Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во Скопје

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ЕденЧлен, 7 јули 2018.

 1. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.538
  Допаѓања:
  77.838
  Пол:
  Машки
 2. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.984
  Пол:
  Женски
  Добро, дрога било и што е веќе важно?
  Времето се враќа назад? НЕ!
  Завршена приказна со трагичен крај. Имајте почит малку, барем малку...
  Немате никакво право да филозофирате и претпоставувате што и како се случило. Ниту сте го знаеле, ниту сте знаеле низ што поминувал. Како малку не се срамите?
  Што луѓе сте? Оговарање и сеир ве храни и на трагедии ли ????:x
   
  На CameliaMiller, CaraMia, HardSex и 13 други им се допаѓа ова.
 3. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  Нека почива во мир;(:u:
   
  На CaraMia, Rama и makedonkamak им се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.098
  Допаѓања:
  128.342
  Пол:
  Женски
  Нека почива во мир, жално е, млад е.
  Не го слушав, ама му знам по некоја песна. Во секој случај, секогаш е тажно кога умира некој, особено некој млад.
   
  На CameliaMiller, CaraMia, HardSex и 7 други им се допаѓа ова.
 5. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  1.255
  Пол:
  Женски
  Нека му е лесна земја.Нека почива во мир :(
   
  На honest girl, Rama, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.367
  Допаѓања:
  71.252
  Пол:
  Женски

  Омилената.
  Ги затворам очите и го гледам седнат на стол со гитара враце пивнува пиво и продолжува да пее смеејќи се...ќе фалиш многу:|
  Почивај во мир!
   
  На CameliaMiller, Skorpija25, CaraMia и 15 други им се допаѓа ова.
 7. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.849
  Допаѓања:
  103.580
  Пол:
  Женски
  Нека почива во мир.
   
  На CaraMia, Victorian, Ivan4e04 и 13 други им се допаѓа ова.
 8. HardSex

  HardSex Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Машки
  Жално.Нека почива во мир.Добра душа беше.
   
  На CaraMia, Victorian, Ivan4e04 и 13 други им се допаѓа ова.
 9. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  7.422
  Пол:
  Женски
  Искрено многу ме потресе смртта на Влатче, беше голем човек. Со огромно срце и душа, многумина (“обични смртници”) исто како и јас сме имале прилика да го запознаме и да размениме повеќе од неколку реченици. Сме седеле во негово друштво, сме се смееле на исти шали, сме ги запознавале неговите љубови...
  И сето тоа бидејќи кај него немаше висина, дигнатост.

  Верувам дека имало причина што го поттикнало да започне да го изодува патот до пеколот... Но, немало кој да го или не успеал никој да го врати назад во колосек.

  Не е наше да се мешаме, може било кој да се најде на негово место... Ќе биде ли вкусно во вакви тешки моменти да читаме како некој бил ваков или онаков?

  За што живееме бе луѓе? За трач партии особено во вакви ситуации??

  Не, не сакам таков живот.

  Запомнете го по убави нешта. Влатче си имаше посебен шарм, а Тоше сосема поинаков. Неспоредливо е... Изгубивме големина од човек, а не наркоманиште или уште не знам кој термин грд ќе го прочитам некаде по коментарите на социјалните мрежи.

  Влате глумеше, пееше, водеше, сакаше... Со цело срце и пуна плуќа!

  Господ нека им е на помош на неговите најблиски, само тие знаат како им е во овие моменти.

  Почивај во мир... Не ми беше другар, но ми се прилепи за срце... Од оние две наши средби... А, прегратката уште си ја чувам.... Во мислите...
   
  На CameliaMiller, mira.mira, Skorpija25 и 33 други им се допаѓа ова.
 10. Black girl

  Black girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  3.668
  Допаѓања:
  8.655
  Влатко не ми бил омилен ни како пејач зашто многу крекаше(според мене), а не пееше, ни како актер, ама сепак жално што толку млад отиде на оној свет. И дајте малку покажете почит, а не да плукате.
   
  На fallenangel, LadyC, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. no name5

  no name5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2018
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  489
  Пол:
  Женски
  каква харизма имаше , каква убавина го сакав многу навремето ,ги знаев сите негови песни ... И оставете го на мира го нема веќе човекот од што и како зарем е битно ..
  Жално многу .. Почивај во мир Влатче .. сеуште не ми се верува :u:
   
  На CaraMia, Bitter-Sweet и Rama им се допаѓа ова.
 12. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.749
  Пол:
  Женски
  Pocivaj vo mir!.
  Zalno :(
   
  На CaraMia, makedonkamak и Rama им се допаѓа ова.
 13. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.296
  Допаѓања:
  86.906
  Screenshot_20180708-001915.png
  Добивам впечаток дека Влатко бил заборавен од "познатите". Ова е разговор со Билбилов, сличен на оној со Елена. Човеков индиректно моли за помош.
  Ги читам наназад коментарите. Страшно!
  Кога човек има проблем, се тргаме (генерално). Демек да не се мешаме, ама оној на кој му треба помош останува сам, па тоне се повеќе. Е кога човекот со проблеми го нема повеќе, тогаш ги гризе совеста оние кои културно се дистанцирале.
  Луѓе помагајте и кога ви викаат супер сум, немам проблем, бидете досадни, не културни, дрски...ако сте прави пријатели.
  Статус на ФБ иритира не помага.
  Статус на ФБ нема да ве испере.
  Статус на ФБ не е почит. Идиотизам е.
   
  На newme, CameliaMiller, Baby23Baby и 71 други им се допаѓа ова.
 14. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.653
  Допаѓања:
  74.778
  Пол:
  Женски
  Zhalno, neka pochiva vo mir ;( ;(
   
  На CaraMia, SummerGirl, makedonkamak и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090


  Оваа песна ја има постирано неодамна. Што душа ќе беше:l:
  И јас се сликав со него лани во мојот град. Не се свиѓав па не ја објавив сликата ама бар се гушнавме после свирка. А идел често тука, имам и разменето неколку збора на месенџер.
  Секако јас спаѓам во клубот на оние кои им бил симпатија и дури повеќе од тоа. Репер за маж ми беше.
  Искрено, кога некој стар или непознат ќе почине полесно се помируваш со тоа а сега вака сум лута, зошто бе вака добри луѓе?
  Мирно небо.;(
   
  На CaraMia, SummerGirl, hermosa и 6 други им се допаѓа ова.
 16. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.414
  Допаѓања:
  34.744
  Пол:
  Женски
  Ми се плаче кога ги читам разговорите кои ги водел со познативе “фаци“. Човеков буквално моли за пријателство, за музика, за подадена рака, за прегратка, љубов или што и да е што ќе го извлече од бездната во која тонел. Секој збор започнат со голема буква, после два-три збора три точки, ниту смајли немал сила да пише - ете до таму била дојдена ситуацијата. Толку многу посакувам да се најдел дури и некој случаен минувач, обичен човек со поголема доза на емпатија и човечност за да му подаде рака, па можеби сега ќе го имаше.

  За овие кои ги објавувааат ваквите разговори имам само да кажам дека кога јас би имала таков разговор со него најпрво поради почит кон неговата напатена душа, од почит кон неговите блиски а накрај и од бедата која ја претставува објавувањето на разговор со почината личност, не би го објавила разговорот никаде туку би си го чувала само како потсетник дека животот не е за да се помине во гледање само за себе.
  А да, и би го минала денот само во молк особено затоа што сега зборовите не вредат ништо.

  Нека почива во мир, а сите зборови веќе се излишни :u:
   
  На CoverGirl10, CameliaMiller, Baby23Baby и 46 други им се допаѓа ова.
 17. no name5

  no name5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2018
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  489
  Пол:
  Женски  истото и јас го помислив како да го игнорирале човекот .. па сега и пораките ги покажуваат
   
  На SummerGirl и Rama им се допаѓа ова.
 18. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.243
  Пол:
  Машки
  Живо ме интересира од кога се поракиве? На кој датум мислам. Баш ме интересира колку време го игнорирале.
   
  На SummerGirl, Rama и zalosna им се допаѓа ова.
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.213
  Допаѓања:
  56.801
  Потполно истиот муабет кој стои во пораките јас го слушнав лани есента. Значи или го игнорирале, или тој постојано го повтарал истото, а никој не му обратил внимание.
  Полна сум со гнев кога ги гледам разговорите. Зарем е можно јас која не го ни знаев ни познавав од едно седење во Вршац да знам за него исто колку што знаат неговите пријатели?
   
  На CameliaMiller, Skorpija25, CaraMia и 12 други им се допаѓа ова.
 20. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.974
  Пол:
  Женски
  Којзнае како му било, да не си му во кожа...можеме до утре да нагаѓаме што и како било ама тежината сам си ја носи...Бог да го прости нека почива во мир...
   
  На Skorpija25, CaraMia, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.