Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во Скопје

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ЕденЧлен, 7 јули 2018.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.590
  Допаѓања:
  114.109
  Пол:
  Женски
  срцев удар и од дрога се случува. 4 пати лечен на рехабилитација , пред месец дена се вратил и се почастил...тоа почастување арно не прави после толку лечење...
   
  На Meckicja, Rama, Justicija и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.422
  Допаѓања:
  3.074
  Пол:
  Женски
  Па се чудам и јас.На кого ли му пречеше?Не знам,немам одговор,ќе ги почекаме резултатите па ќе видиме.Во неверување сум уште и не ми е јасно некако сите брзо не напуштааттивко и нечујно.
   
 3. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.249
  Допаѓања:
  7.095
  Пол:
  Женски
  А што е со шарените бомбони?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  7.401
  Пол:
  Женски
   
  На BabyStyle, kikkki и Prijatelot им се допаѓа ова.
 5. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.249
  Допаѓања:
  7.095
  Пол:
  Женски
  Аха,па да се надваме,можеби не асоцира на друго
   
 6. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  7.401
  Пол:
  Женски
  Лошо го напишав, па го избришав...

  Мислев се надевам дека не се предозирал од екстази или ЛСД...

  А, текстот сам по себе си има една своја приказна...
   
  На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. honest girl

  honest girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  438
  Допаѓања:
  1.593
  Пол:
  Женски
  Што убаво еден период хорс си имаше репутација за најџанк дрога што впрочем и е али пак поретко некој на хорс беше навлечен а ова како што се враќа модата од 90-те така и хероинот што беше актуелен за алтернативци у тој период за жал се враќа на пазарот како тренд.
   
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.766
  Допаѓања:
  19.219
  Пол:
  Женски
  Знам дека срцев удар може да се добие од дрога, ама на тв може да кажат дека дрогата не е причина. Можеби семејството нема да сака да се знае точната причина. Имам такво претчувство. А гледам и дека не сум единствена.
   
  На Rama, LiliBoz и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 9. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  1.958
  Допаѓања:
  66.775
  Пол:
  Машки
  Некој го бараше последното интервју на Влатко...
   
  На VDT2906, vitamina, Someonespecial и 9 други им се допаѓа ова.
 10. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  4.975
  Допаѓања:
  37.112
  Пол:
  Женски
  Kolku samo smiren e i mil
   
  На eliesaab, Rama, Skorpija25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  5.840
  Пол:
  Женски
  Шарене пилуле за лилуле е песна за мдма.Е сега дали ги користел или не не знаеме.Можеби ја сакал песната знам Бајага го сакал и плус имаат и некои песни направено заедно.
   
  На Cinderfakinrella, didisi, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.766
  Допаѓања:
  19.219
  Пол:
  Женски
  Сигурно ја сакал песната на Бајага, а народов одма коментира дека сакал шарене пилуле. Од кај знаат? Му светеле над глава? (facepalm)
   
  На Cinderfakinrella, didisi, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
 13. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.249
  Допаѓања:
  7.095
  Пол:
  Женски
  Не,не му светеле,прочитале на неговиот профил
   
 14. Maeve

  Maeve Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2017
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  погледов на Силвија негде 19та минута и некоја секунда, кога прашува водителов за објавите на Влатко на ФБ
   
  На Feminka192, kikkki, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 15. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  8.959
  Допаѓања:
  241.620
  Поглед на убица
   
  На LiliBoz и SummerGirl им се допаѓа ова.
 16. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  3.758
  Допаѓања:
  25.880
  Пол:
  Женски
  Kako da kje mu skokne da go zadavi i so pravo. Mozese ova da prasa moronov??
   
  На eliesaab и honest girl им се допаѓа ова.
 17. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  5.840
  Пол:
  Женски
  Јас очекував повеќе од емисијата некако како да ја направија ради реда како да ме му се оддаде доволно почит.Е сега не гледам ништо лошо и во прашањето затоа што не беше тајна за дрогата и депресијата.И сите тие што глумат лудило као ништо не навестуваше на ова по малку ми делуваат бедно.Сите блиски знаеја за неговите пороци и проблеми.Само можеби не беа уверени дека до таму ќе стигне работата.
   
  На eliesaab, Maeve, CaraMia и 3 други им се допаѓа ова.
 18. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  2.089
  Допаѓања:
  55.443
  Каква фаца прави на песната од Тоше, како да му е криво што не погодил :|
   
  На blueeparadise, SummerGirl, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
 19. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.638
  Допаѓања:
  4.054
  @Mr. Right Јас го побарав интервјуто, фала ти.. Инаку, некој имаше пишано дека имал изјавено како нема со кој да испие кафе, всушност тој разговор сакав да го слушнам.

  Јас дури пред некој месец дознав дека Влатко е на хероин, не ми се веруваше кога слушнав, воопшто не ми изгледаше на зависник. И имаше пишувано на моја другарка, eптен затрескано ми делуваше, го видовме пред некој месец во град, како ја гледаше.. И сега не ми се верува дека го нема. Ми беше симпатија во основно, па дури и пред некое време си викав колку е убав, прекрасен во секоја смисла на зборот. Не знам што друго да кажам, освен дека ми е тешко, многу.
   
  На SummerGirl, cresa-jagoda, Justicija и 3 други им се допаѓа ова.
 20. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  440
  Допаѓања:
  7.672
  На што и да бил, каков и да бил колегине негови идиоти најголеми се. Прво се гледа балкансконо кога им пишува, гарант глеале у тел ииздишувале "Што сака наркоманов". Не го сфаќале за озбилно. Го презирале.
  Второ не почнал тој сам со порокот. Знали биле екипа, која подоцна тргнала секој по свој пат. ЗНаеме точно која е таа екипа. Така да Влатче драг почивај во мир. Идиотизмов нема да запре. Ние имаме кретенска естрада.
  П.С. Еве една Маги од ЕКВ како има завршено Цитирам:
  "Поради зависноста, Маги ја изгубила убавината и харизмата по кои била препознатлива, а полека почнала да осиромашува, бидејќи продавала сè што има, само за да дојде до повеќе дрога.

  Таа почина во 2002, откако била хоспитализирана во многу тешка здравствена состојба, но без здравствено осигурување, заборавена од оние кои останале живи"

  П.П.С. За мене Елена после сите филмови и на крај собирање поени на мизерен и беден начин, ќе биде обична певаљка по кафичи. Истото го правеа и со Тоше само немаше смартфони да копираат разговори од месинџер. Бедни
   
  На PaLaVa, hermosa, Miss666 и 12 други им се допаѓа ова.