1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во Скопје

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ЕденЧлен, 7 јули 2018.

  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    :( Греота, многу ми падна жал од скриновиве. Од профилот и слики како што кажаа некои тука, не сме психолози да заклучиме, ама поракиве навистина даваат слика на осаменост и повик за помош. Не сфаќам како ѕвездиве уште па и сами ги објавуваат тие разговори сега :x
    Ептен жално...
     
    На Skorpija25, CaraMia, kikkki и 39 други им се допаѓа ова.
  2. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Колку се патетични овие што објавуваат разговори со Влатко :x :x :x :x Не ги можам и не ги сфаќам, ве молам објаснете ми. Ова е некој светски тренд да се објавуваат разговори ссо починат или?
    Мислам, стварно, која е целта на пораките? За лајкови ли? За што?
    (facepalm) (facepalm) (facepalm) (facepalm)

    Демек еве луѓе не ве лажам, навистина ми пиша Влатко и го оставив на син, видете и сами како ме моли дека му треба песниште од мене.

    Мене секако кринџ ми е кога читам како му пишуваат на ѕид да почива во мир, а ова со пораките беше врв.
    Господ да чува.
    (facepalm) Патетични атенш хорс.
     
    На CameliaMiller, Lella, Skorpija25 и 30 други им се допаѓа ова.
  3. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Другарка цел ден тажи и објавува стихови составени за него, тажни слики, објави со "почивај во мир пријателе".
    Дека и бил пријател - со сигурност знам дека не и бил. Можеби седела со него некогаш, толку најмногу. Атеншн хорс, атеншн хорс евриуер.
     
    На CameliaMiller, Ivan4e04, Victorian и 8 други им се допаѓа ова.
  4. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    57.742
    Пол:
    Женски
    Јас само што седнав на нет и после се што прочитав од коментари можам да заклучам една работа, а тоа е дека сме најклетиот и најзлобниот народ на цел свет. Океј е да не те погоди смртта на некој човек, ама да јадеш гомна јавно и да викаш дека арно му било ко се дрогирал треба да немаш ни грам човечност во себе.

    Колку е тешко да не јадеш гомна за штотуку починат млад човек, кој никому ништо не му згрешил, е тоа не ми е јасно.
     
    На Sunnybun, CameliaMiller, mira.mira и 56 други им се допаѓа ова.
  5. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Како музичар не го сакав воопшто,не слушам таков тип на музика,ама човекот зрачеше со некаква милост,харизма и бескрајна убавина...
    Се потресив кога слушнав бидејќи се работи за млад човечки живот...
    Нека почива во мир,се надевам дека е на подобро место....

    Ние сите до еден сега можеме да шпекулираме и претпоставуваме,ама ме боли да знам,да замислам низ што поминувал толку многу осамен,како ги поминал последните саати,дали навистина дотука му било????

    Се согласувам дека залудни се сега сите копирања на пораките од колегите и пријателите,ама ми излезе некој текст од некоја пријателка т.е келнерка во некое кафуле каде што свирел минатата година.
    Девојката само најпофални зборови кажа за Влатче,спомна дека не бил воопшто дигнат,еднаш однесол другари на свирката и тие на келнерката не и доплатиле уште 500 денари и заминале,таа му кажала на Влатче и отишла да ги раскрева масите и кога дочистила под некои шишиња нашла 500 денари,а Влатко веќе заминал,и по неколку дена таа му рекла зошто платил тој за другарите,тој само се насмевнал и'и рекол во негов стил:Аа не бев јас,не знам јас тоа....
    Не знам зошто ама срце ми се растрепери кога го читав тој дел од текстот....колку голем човек бил....

    И за крај,тешко на неговите најблиски и него што си замина толку млад,додека на сите овие што сега кукаат за него,животот ќе им продолжи најнормално...
     
    На Skorpija25, carangigia, CaraMia и 35 други им се допаѓа ова.
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Греота е да се објавуваат приватни разговори.
    Греота е да се прават споредби Влатко - Тоше или Влатко - било кој друг.
    Греота е да се навредува починатиот.
    Греота е да се правиме детективи, паметни, сезнајковци, користејќи нечија смрт.
    Толку.
     
    На CameliaMiller, Таа Сум, Lella и 16 други им се допаѓа ова.
  7. Mari-Ja

    Mari-Ja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2016
    Пораки:
    1.518
    Допаѓања:
    15.089
    Пол:
    Женски
    Ej tolku zal posle Toše za nitu eden pejac/poznata licnost ne mi bilo. Bas mi e tesko od vcera otkako procitav.
    Zalno sto mlad covek zamina. Peese, se trudese, matese voda u prazno so se vika da napravi nesto, ama ete se borel i so poroci. Nikoj od tie pustinski poroci ne moze da te odvrati osven samiot ako ne resis. Do dusa poddrskata od site bukvalno rodnini, prijateli, poznanici premnogu znaci. Toj se gleda deka bil osamen koj kako saka neka rece, ti da molis za dueti, pesnista za da se vratis znaci stvarno svesen bil kade e i do kade e...
    Greota, zal mi e premnogu... Prosto da ne ti se veruva deka nekoj. Moze da donese takva odluka ili pak nenamerno go storil istoto... Koj ke ti znae...
    Neka pociva vo mir...
     
    На Skorpija25, CaraMia, ceca-1 и 9 други им се допаѓа ова.
  8. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.915
    Допаѓања:
    135.516
    Пол:
    Женски
    Јас па најмногу по Златно Славејче го памтам, не му ги знам многу песните, не му ја следев кариерата а ниту бев во тек со приватниот живот, порано воопшто не ми делуваше дека има ваков порок. Жално во секој случај, младо дете. Нека почива во мир :(
     
    На CaraMia и Rama им се допаѓа ова.
  9. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Нека почива во мир.
    Искрено, за него не ми е жал. Сам си го одбрал патот. Жал ми е за тие што ги остави расплакани позади него. Себично е да мислиш дека ти си се спасил од проклетиов свет, а да не помислиш како ќе им биде на твоите..

    Ако бил осамен, ако му требало помош - редно било да побара.
    Никој не знае како се чувствуваме внатре во нас, ако монтираме лажна насмевка на лице.
     
    На Mari*, Rama, Ivan4e04 и 11 други им се допаѓа ова.
  10. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    DhhJKShWkAYHQRK.jpeg
     
    На CameliaMiller, blady, Ivan4e04 и 9 други им се допаѓа ова.
  11. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    На CameliaMiller, Lella, CaraMia и 12 други им се допаѓа ова.
  12. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Ми се повраќа од половина естрада... Умира некој и одма сите сечат вени по него. Леле каков човек беше, до тогаш бегаат од него и ко трачарат како најголем душман да им е... Бедни за внимание...
     
    На SnowWhite8, Sunnybun, Lella и 19 други им се допаѓа ова.
  13. SeaMermaid

    SeaMermaid Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2015
    Пораки:
    1.138
    Допаѓања:
    14.422
    Пол:
    Женски
    De mortuis nihil,nisi bonum ;( Жал ми е искрено.Темава се претворила во трач-детективски муабет.Не е важно дали умрел од предозираност или нешто друго.Гревота е,млад живот.Она што се пласира дека имал депресија,бил осамен :( За жал секоја 5-та личност страда од тоа.Кога повеќе би се зборувало за тоа,кога повеќе би имало емпатија...светот би бил подобро место за живеење.Треба да се зголеми свеста за овие проблеми,и да не се осудуваат личностите кои поминуват низ ова.Депресијата е пекол,верувајте.
    Да го оставиме да почива во мир.Вечна слава Влатче :u:
     
    На newme, Skorpija25, CaraMia и 22 други им се допаѓа ова.
  14. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    800
    Допаѓања:
    4.770
    Пенсава ја исплакав прописно еве баш ова сакал да го каже... Многу тажно! И за Тоше беше вака одеше по улици и ни кажуваше да се сакаме и да се чуваме ама ете ние бетер од амеби. Начекаш некој што не може да сврзе крај и си го чуваш за утеха... Зошто престанавме да разговараме не знам. После све што прочитав за Влатче ми текнува на периодот пред и после Тоше. Престанавме да се сакаме и себе и другите...



     
    На Skorpija25, sorbet, CaraMia и 24 други им се допаѓа ова.
  15. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Сега е погребот,кој сака нека иде на гробиштата во Ѓорче,да му одаде почит.

    Нека почива во мир,Господ да му даде нир и светлина на небото АМИН.
     
    На Skorpija25, CaraMia, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  16. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Ми се згади од некои коментари на темава, колку сурови може да бидеме ние луѓето. Влатче си имаше демони и се бореше со нив долг период. Никогаш нема да знаеме што се му поминувало низ умот и што се доживеал. Лесно е од страна да се осуди, ама не е човечно.

    Подразмислите малце каква последица имаат вашите зборови пред да пишете било што.

    Нека почива во мир, навистина жално.
     
    На CameliaMiller, Skorpija25, CaraMia и 22 други им се допаѓа ова.
  17. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    За нас христијаните не е дискутабилно дека таму „горе“ има нешто и нешто повеќе од нешто, ама тоа не значи дека така може да се праќаат поздрави или дека душите на починатите читаат фејсбук или форум.
     
    На jacqueline.s, Rama, Victorian и 5 други им се допаѓа ова.
  18. supergirlmb

    supergirlmb Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    7.810
    Пол:
    Женски
    Жалосно.Млад живот.Многу пат требаше да има пред него.
    Мене едно не ми е јасно,и не можам да сфатам.Овие што објавиле дека им побарал песна,и тоа колку што сфатив неколку часа пред смртта,зошто не ги стават и сликите што му одговориле? Ако му требало помош,зошто не му помогнале(со песна мислам,со музика)?Или само еве,имав контакт со Влатко,пред да умре....Врв на себичност,желба за внимание на туѓа несреќа.
    Го памтам Влатко од самите почетоци,кога пееше со Морал,дечкото се трудеше да прави нешто на сцената.Мене ми се допаѓаше.За да западнеш во такви проблеми,како што се пишува,треба да имаш голема мака.
    Сега за се е доцна.
    Многу ми е жал,дете од мојата генерација...
    Нека почива во мир!
     
    На Sunnybun, Skorpija25, CaraMia и 6 други им се допаѓа ова.
  19. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Zarem tamara se drogira uste?
     
    На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Ги читам сега патетикиве од јавниве фаци за Влатко. Посебно Ребека. Пред два месеци се видела приметила дека има некоја мака. Па што не си му наравила муабет? Што не си пробала да допреш до него? Ова важи за сите. Џабе им сега и патетики, и пораки, и слики од муабети. Додека е жив човек му треба пријател. Сега џабе е се!! Го нема. Готово!!
     
    На SnowWhite8, Sunnybun, CameliaMiller и 21 други им се допаѓа ова.