Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во Скопје

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ЕденЧлен, 7 јули 2018.

 1. muchacha_a

  muchacha_a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  14.574
  Пол:
  Женски
  Жално многу.
  Сабајле пуштам тв и песната со него и самарџиев,за љубов се пее до крај.И си викам да си ја објавам оваа песна сите се мн убави од него си ги слушам.И после отварам фемина гледам и се чудам.
  Млад беше.
  Нека почива во мир.
  Точно е дека кој не сака да си помогне самио на себе се е џабе и другите што викаат.
   
  На CaraMia, Rama, bebaa и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Ava.84

  Ava.84 Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  3.209
  Допаѓања:
  26.808
  Пол:
  Женски
  Ау шок.Не ми се верува.Читам Влатко Илиевски велам некој човек со исто име и презиме.Кога видов слика се фрапирев. Не сум знаела дека има пороци.И мене симпатија ми беше и интересен лик.Нека почива во мир ;(
   
  На Rama и mariz им се допаѓа ова.
 3. LoveHope

  LoveHope Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  1.200
  Допаѓања:
  3.920
  Пол:
  Женски
  Почивај во мир младичу.
  За такви како него опседнати со пороци не ми е мака за леталниот исход. Мака ми е за оние кои лошата болест ги втасала....
   
  На Gosh, Rama, Tanjamm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  4.470
  Пол:
  Женски
  На Rama и Inlovewithm им се допаѓа ова.
 5. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.103
  Допаѓања:
  15.760
  Пол:
  Женски
  Со другачките ката и тами се дроговаа (и ана некое време ) и секоја фати по својот пат ... Влатко останал сам без другачките...

  Толку фин млад убав дечко , симпатија и мене ми беше ... Немам коментар ... Нека почива во мир ...
  Дечки рокенролот е возбудлив и луд , но знаете и дека може да ве убие .. Уште сум во шок ..
   
  На CaraMia, Rama и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 6. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.640
  Допаѓања:
  46.877
  Пол:
  Женски
  Која Ана бе ?
   
 7. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.529
  Допаѓања:
  77.444
  Пол:
  Машки
  Џабе е све веќе,колку и да пишуваат неговите другарки,другари,познаници,пријатели,роднини,веќе е касно за све.Кога бил жив никој не му пружил помош,без разлика дали тој сакал или не,се гледа по сликите дека дечкото све сам поминувал,и сам се изгубил во светот на хемијата,жално и болно ама тоа е.
   
  На Читател, CaraMia, SnowWhite8 и 14 други им се допаѓа ова.
 8. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  10.122
  Пол:
  Женски
  Леле сега видов греота млад човек. Бог нека го прости. ;(
   
  На Rama, La.loca и hermosa им се допаѓа ова.
 9. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  9.803
  Допаѓања:
  155.389
  А кој тоа треба да му помогне? Сам требало и неговите родители.
  Тамара еве на пример си створи фамилија. Ката исто. Што се должни и што се они виновни за неговите пороци.
  Знаете луѓето со какви проблеми се соочуваат?
  Па пак не се дрогираат.
  Жално е, ама реално знаеме и дека си зимаше дрога.
  Се борел со демони. Еве читај какви мајки и татковци има секој ден кои се бораат со вистински демони. Така да, никој не е виновен, освен тој самиот.
   
  На Elen4e_sonce, aleksandra4444, marchi-cool и 36 други им се допаѓа ова.
 10. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.640
  Допаѓања:
  46.877
  Пол:
  Женски
  Ката и Тамара не се дрогираат?
  Прв пат слушам.
  А фамилии имаат сите, ништо страшно
   
  На Rama, Cinderfakinrella, antonelala и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Атриом

  Атриом Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Машки
  Ми беше другар, ми беше колега у телевизија, завчера седевме у Вршец беше одличен ми кажуваше за таа што му се засвиѓала, се смеевме испивме многу пиво и татко му ни рече: видете какви сте идете одморете малце!!...знам што ми те однесе горе Влатче, ама чекај ме, распостели една маса со многу пиво и месо и знаеш од тоа нашето што го сакавме многу!:l::l::u:
   
  На Читател, CaraMia, Dadusicka и 20 други им се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.942
  Допаѓања:
  55.699
  Пол:
  Женски
  Мислев дека е лажна информација. Неретко се објавуваале лажни информации.
  Потресно и жално.
  Дали бил сам, дали тие пријатели кои сега му посветуваат статуси, биле или не покрај него, подобро да не кажуваме ако не знаеме. За себе секој си е самиот одговорен. Нели ќе одел на рехабилитација? Или бил? Не сум запознаена со тие информации. Можел да се откаже од дрогата ако цврсто самиот решил. Сите одлуки ние сами си ги носиме, од другите може да добиеме само совет и поддршка. Ако воопшто тоа е причината за смртта, колку што знам нема ништо официјално.
  Нека почива во мир.
   
  На Rama, Milobebence и shz им се допаѓа ова.
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.913
  Koja e kata?
   
 14. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  3.177
  Пол:
  Женски
  @Offspring Катарина Ивановска.

  Нека почива во мир. :l:
   
  На Rama, Offspring и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 15. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.369
  Пол:
  Женски
  На две слики го виделе и одма "психолозите" од форумот заклучија дека бил осамен :x

  Убаво @JuLleE вика...Ете кога биле помлади и Тамара и останатите може користеле дроги, алкохол и слични работи, ама со тек на време секој си тргнал по својот пат.
  Кој формрал семејство, кој се посветил на кариерата...Што требало да прават? Цел живот пијани да одат?
  Влатко имал 33 години и можел сам да одлучи дали сака да се избори со моменталната состојба.

  И од кај знаете дека НИКОЈ не му помагал писхички? Од каде знаете дали и колку имал блиски другари што не се познати на јаноста? Дали имал девојка?
  (facepalm)

  Па уште дволични биле што пишувале :x Па изразуваат сочувство луѓето, што треба да направат откако го нема човекот? Да се понашаат како ништо да не се случило?
  Ако пишат зошто пишале, ако не пишат зошто не пишале.

  Оставете го нека почива во мир.
   
  На Elen4e_sonce, aleksandra4444, marchi-cool и 35 други им се допаѓа ова.
 16. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.429
  Допаѓања:
  25.333
  Пол:
  Женски
  Jас некако по неговите објави заклучив дека самиот решил да умре.Господ нека ми прости за кажаново.
  Како и да е нека почива во мир!
   
  На Dust, Rama и Bella* им се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.970
  Допаѓања:
  129.886
  Пол:
  Женски
  Јас сега видов. Од што?
  Бог да го прости.
   
  На CaraMia и Rama им се допаѓа ова.
 18. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.796
  Пол:
  Женски
  Жално, нека почива во мир.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.392
  Пол:
  Женски
  Ако знаел што прави свесен бил како ќе заврши.
  греота за твоите што побитно ти е од тоа твоето да земеш. себичност. себичност евривер
   
  На Rama, bebaa, kukla21 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. CurlyBlossomGirl

  CurlyBlossomGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2018
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  3.566
  Пол:
  Женски
  Веројатно од предозираност. Нема објавено резултати од обдукција. Во секој случај, премногу жално. Сите сме го сакале ко помали.
   
  На CaraMia и Rama им се допаѓа ова.