1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Печати за нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Angiie, 18 јануари 2011.

  1. HandandNails

    HandandNails Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5
    знам едно девојце кај нас е застапник за некои и има различни печати само мислам дека беа комплет со печат и таму што има друго, да прашам дали има со животински принт
     
  2. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    8.298
    Пол:
    Женски
    ^еј уште прашува бе :D да да распрашај се одма пошто јас сум си антиталент сама да си ги направам ноктите со слободна рака па добро би ми дошле таквите инаку од ск си?
     
  3. HandandNails

    HandandNails Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5
    Прашав, имала само со рак и пеперутка, оделе комплет во сет со печат, лакови и 4 шаблони, јас сум од Прилеп
     
  4. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    8.298
    Пол:
    Женски
    ее ништо јас сум од ск ама и така и така не се со животински принт е сеа ме разочара ;( дај ако некој најде некаде нека ме извести... :(
     
  5. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Јас ги добив од Швајцарија кога овде ги немаше, а сега гледам сегде ги има. Имам видено во парфимерии, по ниски цени...
     
  6. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Си купив и јас пред година дена ама некако не успевам да ги направам после неколку неуспешни обиди сега и поима немам кај ми е ставен печатот. Или негде грешам во постапката или не се доволно длабоко изрезбани формите.
     
  7. HandandNails

    HandandNails Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5
    На нив има како најлонче треба да се одлепи (многу добро е залепено) за да можи да се нанеси лак во презнините :)
     
  8. RoseMarie

    RoseMarie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    18
    Dali znaete kade mozat da se kupat vo Kumanovo?jas kupiv na pazar no ne mi rabotea.:(

    Ve molam pomosh Feminki!
     
  9. Ducky

    Ducky Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    1.633
    Пол:
    Женски
    Како што напиша HandandNails пред да започнете со печатирање отстранете го тенкото најлонче што ја покрива плочката. Сигурно е таму, само е многу добро залепено и воопшто не се познава. Потоа кога го тргнувате вишокот лак од принтот наместо целосно исправена, малата пластика држете ја закосена - вака ќе го отстраните само слојот што не е потребен, а останатото ќе остане на печатот. И уште нешто што би можело да ви помогне. Пред да започнете со работа, гумичката од печатчето истурпијајте ја, нормално не премногу - вака полесно ќе се пренесува лакот. И нормално целата постапка изведувајте ја најбрзо што можете :) Кај нас нема премногу квалитетни печати и ќе се согласам со некои од вас што напишавте дека не се добро издлабени. Наскоро ќе напишам детален туторијал со слики за тоа како полесно да печатирате.
    Поздрав :*
     
    На ...adri19, cresa-jagoda и HandandNails им се допаѓа ова.
  10. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Знам дека има најлонче ми кажа и една другарка и го извадив ама пак обидот ми беше неуспешен. Незнам до што е работата ама од некоја форма пример пола успеам да ја испечатам некоја ни малку и така.
     
  11. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Не е секогаш до најлончето. Имам јас едно со неколку шари, и пола успеваат. А имам уште 2 плочки, тие ич па нејќат..
     
  12. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    8.298
    Пол:
    Женски
    гледај колку можеш побрзо да ја правиш постапката да не се засушува лакот па да не останува на плочката или печатот и од кај ги зема? јас земав од пазар и баш напротив супер ми излагаат, инаку виде ли некој печати со животински принт некаде во ск?
     
  13. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Jaс земав 2 од пазар, т.е сестра ми ги купи.. И само едно работи.. А третото ми е од Принц..
     
  14. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.926
    Сестра ми имаше, мене редко кога ми испаѓаше. Ама затоа пак кај нејзе немаше утка. Изгледа не е до печатите, туку во чија рака се.
     
  15. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Не ми се верува да е заради тоа, и на другарки сум давала, и сестра ми пробуваше. Како и да е, ме мрзи да ги ццкам, па на криво, па на право.. :)
     
  16. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    многу си ги сакам, јас си купив па се изгуби некаде низ куќа и другарка ми ми ги остави она немала нерви и јас моите си ги најдов пред некој ден и мерачки си ги направив :) и јас многу порано се нервирав зашто неможев да погодам точно како сакам ама од нет видов и сеа сум про :)
     
  17. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    јас имам два рала,едните ги купив од новиот пазар во битола,а другите во стариот :)
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.012
    Пол:
    Женски
    и јас имам неколку плочки, се зависи колку е добро направена вдлабнатината на плочката, но на плочката секогаш ми се погодува неколку да не излегуваат убаво, но сепак има и по 2-3 што перфектно излегуваат.
     
  19. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Па има на Зелено пазарче и на Битпазар. Јас си купив едни со цветчиња, имаше едно кругче каде што беа формите и како со еден печат ја одбележуваш формата со лак, па нанесуваш лак. Само за тоа треба премногу густи лакови и искрено не бев многу задоволна и сега ми седат дома колку да зафаќаат место во фиока. Затоа земав четкичка за водени боици, ја истенчив со ножици и сега со тоа се шарам. :lol:
     
  20. Ducky

    Ducky Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    1.633
    Пол:
    Женски
    Веќе го постирав видеово во темата за македонски туторијали, но еве го и тука, бидејќи е за печат :)

    http://www.youtube.com/watch?v=xYdrgPlogPM