1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Печати за нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Angiie, 18 јануари 2011.

  1. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    1.082
    Пол:
    Женски

    Многу е убав печатот :)
     
  2. MiniMouse7391

    MiniMouse7391 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    30
    јас си купив едни не ми работеа и ги фрлив :( .А сега сакам пак да си купам само дајбоже да работа наредниве :D
     
  3. Alegriaa

    Alegriaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    260
    Пол:
    Женски
    - Јас имам и многу сум задоволна до нив. Не се ништо посебно ги купив на пазар. И тоа со жилетчето, јас што го имам нема жилетче , пластично има но работи совршено. Треба да знаете отприлика како да ги правите ноктите, и треба да се извади најлончето од печатчињата. Тоа е толку добро залепено што не се приметува. За секој случај поминете со игла низ него да проверите.
    И што велат за лаковите .НЕМА ВЕЗЕ. :!: ЈАс го правам со ОЛИВИА , ГОЛДЕН РОС баш водени лакови но супер излегуват печатите!
     
  4. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    А која одприлика која цена се?
     
  5. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    50 ден.барем јас имам така сретнато и купено..

    Инаку,мене никако не ми успева ова чудо!

    Ме вади од кожа,мислам веќе пола лакови ги истрошив на обиди и пак ништо..
    Не се доволно разглабени тие шарите како што можам да видам,некое чаре има или џабе сум го купила? :)
     
    На Rose96 и SparkyAngel им се допаѓа ова.
  6. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Не е до шарите. И јас имам дома и никако не ми успева, а не сестра ми секогаш и излегуваат совршени, без грешка.
     
  7. Alegriaa

    Alegriaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    260
    Пол:
    Женски
    Велиш не доволно разглобени?? Ај провери да не има уште едно најлонче, и тоа се случува. А ако нема незнам што да ти кажам можеш да се посоветуваш од некого твој близок што знае оваа па јави што бидна. :call:
     
  8. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Го тргнав најлончето,и пак не излегува - . -
    Не се лепи ни на печат,ни кога ќе повлечам со тоа пластичното не останува лак во шарата |(

    Ај ќе се снајдам,ако не ништо,нека си стои така :lol:
     
  9. meggle

    meggle Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    2.349
    Лелее НИКАКО немој да купуваш од Бит пазар. Не дека ќе се истрошиш многу, ама зошто да ги дават тие пари за џабе :o Подобро оди во некој дуќан каде што продаваат таков асортиман и купи си од таму. Можеби ќе го платиш 3 пати поскапо но ќе знаеш дека вреди. :)
     
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    имам вакви печати и убаво ми излегуваат од 5-6 шари на кругчето 3-4 сигурно излегуваат.
    Секогаш кога ги купувам убаво ги загледувам,дали убави вдлабнатини имаат. (од бит пазар ги купувам,и супер се)
     
  11. LuDaChA22

    LuDaChA22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    29
    а да ве прашам, може ли да се купат само тие огледалцата, без тие другите две? зашто имам, а не ми требат и тие..
     
  12. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Во Базаро и Џамбо има овие печати за нокти, но јас не сум многу задоволна од нив.[​IMG]
     
  13. Korisnik89

    Korisnik89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    29
    На Зелен пазар ги има посебно
    Инаку јас имам неколку и повеќето успеваат, а најверојатно е до лаковите што многу бледи излегуваат боите. Со црна обично како што имам пробувано како сиви се и ги баталив, ама ќе пробам сега со некој погуст лак да видам дали е до тоа :)
     
  14. PinkPanterka

    PinkPanterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    138
    Нема да ви излезе печатот ако лакот ви е стар и блед.Кога ќе го ставите лакот на металното кругче треба најбрзо што можете да поминете со пластичното и на крај го ставате како печат.Најубаво излегуваат со црвен лак,доаѓа како розев.Секогаш ми излегуваат и ги носам по една недела не се вадат никако се додека не ги избришеш.Пробајте ;)
     
  15. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Elika

    Elika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    46
    Не сум задоволна од печатите,дека купив ама не се лепи целата шара само половината..
     
  17. sirena4

    sirena4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    не е проблемот најлончето, го извадив и пак не работи купив друг и ми излегуваат.некои не се убаво издлабени па затоа не излегуваат ;)
     
  18. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    1.082
    Пол:
    Женски

    И мене истото ми се случи, купив две и двете ги фрлив, не излегуваа воопшто.. не е до најлончето бидејќи го извадив и пак не искачаа, ни до лаковите бидејки купив истиот ден само за печати, а и брзо ги правев за да не се суши ама џабе... не се доволно издлабени очигледно
     
  19. Ducky

    Ducky Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    1.633
    Пол:
    Женски
    Многу форумџики ме прашуваа од каде ги купувам плочките за печат. За тие што ги имам купено од поодамна немам напишано ништо, но еве еден пост (review) за две нови плочки купени од Born Pretty Store!

    http://iloveprettycolours.blogspot.com/2012/03/review-born-pretty-store-stamping.html
     
  20. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.292
    Допаѓања:
    16.695
    Колку се тие печати со огледалце и тоа со што се ставаат печатите на ноктите?