1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петиција за цветчињата

Дискусија во 'За форумот' започната од RainBow, 28 февруари 2010.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  На инсистирање на членките на форумот се отвора темава за смена на бојата на жолтото цветче. Ајде членки предложувајте боја, па главните може ќе прифатат некој предлог :D
   
 2. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  Па вака...модераторките мислам дека треба да гоја земат во предвид барањево, затоа што сме многу умни до се се придржуваме :roll: :lol: и плус затоа што стварно со тоа цветче треба да тераме 4000 наредни постови... :( :o и не е фер да тераме со такво тажно цветче...ме демотивира мене...сакам некое вакво плаво зеленко дречливо...весело...нека биде шарено(ако е технички изводливо :lol: :lol: ) или силна некоја дречлива розева...виолетова...нека најдат нешто... :lol: :lol:
   
 3. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Да,да и нека биде било каква, само ова жолтава не,не е баш сјајна :Down: Еве на пример нека бидееее....бело,оти сите убави бои се веќе резервирани :lol:
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Па нема да се истакнува ако е бело... виолетово може
   
 5. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  ама виолетова како оваа на аватарот на реинбоу... ;) не некоја тапа....виолетова дречлива весела :lol: :lol:
   
 6. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  И тоа си во парво... :(
  Е а за виолетовата е ссуперрр.МОЖЕ
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Па мора нешто да не мотивира да пишуваме :lol: Може таква некоја убава виолетова :D
   
 8. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.457
  ЈЕEEE SAKAME VIOLETOVO CVETCE KAKO NA RAINBOW SLIKICKATA MOZI I PORTOKALOVO PA LUGE I ZOLTO MOZE SAMO NE VAKVO ZOLTO PODRECLIVO MALCE :mrgreen:
   
 9. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Да и јас сум за, и алал да и е на реинбоу што се сетила за темава :clap:

  ... :up:
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Нееее не жолта. Мене стално ми е во глава она сваки муто носи жуто :lol:
  A темава потекна од муабетите :D
   
 11. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Ве поддржувам во ова и јас :D Според мене нека биде или портокалово или некоја весела виолетова боја :mrgreen:
  :)
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  И јас гласам за виолетова.....ова океров многу демотивирачки е :lol: :lol:
   
 13. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Интересна петиција :clap: (признавам, и мене воопшто не ми се допаѓаше жолтата боја).

  Идејата ни беше боите на цветчињата да се менуваат како боите на виножитото.

  Сега, жолтата боја ја направивме повесела, а последното цветче (розовото) е веќе виолетово. Сепак, ако толку ја мразите жолтата боја, отворени сме за предлози. ;)


  П.С. Пробавме со портокалова и не ни се допадна. :P
   

  Прикачени фајлови:

  • ranks.gif
   ranks.gif
   Големина на фајлот:
   3,3 KB
   Прегледи:
   382
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :clap: :clap: за нашата администраторка. Е вака веќе може. Со новава нијанса се тера до 5000 :D
   
 15. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  :clap: е сега бравос! Супер се новите бои, поосвежувачки се, мотивираат и повеќе ми се допаѓаат!
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Ееееј дури сега видов дека успеала петицијата :lol: :clap: :up: за модераторите :D
   
 17. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  А уште колку треба да пишувам јас за зелено цветче? :?: :? :lol:
   
 18. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  уште 5 :lol: :lol: :lol:
   
 19. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  а на колку се менуваат цветчињата? :)
   
 20. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Интересно ќе биде виолетово, делува онака мотивирачки :D :D :D