Печурки

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од CaperucitaRoja, 16 март 2012.

 1. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Мноооооогу ги сакам :inlove:
   
 2. Rawr

  Rawr Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  38
  Ги обожавааааам!!! :inlove:
   
 3. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.601
  Пол:
  Женски
  Порано не ги сакав но сега да.
   
 4. MademoiselleB

  MademoiselleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  398
  Ги јадам и одсекогаш сум ги сакала :)
   
 5. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  Ме стрвивте сега :inlove:
   
 6. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.839
  Допаѓања:
  5.577
  Пол:
  Женски
  Вчера јадев пица, но мама немаше ставено печурки и не ми беше вкусна. :D
  Обожавам печурки, и пржени, и во гулаш, и во пица. :)
   
 7. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  На свежите печурки им ја остранувам рачката до крај за да останат шупливи, ситно ја сецам и правам смеса со неа + павлака + шунка + кашкавал и зачини и ги печам во земјена тава. Пуштаат и вода ама ја истурам или ги префрлам во друг сад, превкусни се!
   
 8. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.839
  Допаѓања:
  5.577
  Пол:
  Женски
  А кои зачини ги ставаш? Оригано, нане, вегета?
   
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  Вегета, кари, шарен бибер што сакаш можеш да ставиш, ете оригано не ми текнало а баш супер ќе биде :)
   
 10. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.839
  Допаѓања:
  5.577
  Пол:
  Женски
  Ќе го пробам рецептов деновиве. Сигурна сум дека е превкусен. :))
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Обожавам печурки.
  Секогаш кога правам пица ставам многу печурки.
   
 12. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.028
  Сакам печурки, било како подготвени. :)
   
 13. alexsandraa

  alexsandraa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам, преубави ми се :inlove:
   
 14. lobenickaa97

  lobenickaa97 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  37
  И јас обожавам обично во пица :inlove:
   
 15. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.523
  Допаѓања:
  25.800
  ммм ги обожавам, особено во пица, :)
  не ми е јасно зашо некои луѓе не ги јадат :?:
   
 16. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  966
  Допаѓања:
  2.935
  Пол:
  Женски
  Да,многу ги обожавам :)
   
 17. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Не јадам печурки и никогаш нема да пројадам. :)
   
 18. Marijasp

  Marijasp Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  14
  Ги јадам само на пица.
   
 19. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.201
  ај некој нека ми каже некој рецепт или како да подготвам свинско со печурки....
   
 20. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.049
  Допаѓања:
  46.478
  Пол:
  Женски
  Ги сакам во топено сирење , и во пржен кромид со црвени пиперки :D абе мераци .