Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во Скопје

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ЕденЧлен, 7 јули 2018.

 1. honest girl

  honest girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  1.657
  Пол:
  Женски
  Daj spodelete nesto od izjavive na poznative..
   
 2. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.976
  Допаѓања:
  37.639
  Пол:
  Женски
  Жално, нека почива во мир..

  Ве молам луѓе не осудувајте.
  Што и да е причината, немојте.
   
  На tamche995, mira.mira, CaraMia и 21 други им се допаѓа ова.
 3. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.393
  Допаѓања:
  9.329
  Пол:
  Машки
  Имаш право. И мојот коментар содржеше доза на осуда. Го избришав.
   
  На mira.mira, angelche16, Cinderfakinrella и 2 други им се допаѓа ова.
 4. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  6.465
  Допаѓања:
  44.683
  Пол:
  Женски
  Ве молам, воздржете се од теории за самоубиства, ова она. Имајте почит уште не е ни закопан дечкото. Пријатели, родинини читаат. Да не правиме сензации кај што не е место. И да се дознае од што, ќе го врати? Не. Аман немојте. Греота е.
   
  На CaraMia, Quuen, glosipgirl и 24 други им се допаѓа ова.
 5. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.415
  Допаѓања:
  6.228
  Патетики на Фејсбук. Сите вадат сега слики со него, или пак и тие што не го познавале раскажуваат кога и каде го виделе. Не е важно. Ако е дрога сам си избрал крај, и не гледам што да се велича. Сепак не е Тоше, а плус Тоше беше мега балканска ѕвезда, плус хуманист и загина во сообраќајка. Државата е полна со луѓе кои немаат за леб, па не се самоубиваат.
   
  На newme, cresa-jagoda и TheSecret им се допаѓа ова.
 6. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.976
  Допаѓања:
  37.639
  Пол:
  Женски
  Премногу избрзуваме со заклучоци, осудувања. Лажат и погрешна слика даваат социјалните мрежи и напишаното на нив сите го толкуваме на свој начин. Којзнае каква бура и хаос носел во себе чим се има осудено сам себе на таков исход..
   
  На mira.mira, blady, Milobebence и 9 други им се допаѓа ова.
 7. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.932
  Допаѓања:
  35.634
  A koj pisuva teorija za samoubistvo?
   
  На honest girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.826
  Допаѓања:
  53.821
  Пол:
  Женски
  Трошка жал, нешто? Не?
  Кога не знаеме некој со што се борел во животот подобро и ништо да не коментираме, отколку нешто без емпатија. Има луѓе што го сакаат. Стави се на нивно место, па можеби ќе сфатиш колку ти е суров коментарот.

  Млад човек, млад живот згаснат... Нека почива во мир.
   
  На mazikeen, CameliaMiller, SV1911 и 56 други им се допаѓа ова.
 9. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.117
  Допаѓања:
  129.407
  Вечна ти слава Влатче!
  Пораснавме со твоите свирки, жал ми е.
  Прерано отиде млад човеку! Почивај во мир!
   
  На CaraMia, mal.ecka, Ava.84 и 6 други им се допаѓа ова.
 10. Black girl

  Black girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  3.653
  Допаѓања:
  8.614
  Бре, ама си сурова. Божем ако не е сообраќајка не треба да жали некој. Сешто
   
  На CameliaMiller, ane.bella, Cinderfakinrella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  49.163
  Пол:
  Женски
  Леле не бил Тоше (facepalm)

  33 години имал. Никој не го прави светец тука, меѓутоа тоа што се случило е трагедија и е објективно тажно. И нема ништо лошо во оддавање почит и сочувство.
   
  На Elen4e_sonce, CameliaMiller, SV1911 и 24 други им се допаѓа ова.
 12. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  6.465
  Допаѓања:
  44.683
  Пол:
  Женски
  А што беше Тоше повеќе од Влатко? Тоше беше вонземјанин, свето створење? Мајка му на Влатко помалку плаче од мајка му на Тоше? Аман доста више, Тоше па Тоше.
   
  На Elen4e_sonce, CameliaMiller, SV1911 и 30 други им се допаѓа ова.
 13. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.030
  Допаѓања:
  69.296
  Никој не ми кажа зошто не направија трибјут емисија на некоја телевизија
  Заслужи
   
  На CaraMia, Rama и Purplelilac им се допаѓа ова.
 14. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.771
  Допаѓања:
  27.141
  Пол:
  Женски
  Па не се споредуваат. Тоше е еден и глупави се сите споредби.
  Жално за Влатче. Млад човек.
   
  На Smiley11, Cinderfakinrella, TheSecret и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  6.742
  Допаѓања:
  102.144
  Тоше е еден, Влатко е еден. Не се на музички натпревар па да се споредуваат. Во оваа тема нема место за Тоше.
   
  На Smiley11, CameliaMiller, ♣ Alba Viduam ♣ и 37 други им се допаѓа ова.
 16. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.295
  Допаѓања:
  7.199
  Пол:
  Женски
  Мислам,нема потреба од споредување,жално е и за двајцата:(
   
  На Ivan4e04, Bitter-Sweet, Rama и 14 други им се допаѓа ова.
 17. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  5.373
  Допаѓања:
  39.273
  Пол:
  Женски
  So nisto ne vredel poveke od bilo koj drug.Vakvi sporedbi vi se banalni.Sorry vaka ...ama pocinal mlad covek a vie ovde Tose mose raspravate.

  Pocivaj vo mir mlada duso.Zivotot tek trebase da pocne za tebe.Se nadevam tamu gore ke ti bide podobro
   
  На CameliaMiller, CaraMia, Martka и 11 други им се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.575
  Допаѓања:
  136.997
  Пол:
  Женски
  Многу жално што вака млад починал. Квалитетен пејач беше, еден од ретките на македонскава естрада што му ги знам песните и што имаше стварно убав глас. :(
  Од што и да починал не е ни битно, млада личност со прерано згаснат живот.
   
  На CaraMia, Ivan4e04, Rama и 13 други им се допаѓа ова.
 19. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.023
  Пол:
  Женски
  Аман бе, остајте ги на раат да почиваат во мир. За умрени ли се препукувате? Срамота!
   
  На Ivan4e04, Inhume, "Zoki" и 14 други им се допаѓа ова.
 20. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.415
  Допаѓања:
  6.228
  Патетики прават по Фејсбук луѓе кои еднаш во живот го виделе, ниту го знаат човекот, нити ништо. Ок, жално е, но ако си го одзел животот, негова одлука било, што можеме ние. Не знам зошто се жали откако некој ќе умре во Македонија, па почнуваат патетики дека добар бил, квалитетен бил, а претходно бил просечен или не го забележувале. Сето тоа кукање по ФБ ми е пететично и лицемерно. За два дена народот ќе заборави, а неговите ќе си тагуваат, а тој ако се самоубил си скратил многу, премногу. Кај нас е така, не ценат никого додека е жив, па откако ќе умре некој глумат дека нешто ценеле.
   
  На tamche995, CaraMia, Nina 2014 и 9 други им се допаѓа ова.