Печурки

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од CaperucitaRoja, 16 март 2012.

 1. Foffygirl

  Foffygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  5
  не јадам...:)
   
 2. katerina222

  katerina222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  72
  А не, не, не.. од мала не ги јадам!! Освен у кинески, само таму ми немаат вкус на печурки туку на нешто убаво :lol:
   
 3. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.934
  Допаѓања:
  39.479
  Пол:
  Женски
  Печурки.... :D ги обожавам! :rofl:
   
 4. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Уфф....ништо не ми се случи. Вчера се најадов печурки кои не се обработени (варени, печени, пржени) и не умрев.
   
 5. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
  Мразам печурки :puke:
  кога ќе ја ставиш во уста како да си ставил мало лигаво мевце :puke: :x
   
  На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  70
  Обожавам печурки, ги комбинирам со јајце на око, тостеви, пржени компири и сл. Пржени, непржени секакви ги јадам :geek:
   
 7. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
  Ги јадам но само во салати и на пица
   
 8. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Мх мх ....
  Само што си го изедов ручекот, шампињони, пржени со путер и црн бибер па над нив многу ајдамер,
  Убавина :rofl: :lol:
   
 9. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.488
  Допаѓања:
  6.120
  Пол:
  Женски
  Колку пати имм пробано да ги јадам, гадни ми се пак. |( :puke:
   
 10. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.594
  Допаѓања:
  8.005
  ммм фантазија.. утре ќе си направам, пржени на путерче :inlove:
   
 11. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.641
  Допаѓања:
  3.619
  Пол:
  Женски
  Печурките ми се омилени :inlove: .Дали пржени,печени на скара или со некоја манџичка,најслатки ми се.
  Најмногу си сакам буковките,а јадам често и од маринираните ,а и свежи шампињони.
   
  На eloves и QueenElena им се допаѓа ова.
 12. BeautyAndTheBeast

  BeautyAndTheBeast Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  160
  Омилени ми се.
  најубава ми е супата на подравка крем супа од печурки со млеко што се подготвува.
  И исто има во кам,едни тестенини со печурки.Леле многу се убави,сите што сте љубители да си купите обавезно :)
   
  На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ojesil

  Ojesil Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  13
  Се пи дала за порција вргањ ммммммм
   
 14. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  Деновиве хит доручек ми е шампињони пржени со јајца и суви пипирки :)
   
 15. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Многу ги сакам.Кога се живи ми се најубави. :inlove:
   
 16. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.786
  Допаѓања:
  5.416
  Пол:
  Женски
  Обожавам печурки. Ммм.. Особено спржени.... :inlove:
   
 17. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  102
  не сум голем обожавател на печурки но сепак ги јадам :)
   
 18. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  976
 19. MalaMedena

  MalaMedena Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  175
  Обожавам печурки. Прежени,во пица,со јајца,со било што. Дури и од тегла ги јадам :D
   
 20. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Нешто што најмногу обожувам се печуρκи :inlove: ги саκам сеκаκо, особено живи, њјам
  :P