виновен бидејки кучето гладно, жедно, измалтретирано и на улица е по човекова вина.
   
  На Rakometar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.317
  Допаѓања:
  18.806
  Пол:
  Женски
  Ne znam sto da ti kazham. Soberi si gi doma i najadi gi. Ima lugje sto ne sakaat doma kucinja da cuvaat. Me ima napadnato kuce kako mala. Nisto ne mu napraviv od nigde nikade mi se frli. Da ti se desi i tebe nema vaka da zborish. I ne cuvam kuche za da go kastriram
   
 17. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  8.505
  Допаѓања:
  203.625
  Собери си ги дома, абе ајде?
  Твоја да не е државава па да кажуваш кој што да собира?
   
 18. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.317
  Допаѓања:
  18.806
  Пол:
  Женски
  Drzavata e moja,tvoja i na site sto ziveat vo nea. Da, ako tolku gi zali i ako e vo moznost da pomogne.
   
 19. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  8.505
  Допаѓања:
  203.625
  Да, пошто ги жалам и сакам да им помогнам, три собрав од улица, ама немам јас капацитет да соберам, колку што можат разни душебрижници да фрлат по улица.

  Така што, полека со тоа прибери си ги, ако не можеш и не сакаш да им помогнеш, не им одмагај. Државата е и моја колку што е твоја, па баш заради тоа сметам дека е должна да ги згрижи, а не измачува кутрите животни.
   
  На Idedemja, 1209, Amellie13 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.317
  Допаѓања:
  18.806
  Пол:
  Женски
  Sekoja cest za ova.. drzavava lugje ne moze da zgrizi a ne pa kucinja