Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во Скопје

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ЕденЧлен, 7 јули 2018.

 1. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Машки
  Zborat deka bil vo depresija zaradi nemanje ili nevozvratena ljubov so devojka
  sto i da e greota stvarno zalno   
 2. calm-girl

  calm-girl Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2021
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Како нема да се дрогира кога животот е исполнет со ненормални луѓе, работи...
  Животот во 21 век не е живот како што беше во 20 век.
  Сѐ е покварено до даска. Технологијата го уништи животот. Кој знае колку лажни вести ширеле за него на интернет....
  Влатко не беше предавник. Сигурна сум дека побарал помош, но денешницава не е баш по помагањето... Во афектна состојба кој знае што сѐ му дојдело на ум.
  Си ги скратил маките.
   
  На SnowWhite8, hermosa, Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.103
  Допаѓања:
  15.760
  Пол:
  Женски
  се дружеше со такви што не треба да се дружи, затоа повикот за помош не беше слушнат
   
  На SnowWhite8 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. calm-girl

  calm-girl Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2021
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Па тоа велам де
  Денешницава воопшто ама воопшто не е по помагањето.
   
  На venus♡ и SnowWhite8 им се допаѓа ова.
 5. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.677
  Допаѓања:
  5.664
  Пол:
  Женски
  Од секогаш е имало самоубиста само сега што повеке пишуваат медиумите за тоа. Да не се правеме будали..
   
 6. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  1.492
  Пол:
  Женски
  И јас го осетив ова, баш таа година 2018 кога почина Влатко, а и по разговорите скриновите се гледа дека очајно бара помош од пријателите а тие го игнорираат, нека им служи на чест. Почина чичко ми од рак, јас се грижев за него додека беше болен, да не развлекувам имав најдобра другарка и мислев дека секогаш ќе можам да се потпрам на неа, ја сматрав за сестра. Откако чичко ми почина ми препишаа антидепресиви и лекови за смирување, е тогаш таа почна да ме одбегнува ко којзнае што да пијам. (тоа е слично ко дрога, ти дава лажна среќа, значи мора да си несреќен да посегнеш по дрога). Не ми дојде ни на роденденот. Издржав некако цела година, се посветив на учење, ми беше претешко ама ете не се предадов. Иако ми доаѓаа глупави мисли. Поентата ми е дека кога ти е тешко другите им е гајле, уште па ако чујат дека пиеш лекови одма бегаат од тебе наместо поддршка да ти дадат.
   
  На cresa-jagoda, hermosa, venus♡ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. calm-girl

  calm-girl Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2021
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Прашај ја мајка ти доколку таа била девојка во 80тите и ќе ти каже што бил убав живот.
   
 8. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  1.492
  Пол:
  Женски
  Епа познавам баш еден човек што се самоубил во 80тите од депресија.
   
 9. Need for Speed

  Need for Speed Активен член

  Се зачлени на:
  Сабота
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Реално сега имаш многу повеќе можности за разлика од тој период.
   
 10. calm-girl

  calm-girl Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2021
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Секако дека самоубивства постоеле од секогаш. Кажувам цело време дека животот тогаш бил поубав. Не постоела толку дрога како сега.
  На Влатко не му била целта да се самоубие. Ако сакал да се самоубие тоа ќе го направел секундарно. Немаше да зима дроги и да се мачи повеќе од 5 месеци.
  Мислејќи дека дрогата ќе го смири, еве што си направи...
  Кога дознав дека умрел, тогаш дознав кој е тој, мислам и дека не го познавав...
  После му ги видов песните и него го видов. Толку згоден, убав, успешен, толку извонреден глас....
  Тој машки глас јас најмногу го сакам што го имаше Влатко.
  Кога видов колку сум заостаната што не го знаев Влатко пред да си почине, дури тогаш не знаев што пропуштив...
  Се би дала да вратам 3 ипол години назад и да му помогнам...
  Влатко Илиевски, Тоше Проески, Мартин Вучиќ се тие што си заслужија победа за на Евровизија. Ама не, ќе победи Марија само заради изгледот.... Боже сачувај...
  Јас дури не сум ги прочитала пораките Влатко каде што барал помош. Може ли некој да ми прати слики од тие пораки?
  Значи Влатко не беше предавник!!!!!!
  Секој плав човек со долга коса што ќе го видам ме потсеќа на него...
  Многу ми недостасува... ;(
  Како е можно успешните пејачи во Македонија да умираат трагично?

  Ах ангелу мој... Кој знае од какви хоштаплери си барал помош...
  Стварно не знам со какви зборови да ги навредам тие хоштаплери... Што и да кажам е ептен малку за нив...
   
  Последна измена: 23 јули 2021 во 21:52