1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пет сестри

Дискусија во 'Канта' започната од elka.timova, 17 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Приказна за пет сестри кои по загубата на своите родители, остануваат сами да се борат во животот. И покрај тоа што некогаш се караат, тие секогаш се тука една за сите и сите за една.Најстарата сестра Елиф има 20 години, студентка по право која ја има улогата на мајка и татко за останатите. Средношколката Арми има 17 години и е бунтовна, силна и со диво срце. Петнаесетгодишната Јелиз е тинејџерка која е загрижена со училишните проблеми и сака да стане популарна меѓу другарките и покрај малкуте пари кои ги има во нејзиниот паричник. Билге е 12-годишната сестра, страстен читател, одговорна и пред неа се наоѓа нов период во животот, пубертетот. Најмалата е џансу, шестгодишно слатко девојче која е многу чувствителна и која многу ја сака музиката.Овие сестри секој ден го почнуваат со љубов и борба за живот, живеејќи во куќата во која работеле нивните родители.
   

  Прикачени фајлови:

  • sestri.jpg
   sestri.jpg
   Големина на фајлот:
   19,5 KB
   Прегледи:
   122
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.085
  Допаѓања:
  61.960
  Пол:
  Женски
  serii-i-emisii/pet-sestri-kanal-5-t17486/
  На првата страница од серии и емисии беше веќе постоечката тема, разгледај малку друг пат пред да отвориш нова тема. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.