1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Петок 13ти

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од anickata, 13 август 2010.

  1. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Никогаш петок 13 не ми бил баксузен, се надевам ни овој :)
     
  2. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Кога бев основно и средно школо, со брат ми му се радувавме на денов, не за друго, него заради хорор филмовите што ги даваа де. Не дека нешто верувавме дека лошо ќе се случи, него си бевме двајца браќа филмомани и си чекавме денови со филмски маратони, па ова беше еден од таквите на списокот. ццц
    Е, тоа имав приметено едно време мислам дека не даваат филмови на денов ццц баш сега ми текна, всушност и не знам дал даваат, не ми текнало да чекам некој филм сега, пошто се симнуваме од нет, пак и престанав да гледам хорор филмови одамна. Мислев ми влијаат врз Инсомнија, да ме сака повеќе, но не било до тоа. Али секако и она време што го спијам би да ми е мирно, без јас да се филмам дур си мирно спијам... оф ем спиење ем мирно две у едно што кај мене никогаш не се спојува.
     
  3. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Го обожавам петок 13ти :inlove:
    Две најубави работи у животот ми се имаат десено на овој ден -се фатив со дечко ми и првпат ни беше на петок 13 :D и за нас воопшто не е баксузен,туку прекрасен ден. :inlove:
     
    На Iceberg и zhap4e им се допаѓа ова.
  4. yes

    yes Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    18
    Мене Петок 13 ми е среќен ден и баш го прославувам,бидејки на тој ден пред 9 години,имав една тешка операција од кои шансите да останам траен инвалид беа 100 %.Но бидејки се заврши во најдобар ред,од тогаш па се до денес јас го славам тој ден како мој втор роденден...
     
    На TinaM25, Iceberg, maca99 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Iceberg

    Iceberg Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    Meне ми е посебно убав петок 13 :l:
     
  6. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    Јупиииииии :rofl: Најубав петок досега. Срекичка ми донесе најубава!
     
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    И мене ми е најубав ден. :$
    Како идеше песничкана :?:
    Роденден е денот што го чекаме, цела година, цела година. Роденден е денот што го сакаме, најмногу на свет... :wasntme:
     
  8. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Не верувам дека е баксузен. Инаку кога бев помала верував. Еве една случка што ми се случи кога бев помала и верував во глупости.

    Вечер време е да се вклучат сијалиците со другарки собрани раскажувавме страшни случки демек таков е денот де! И доаѓам во зградата моја влегувам во влезот и одеднаш на првиот спрат слушам јас никој нема никој не поминува светлото се гаси одеднаш и се слуша еден грозен звук! И повторно и повторно правеше згаси-вклучи се повеќе пати пак звукот аууу! Јас со трчање горе влегувам в стан задишана и им викам на мама и тато им раскажав за ова и ми одговорија:
    Тоа беше затоа што се договоривме за помалку да плаќаме за сијалици да даваме месечно извесна сума на пари и на тој начин ќе се овозможи.... Сијалицата да се исклучува за одредено време ,а ако ни треба на секој спрат има за приклучување на светлото и кој си поминува нека си ја вклучи,а не ти работела добро бидејќи само што е направена и ни рекоа дека во ред е така да е на почетокот потоа ќе се подобри...
    А како ми биеше срцето значи... :D :rofl: Инаку на многу им е погодено на овој ден да имаат роденден и на другарка ми мајка и денес има па што?! (бевме излезени другарка ми порано си отиде да прославеле да излезеле) без страв без ништо како обичен ден така да на вас роденденките денес ви посакувам среќен роденден и не се плашите се е во ред. :rofl:

    Бај да веј го обожавам петок 13 ВЕЧЕР ЌЕ ИМА ХОРОРИ! ВЕЧЕР ЌЕ ИМА ХОРОРИ!
     
  9. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Воопшто не го сметам како баксузен ден!
    Досега ништо лошо (баксузно) ми се нема случено на овој ден, ист како и другите, обичен ден! Дури наопаку, се некои добри нешта ми се случиваат, никако баксуз :) Дали можеби оти јас сум многу спротивна личност, секогаш имам различно мислење, ама гледам дека и кај другите е така, убав им е овој ден :D
     
  10. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    It's Friday the 13th, and Guess who's Playing Freddy?!

    Денес фенот ми се расипа, иии 2 пати ми падна обетката, ама си ја најдов, а фенот пак проработи, демек се на се, не беше баш лошо...
     
  11. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    прв пат во мојот живот петок 13 е баксузен ден. Несакајки притиснав нешто на една програма и се, ама баш се ми се избриша од компјутерот. од слики до програми до апликацијата за конектирање на интернет. дури и тие игрите соларитер ми се избришаа, а утре треба да пишувам семинарска. Фала му многу на дечко ми што ми покажа како се прави систем рестор по телефон, барем за да си ги повратам сликите, и фала им многу на дечките од интернет провајдерот што дојдоа во 8 и 30 вечерва да ми направат друга конекција. ах мори црешо мори баксуз ниеден! |( :wasntme:
     
  12. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Баш ми е среќен денов преубаво ми помина денов ;) :)
     
  13. MoDeRnA

    MoDeRnA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    50
    хаха, мене па не ми ни текна дека денес е петок 13 дури попладнето ми текна ама ништо посебно не ми се случи ни лошо ни добро, онака еден обичен и интересен ден :)
     
  14. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Денов го поминав нааааајјјубаво. Ма, не верувам во петок13! :)
     
  15. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Еден од поубавите денови во мојот живот ... и мислам дека ќе ми остане во сеќаваље овој ден ! :D
     
  16. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Петок 13ти - баш убав ден за да се започне колоквиумска... |(
     
  17. natural.beauty

    natural.beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    476
    Најсреќен ден! :inlove:
     
  18. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    И Јас сега случајно видов тука на форумов, знаев дека е петок а за датумов ич не приметив а денес низ рака ми поминаа 100 документи со датум :D :D колку бев разбркана цел ден можеби до 13 да е :lol:
     
  19. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    по батал ден амин...се раскараф со колегите, со некои „другарки“ (што ги е**м), се изнагледаф искомплексирани фаци и све то... ама зато ноќва беше мммм ПРЕКРАСНА...до сега :):):):)
     
  20. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    А јас пак цел ден мислам дека е сабота. Оф мори мајко, викам што се распишаа толку луѓево на темава. :rofl: :rofl: :rofl: