Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во Скопје

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ЕденЧлен, 7 јули 2018.

 1. Luciferovog zlo♧

  Luciferovog zlo♧ Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2017
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  5.489
  Пол:
  Женски
  https://skopje24.mk/pristigna-i-izvestajot-od-obdukcijata/ жално...колку и да му било тешко, ова би требало да е последното нешто што треба да го направи човек, да си посегне по сопствениот живот , не бил на улица оставен или кој знае колку тежок живот имал, па да го направи ова, што и да се каже, исто ќе остане :|
   
  На didisi, anaja1, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.274
  Допаѓања:
  33.592
  Ама ти знаеш него како му било па што кажуваш немал тежок живот? Не.
  Само он си знаел што и зошто.
  Плус, не пишува самоубиство туку предозираност.
   
  На Feminka22, Rama, didisi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  12.219
  Некаде прочитав имал тешко детство оти неговите имале некои "нерешливи" проблеми.
  Така е со емотивните, го носат и товарот на родителите..
  Нејсе, не можеме да судиме само он ја знае вистинската причина, од арно не е сигурно...
   
  На Skorpija25, Rama, didisi и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.859
  Mene pa ova ne mi e izgovor. Se storil surtuk od 30 i kusur godini i uste ke place i kuka oti mama i tato pred 100 godini imale problemi. Izgovori za kukavici se toa. Nebitno dali e Vlatko i nebitno dali e vistina, ima takvi sto cel zivot nesto kukaat i baraat izgovori za sopstvenite neuspesi i nesposobnost. Mislam get a life ili pomiri se so toa deka si FAIL na sekoe pole,a ne da izmisluvas nepostoecki vinovnici.
  Ako se razvie diskusija od ova neka ja podelat temava @moderatori.
   
  На Ники., Rama, didisi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  12.219
  Може е оф топик, но да не си во таква ситуација.
  Јас не можев да се помирам се до сега, откога ја сменив средината.
  Оти во таа средина се разболев, логично не можам во истата да се лечам.
  Можеби се каам што себична испаднав со себе и што беше тоа посилно од мене, но можеше да биде и полошо, многу полошо.
  Иако немоќна, учев, работев, а длабоко патев. Имав и огромна љубов и поддршка од дм, сега мм, ама штом тоа не ми било доволно, сигурно сум била длабоко навлезена..
  А пробав илјада пати да се сменам и да гледам позитивно на работите. Ама не ми идеше..
  Ќе разбере само некој кој страдал од психичка состојба/нарушување!
  Тука се вбројува и зависноста!
   
  На tamche995, CameliaMiller, Sunnybun и 13 други им се допаѓа ова.
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.859
  Stradav i jas i toa bas poradi nedokvakanite mi roditeli ama koga sfativ deka dodeka ne go prevzemam zivotot vo sopstveni race ke ostanam epic fail zauvjek.a takov zivot za sebe nesakav
   
  На TutiFuti, Rama, honest girl и 2 други им се допаѓа ова.
 7. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.590
  Допаѓања:
  114.109
  Пол:
  Женски
  Ама ете... ти си успеала . Тоа е поентата.
  или ќе успееш или ќе забегаш по дроги.
   
  На Rama, didisi, CaraMia и 3 други им се допаѓа ова.
 8. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.345
  Допаѓања:
  47.681
  Пол:
  Женски
  Јас па не мислам дека било намерно, веројатно губиш осет со време што е премногу.
   
  На CameliaMiller, Rama, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
 9. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  12.219
  Има и јаки личности и со полоши судбини од моите и им се дивам што можеби подобро се носеле со проблемите од мене, стварно им се дивам и им симнувам капа.
  Можеби јас не бев таква, но сум тежок емотивец (сега сум сменета, да ми е оваа памет можеби немало да се случи тоа). Ама, што знае девојче со скршен дух, како да се справи со сите стравови?

  @LiliBoz успеав со огромна волја, имав и поддршка. И успеав по долги години. Не е битно тоа, ама успеав.
  Он беше јавна личност и се борел ем со естрадата, ем со себе, а јавните личности не сакаат да запрат, пораз е тоа за нив.
  Не знаеме ни дали имал поддршка.
  Можеби навлегол толку длабоко што знаел дека не може да успее.

  Мислам да не одиме со оф топици во ваква тема.
  И ова нека ни биде за памет да се свртиме повеќе едни со други, да пружиме рака, добар збор. И да не дозволиме нашите деца да осетат дека не се сакани, или не сме им поддршка.
   
  Последна измена: 22 јули 2018
  На CameliaMiller, Skorpija25, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
 10. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.590
  Допаѓања:
  114.109
  Пол:
  Женски
  абе ајде се борел ем со естрадата..
  ако немаш м.да да се носиш со тоа не се ни нафаќај.
  како го претставувате естрадниот живот ко да е на нива одење од утро до мрак. свашта.
   
  На Ники., Rama, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 11. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  12.219
  Епа смешно или не таков е животот на јавните личности. Молел за дует да се врати на естрадата. Секој има разни цели/приоритети..
  На некој друг може ќе му е смешен мојот или друг проблем, ама пак ќе речам, никој да не го снајде.
   
  На CameliaMiller, Sunnybun, Skorpija25 и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.174
  Допаѓања:
  24.548
  Пол:
  Женски
  Tocno, poddrskata e najpotrebna. Ako nemas nikoj pokraj tebe tesko deka ke go nadmines toa. Offspring ima problemi i PROBLEMI. I jas da go nemav decko mi, sega soprug, nemase da ja izdrzam semejnata situacija. Moze Vlatce nemal apsolutno nikakva svetla tocka vo zivotot stom se odlucil na vakov cekor.
   
  На sweet-cherry, Skorpija25, Rama и 7 други им се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.237
  Допаѓања:
  44.756
  Пол:
  Женски
  Помислив дека нема да објават јавно, долго време им требаше. Заслуживме да знаеме, зошто тајна?
  Кога ќе ја поврземе последната негова објава на Фејсбук со оваа вест, очигледно дека е свесно и со умисла.
  Оставете го нека почива во мир, доволно беше.
   
  На Rama, Cinderfakinrella, realGirl и 4 други им се допаѓа ова.
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.766
  Допаѓања:
  19.219
  Пол:
  Женски
  Си мислев дека нема да се објави причината за смртта. Жалосно е што може да направи дрогата. Кој знае колку му било тешко. Уште не ми се верува дека го нема.
   
  На Feminka22, Skorpija25, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  7.925
  Допаѓања:
  41.146
  Немој да ме јебеш :rofl:
  Со што заслужи да знаеш и што ти менува таа информација во животот? Дали некако ќе ти беше поразличен животот ако никогаш не дознаеше?
   
  На Alisa22, Feminka22, didisi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.237
  Допаѓања:
  44.756
  Пол:
  Женски
  Фановите заслужуваат да знаат што се случило. Кога некој е јавна фаца, фер е и јавно да се сподели таква информација. За било која личност и да станува збор.
   
  На Таа Сум, Sunnybun, Skorpija25 и 4 други им се допаѓа ова.
 17. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.497
  Допаѓања:
  2.964
  Пол:
  Женски
  Со на Влатче песните пораснав уште ми е во глава неговиот глас, многу ми е жал пред него бил животот, можеби тоа му бил период да се соочи со самиот себе, а овие нашите македонци се гадни што забележале кај него некоја промена и не го посеветувале или не му понуделе помош сите гледаат саир се хранат со туѓа несреќа... Жално.. Legend never die <3
   
  На Sunnybun, Skorpija25 и Rama им се допаѓа ова.
 18. guardatela

  guardatela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  56
  Мене лично ми е парадоксално тоа што српската естрада брои толку многу изведувачи на кои што главна тема на песните им се кокаин адреналин пиштоли убиства и не знам што а сепак НЕКОИ ОД НИВ живеат некој нормален живот хаха .. а нашиве совршено извајани карикатури пејат за цвеќиња љубови и поштењачење .. а позади таа слика се крие нешто друго .. Слободата на говор и изразување на било кое поле од животот знае да биде сериозен проблем со кој што човек треба на дневна база да се соочи..Влатче сите го сакавме нема тука фрка ама за жал уште една жртва на колатерална штета..
   
  На ana992, kikkki и Sunnybun им се допаѓа ова.
 19. Aerodromka

  Aerodromka Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Добро
  Што луѓе ќе бевте бе?Не го оставате да почива во мир.Од што починал (одма станувате експерти за дрога,алхохол и за секаков вид на пороци) .Ај олабевете.
  На сите ни беше симпатија ако не на сите на повеќето.
  Почивај во мир убав човеку.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  449
  Пол:
  Женски
  RIP Legendo kje falis vo rock n roll vo Makedonija :l:
   
  На didisi, Amelia, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.