1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пејач/ка со најмоќен глас

Дискусија во 'Музика' започната од Srckata28, 13 февруари 2013.

 1. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.492
  Допаѓања:
  21.279
  Пол:
  Женски
  Кој според вас има најмоќен глас ? Мене дефинитивно Адел :)
  Ја сакам многу,иако многумина не ја сакаат поради изглед....
   
  На Tina12 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.334
  Допаѓања:
  51.758
  Пол:
  Женски
  Арета Френклин, Тина Тарнер, Селин Дион, Бијонсе. Незнам за која да се одлучам, подеднакво ги ценам затоа сите ги напишав.
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Адел и Кристина Агилера имаат гласишта.
  Бет Дито од Госип, и покрај нејзиниот изглед, има неверојатно моќен глас.
  :)
   
  На srcence1607, glow, Neytiri и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Сте ја забораиле Витни Хјустон, пред предозирањето и глупостите, мене ми беше ненадмилнива и неспотно на врвот.
  Според мајка ми па најмоќен глас има Ита Џејмс што не дека е грешка.
  Се согласум со наведените, да не се повторувам.
  Мислам дека и Селин Дион спаѓа во оваа категорија и Мараја Кери ако ми е неподоснослива тотално.
  Од машките вокали, Павароти, Андреа Бочели и Џејмс Браун ме имаат оставено без зборови.
  И Мајкл Болтон ако не го слушам многу, има предобар и моќен глас.
  Сума сумарум Витни Хјустон ми беше неверојатна, ненадминлива, незнам дали таков моќен и прекрасен глас пак ќе се роди.
   
  На calliope, senza.parole, Neytiri и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Ејми Вајнхаус , Бијонсе .. :devil:
   
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.506
  Допаѓања:
  80.539
  Пол:
  Женски
  Адел и Агилера дефинитивно се врвот, кога зборуваме за моќни гласови.
  Бијонсе има глас, ама некако не ми е тоа тоа - повеќе ме асоцира на добра појава него ли на добар, квалитетен глас.

  Најново откритие ми е Емели Санде. Не знам, можеби ја знаете од порано, јас лани почнав да ја слушам и од сите оние акустични снимки кои ги имам преслушано, со право можам да ја сместам во групава.

  Од оние постарите, тука би ја спомнала и Арета Фрeнклин - дефиниција е за моќно гласиште, кое неретко го посакувам. :$ :D
  И да, да не ја заборавам Nina Simone. Уште едно премоќно гласиште. :)
   
  На Neytiri и antonina им се допаѓа ова.
 7. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.492
  Допаѓања:
  21.279
  Пол:
  Женски
  Да,да ги заборавивме тие.А и Витни Хјустон :hai:
   
  На friendy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Бијонсе, Арета Френклин, Селин Дион, Кристина Агилера, Витни Хјустон и Ејми Ли :D
   
 9. boomsleng

  boomsleng Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  648
  Дефинитивно еден од најмоќните женски гласови го поседуваше вечната и ненадминатата Витни Хјустон, моќен глас кој кога го слушате се воодушевувате и ве лазат морници по целото тело.
  На второ место би ја ставил Адел, во последниве неколку години се издигна на пиедесталот на врвни интепретаторки, една од најталентираните и најдобри женски вокали моментално, сосема заслужено бидејќи за тоа поседува глас, талент а не како некои кои сакаат да го привлечат вниманието со својот изглед и скандалозно однесување или на некој друг начин да го компензираат својот неталент во музиката, па ним не им е местото на музичката сцена! нека им го отстапат местото на оние кои се за тоа родени и поседуваат талент.
  Арета Френклин е една од најдобрите пеачки, неверојатен талент, моќен исклучителен глас, која може да ја завземе и првата позиција но јас би ја рангирал на третто место
  Четвртото место според мене е резервирано за Селин Дион
  На Петто место би ја рангирал Мараја Кери исто така еден доста моќен талентиран глас
  Кристина Агилера ја завзема шестата позиција.
  На Седмо место ја ставам Џенифер Раш една малку подзаборавена пеачка која има неверојатно моќен глас.
  На Осмата позиција ја рангирам Дајана Рос еден прекрасен, моќен глас, исклучителна пеачка.
  Воглавно ова се пеачките кои според мене ги поседуваат најдобрите гласови, има и многу други кои се неверојатни во своите вокални способности и можности, но овие се оние на кои се сеќавам во моментов и мене ми оставиле посебен впечаток
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Според мене, прво Витни Хјустон, најдобра беше од сите останати, најмоќен глас имаше.Најомилена ми беше, а заслужува поради својот талент кој го имаше, да биде запамтена.Потоа, Селин Дион, прекрасен глас има жената, плус иако е славна, не е човек што си го уништува својот живот поради пари, тоа многу ценам.И последна, Мараја Кери.Сите три ми се репер на она што би значело моќен глас.
  Од машките Андреа Бочели, Павароти....
  Се водушевувам на луѓе со таков моќен глас, нешто кое го остава човек без зборови, а воедно е достојно за почит :)
   
 11. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Од жените Ета Џејмс, Ела Фитцчералд, Били Холидеј, Витни Хјустон, Селин Дион. И Мараја Кери го има ама нешто толку ме нервира кај неа, така да има минувче од мене. Кристина Агилера и Пинк се исто така незаменливи.

  Од мужите најпрво би одела со Френк Синатра, Луис Армстронг, Елвис Присли. Павароти заслужено спомнат, а од на нас поблискиве јас и Раде Шербеџија би го сместила тука.
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Jecichka

  Jecichka Активен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  22
  Adele e spored mene nezamenliv vokal od zenskite, a od mashkite ne bi mozela nikoj da go sporedam so legendata TOSHE PROESKI :)
   
  На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.273
  Пол:
  Женски
  Бијонсе многу моќен глас има, и Алиша Кис и Кристина Агилера. А машки Бруно Марс, Питбул, Крис Браун и Адам Ламберт :inlove:
   
 14. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  250
  за мене дефинитивно најмојќен е kurt cobain :*
   
 15. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  Агилера мие е страшилиште
  И Анастејжа би ја додала :D
   
 16. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.626
  Витни Хјустон, Селин Дион Мараја Кери
   
 17. EvitaPeron

  EvitaPeron Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  55
  Според мене е Tarja Turunen бившиот женски вокал на Nightwish, прекрасен глас има типкава!
  https://www.youtube.com/watch?v=GdWhlo9b9zg
  Исто така тука би ги ставила Мараја Кери и Витни....сепак спред сите светски експерти тоа се двата најмоќни вокали. Само не знам во целава приказна кај е тука Бејонсе.... типката е јака релано, ама само така повеќе како појава, ама далеку е според мене од моќен вокал! Инаку јас го обожавам Курт Кобејн ама исто така ни тој нема моќен вокал!
   
 18. discofilman

  discofilman Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  105
 19. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Потполно се согласувам со сите, Витни Хјустон, Селин Дион и Мараја Кери се на врвот според мене. Ама сите ја заборавате Бијонсе која нема глас туку гласиште. и според мене и таа спаѓа во овие горенаведениве :)
   
  На Tashaa и SimonLimon им се допаѓа ова.
 20. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.634
  Да не се повторуваме, јас од машките само би го додала Tom Jones.
  Нема човек на планетата што не изиграл стриптиз на Sex Bomb.

  ..[​IMG]