Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во Скопје

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ЕденЧлен, 7 јули 2018.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.561
  Допаѓања:
  6.533
  Трагедија е, но сакав да кажам дека има и многу полоши случаи на кои сме глуви и слепи, а и не ни знаеме. Зошто сега се глуми демек ете сите испадна го знаеле ако гледам по фб што се пишува. Јавна личност за мене треба да биде пример за другите, ѕвезда водилка, идол на генерации, а ако користел дрога, што е поразличен Влатко од некој обичен корисник на дрога? Јас не гледам идоли во луѓе кои по своја вина се порочни, избрале да бидат порочни.
   
  На Stephen Amell, sunrise_123, Rama и 6 други им се допаѓа ова.
 2. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.858
  Допаѓања:
  15.369
  Пол:
  Женски

  кријам и не пуштам ни една солза,да не им кажам колку сум проклето сам...


  плаче и небото за тебе вечерва Влатче:u::u::u::u::u:
   
  На CaraMia, Martka, Ivan4e04 и 9 други им се допаѓа ова.
 3. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  10.123
  Пол:
  Женски
  Не знам така некако ми изгледаше, такво чувство добив.
   
 4. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.984
  Пол:
  Женски
  Нека почива во мир!
  Што е важно повеќе да дебатирате од што починал?
  Млад човек, заминал прерано, ништо повеќе не го враќа.
  Сочувство до семејството;(;(;(
   
  Последна измена: 7 јули 2018
  На CaraMia, Martka, Rama и 6 други им се допаѓа ова.
 5. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.392
  Пол:
  Женски
  Денес една мајка плаче по своето дете. Плаче и утре ќе се прости од него. СликА што не треба да се види ниту да се случи е родител да се прости од дете.Страшно ми е жал за таа мајка. Толку страшно што сум бесна и лута. Не дека го знаев Влатко (одеше со моја другарка и знам само ради дрогата раскинаа ) не дека ми значел нешто во животов. Само страшно ми е жал за родителите. За него не ми е. Свесно влегол во круг од кој знае дека ретко излегол некој жив од него. Кој ме сфати ме сфати. Ве молам без лекции одржување.
   
  На Magik, Mini90, CaraMia и 30 други им се допаѓа ова.
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.648
  Допаѓања:
  30.817
  Пол:
  Женски
  Жално е, без разлика на возраста и без разлика што е јавна личност.
  Ми се допаѓаа неговите песни, ми беше симпатичен.

  Но, ни еден проблем во животот не се решава со алкохол, а уште полошо со дрога.
  Ако е дрога во прашање, ако се предозирал, кој е тој толку голем проблем, за да мисли дека ќе се реши единствено со самоубиство. Премногу себично од негова страна првенствено спрема неговите родители, а потоа и кон останатите кои искрено го сакале.
  Иста е тагата без разлика дали станува збор за самоубиство или убиство, сообраќајна незгода, но Влатко за разлика од Тоше кога веќе го спомнувате во темава имал избор, сам избрал да си го прекине животот ако станува збор за предозираност, требало да го избере правилниот пат да се лекува од дрога, да посети психолог што и да треба, но да ја надмине психолошката слабост која го донела до таква одлука.
  На никој во животот не му е мед и млеко, сите имаме проблеми поголеми или помали. Но, што ќе беше ако сите ги ,,решававме" проблемите со препуштање на пороците, а во крајна мера и самоубиство? Колку и да е тешко секој од нас треба да стисне заби и храбро да се соочи со било што во животот. Колку и нашиот проблем да ни изгледа најголем и ненадминлив, треба да бидеме свесни дека има секогаш полошо. Животот е вечна борба, од која ние мораме да излеземе како победници, не смееме да дозволиме да бидеме поразени.

  Навистина ми е жал за Влатко. Нека почива во мир, искрено сочувство до семејството. :(
   
  На Oluja, CaraMia, Victorian и 19 други им се допаѓа ова.
 7. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.377
  Допаѓања:
  6.677
  Пол:
  Женски
  Жално... Кога ми кажа сестра ми не ми се веруваше, но потоа кога видов дека сите портали пишуваат кожата ми се наежи, премногу е млад. Нема смисла да се труби сега дали се предозирал или слично обдукцијата ќе покаже иако џабе е веќе се тој замина прерано..
   
  На Martka и Rama им се допаѓа ова.
 8. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  16.873
  Пол:
  Женски
  Бог нека му ги прости гревовите.
  Изгледа само мене не ми бил симпатија од сите што сте пишале. Ниту ми се допаѓало како пее, се напињаше, крекаше, глумеше. Освен тоа што го знае јавноста, не ми оставил посебен впечаток. Смртта е тажна, но секој ден умираат луѓе, секој ден плачат мајки за жал. Ова не е ништо поразлично од било која смрт.
  Тоа за што вие спорите е делото кое го оставил зад себе. А неговото дело не може ни најмалку да се спореди со квалитетот, хуманоста, емоцијата, добрината која ја остави големиот Тоше,факт.
  Значи тоа што Влатко умрел е како и секоја друга трагична вест. А тоа што имал врска со Тамара, Ана, Ката итн и што бил љубител на шарени бонбони е најмалку важно.
   
  На Ivan4e04, Dust, Mari* и 10 други им се допаѓа ова.
 9. Unique__

  Unique__ Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2018
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  1.917
  Пол:
  Женски
  Од страна е многу лесно да се кажува, да се суди и опишува како требало да постапува.
  Никој не знае низ што поминувал Влатко, што чувствувал, како всушност нему му било само тој си знаел.
  Не можам да го оправдам тој начин на кој што избрал да побегне од проблемите, ама ќе ви се молам, кога некоја светска позната личност ќе почине од предозираност, сите се лупаме во гради од мака, жал и така.
  Кога се работи за наш, што ми е гајле, си го барал, не ми е жал.
  Не бидете безосетни, сепак на каков и да начин починал, се работи за млад живот.

  Сочуство до најблиските, нека почива во мир.
   
  На CaraMia, Martka, flower30 и 9 други им се допаѓа ова.
 10. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.077
  Допаѓања:
  21.285
  Пол:
  Женски
  Почивај во мир Влатко . Твојот ведар дух и широка насмевка ќе недостигаат на Тв екраните .

  Највеќе ми е жал што денес новинарите прават сензација од неговата смрт . Од што и да починал , не е убаво да се прави сензација од нечива смрт .
  И доста веќе со тие споредби , Тоше вс. Влатко . Секој беше посебен на свој начин . И Тоше , и Влатко , и Есма , и Васка , и Сариески .. Сите овие луѓе придонеле нешто на македонската музичка сцена .
  Јас до ден денешен знам да си ја пуштам " Сношти минав покрај вази " во изведба на Добри Ставревски , затоа што тој ми оставил впечаток со својот глас и го паметам иако сум била мала кога починал . Ако не ми оставил впечаток , немало да се сеќавам на него ..

  Бог да им даде сила на родителите на Влатко , иако не може да им се зацелат раните , нека смогнат сили да го преживеат овој тажен и тежок период .
   
  На CaraMia, Martka, Victorian и 7 други им се допаѓа ова.
 11. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  5.417
  Допаѓања:
  27.289
  Пол:
  Женски
  Извинете вака ама малце осет? Жално е што умре млад човел кој оставил нешто зад себе. Дали се дрогирал или не е негово право и избор. Ама нас не не бива ако им судиме на други. Да беше некој познат светски пеач подруго ќе беше. Срамота и греота е ова што се пишува за починат
   
  На CameliaMiller, Среќичка, SummerGirl и 26 други им се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  24.900
  Допаѓања:
  193.848
  Зошто се дебатира нечија смрт?
  Ај да е за изразување сочувство, и толку.. ајде де, ама ова, воопшто не ми се допаѓа.

  Оставете го човекот да почива во мир.

  Експерти сте да направите трачеви и од тоа што треба, и тоа што не треба.
   
  На CameliaMiller, Mini90, CaraMia и 22 други им се допаѓа ова.
 13. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.420
  Допаѓања:
  122.080
  Зависноста е психичка болест како и сите останати.
  Почнува од избор, но ако има тригер играта станува неповратна.
  Зависни сме од многу работи кои тивко не убиваат, но никој не осудува. А кога е дрога секогаш има гласни.

  Нека почива во мир.
  Красен дечко и другар.
  Му го свртеа грбот оние кои му го покажаа патот до пеколот. Оние кои изградиле наводен живот како Кати и Тамари.
  И не, немал избор. Ниедна психичка состојба не е избор.

  Кој имал прилика да мине дел од животот по ходниците Луј, знае Влатче што значеше...
   
  На senza.parole, Bibliophile, CameliaMiller и 50 други им се допаѓа ова.
 14. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.912
  Допаѓања:
  162.075
  Пол:
  Женски
  И за светски пејачи кои завршиле со самоубиство или починале поради пороци има вакви безобѕирни коментари по интернет... Нелуѓе без трошка емпатија не бираат, дури и трагедии користат да си го тераат своето. Срамота и греота.
   
  На CaraMia, SummerGirl, fallenangel и 10 други им се допаѓа ова.
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.987
  Допаѓања:
  130.063
  Пол:
  Женски
  Јас не. Ама тоа е, лесна му земја.
   
 16. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  5.417
  Допаѓања:
  27.289
  Пол:
  Женски
  Мислата ми е дека секогаш туѓото повеќе го ценеме од нашето
   
 17. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  5.071
  Допаѓања:
  25.144
  Пол:
  Женски
  Не ви е срам за глупостите што ги пишувате бе луѓе? Ако се предозирал не е жално? Ако не бил хуманитарец (од кај знаете дека не бил па), не е жално? Аман за 33 годишен човек се работи. За секој што ќе видам млад дека починал ми е жал и ми е криво, без разлика на причината. Нека почива во мир, сочувство до семејството, а дебатите овде не ви се потребни!
   
  На CameliaMiller, Annath, CaraMia и 24 други им се допаѓа ова.
 18. LejlaD

  LejlaD Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2018
  Пораки:
  3.364
  Допаѓања:
  106.947
  Пол:
  Женски
  Читам и не можам да се начудам,зарем стално мора да се правиме паметни,да мудруваме и да навредуваме.Денес едно семејство е во тага,во црнина,една мајка во непребол.Никому во кожа не можеме да влеземе,во нечии туѓи чевли да одиме,затоа не судете.Еден млад живот згасна,жално и болно е.Нека почива во мир,
   
  На CameliaMiller, CaraMia, SummerGirl и 14 други им се допаѓа ова.
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.124
  Пол:
  Женски
  Постирајте ја сега веста во темата Дрога и пак пишувајте доскочици и заебанции таму како што правевте еден период. Секојдневно му се случува на некого, ама ете, за него барем ќе се чуе и ќе потсети некои млади личности кои допрва треба да бираат пат, во која насока да не се упатуваат. И не ми е јасно зошто секогаш кога ќе се дознае за некоја трагедија, пола Македонија мора да си играат детективи.
   
  Последна измена: 8 јули 2018
  На IM.TMKQ, kikkki, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 20. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.213
  Допаѓања:
  56.799
  Бил, само што никој не чул и никој не дознал, а ако не дознаеш кај нас не ти се брои.
  И така...
   
  На CameliaMiller, Skorpija25, CaraMia и 10 други им се допаѓа ова.