1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Печати за нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Angiie, 18 јануари 2011.

 1. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
  Здраво Феминки :)
  Јас сум“свежо“ регистрирана на овој сајт и ми треба ваша помош.
  Сакам да си купам печати за нокти, но од каде?
  Видов дека од пазар (битпазар или од женски пазар?)
  Ако можете да ми препорачате некоја продавница или место каде што има со леопардски и зебраст принт.
  И ако по можност ја знаете цената.

  Фала однапред :) !!
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Печатите се за срценца, цветчиња, ѕвездички и некои други симболчиња кои се ставаат на ноктите со лак.
  [​IMG]

  А овие принтови што ти ги кажа се прават со лак и четкичка. Слободно со рака.
  http://www.youtube.com/watch?v=gFw5jAinrRQ&feature=fvst
   
  На annnni му/ѝ се допаѓа ова.
 3. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  mozes da najdes na pazar ja si kupiv od edna mala parfimerija ama treba da kupis specijalen lak za pecati ama nz kaj se kupuva toj :)
  [mod-kirilica:3fv8oah5][/mod-kirilica:3fv8oah5]
   
 4. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  нема потреба од специјален лак за нокти ние со другарката си ги правеме ноктите со обичен црн лак било каков може излегуваат многу убави.
   
  На Osamena devojka и ...adri19 им се допаѓа ова.
 5. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.719
  Допаѓања:
  7.085
  Печати со зебрасти и тигрести форми немам сретнато, но има туторијали на youtube за такви ако сакаш да си ги направиш ноктите. Имаш и лакови со многу тенка четка за цртање, може на таквите специјални лакови мислиш. А за обичните печати ти треба обичен лак и навистина убави испаѓаат :)
   
 6. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  Обожувам лакови, нокти, принтови се и сешто што е поврзано за нокти.....
  Печатчињата можеш секаде да ги најдеш (пазар, парфимерија..) прво купи си комплет печатче (огледалце, печатче и незз како се вика) а потоа купувај си само огледалца така е поефтино...
  И не ти треба специјален лак за нокти можеш со каков сакаш само да биде по густ :D
   
 7. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
  Ок. фала многу!
  Но јас сум гледала на интернет од Конад имаат со принтови и се мноогу убави!
  Па сакам некои такви да најдам.
   
 8. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Можеш од Конад да си нарачаш мислам . Немаат продавница ама можеш да се јавиш и да се распрашаш . Ако ти треба број , ќе ти го пишам по лп :)
   
 10. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
  Да, ми треба бројот, ајде кажи ми го во лп.
  И фала многу! :)
   
 11. Iceberg

  Iceberg Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  На зелено имаш ама се зезнав јас иако се евтини тешко се ставаат,одма се кинат и веднаш паѓаат :devil: И во авон има,ама ист квалитет ко од пазар,само поскапи!
   
 12. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.537
  Допаѓања:
  7.808
  Пол:
  Женски
  погрешно ја разбра бара печати, ги помеша со налепниците :)
  да си прашам, успеа некој да најде печати со животински принт?
   
 13. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Секаде каде што барав беа со цветчиња,никаде не најдов во друга форма
   
 14. Ducky

  Ducky Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.633
  Пол:
  Женски
  Го имам превртено Скопје барајќи плочки со животински принт (и воопшто други што имаат слика за цел нокт, а не само мало делче). Освен ако не ги донесат "stampy plates" од Essence, што патем не верувам дека ќе се случи, нема да најдете добри плочки :( Ако толку сакате животински принт, ви преостанува да порачате преку нет. Ако некој е заинтересиран можам (преку лп) да му кажам една веб продавница од која имам нарачувано еднаш. Ја имаат истата плочка како и Конад само што Конад ги продава по 10+ долари, а овие за некои 3 долари со бесплатен шипинг. Проблемот е што работи само со pay pal.
   
 15. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  303
  јас имав со цветчиња, и не ми се допаѓаа баш..
   
 16. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  399
  Јас имав но незнам неможев да ги нанесам еднакво на сите нокти и ме нервираа, не сум ич ц'цкач... А инаку од пазар ги земав, пред 1 година сигурно и имаше такви со животински принт, на пазарчево во Аеродром, е сега колку уште има незнам... :D
   
 17. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Сестра ми имаше, ама ги изгубила некаде, го најдов сега само тоа што е печатчето, а плочката не можев да ја најдам. Нејзе и беа поклон, ама истите ги имам идено и на пазар. Многу убаво излегуваа, баш беа интересни.
   
 18. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Купив уште оддамна 3 печати, од кои само 1 работи. Другите изгледа не се доволно издлабени.. Ама искрено ме замрзе, порано само со печати си ги правев ноктите, ама сега некако тапа ми се. х) Да му ја мислам дали ќе испадне убаво, па дали на криво сум го залепила...
   
 19. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  тие се доволно издлабени само има на нив најлонче кое едвај се познава..... пробај тргни го и ќе излези... :)
   
 20. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Тргнав, џабе. Тоа што ми работи ми е од бит-пазар. А другите ми се едното од бит-пазар, а другото, од еден како маркет кај мене во населба.. :worried: