1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пеј погласно(Raise your voice)[2004]

Дискусија во 'Филмови' започната од dragan4eDR, 1 декември 2010.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Најчесто сфаќаме колку некој ни значи кога го губиме...или пак колку тој нам не сакал..Сепак на крајот од тунелот секогаш има светлина.За тоа токму и зборува оваа фантастична приказна.Тери е прекрасна,едноставна девојка која има неверојатен дар-нејзиниот неверојатен глас.Нејзина желба е да стане пејачка,но меѓутоа нејзиниот татко огорчен од неговото минато не сака да прифати дека пред неговата ќерка стои голема кариера.Тој има страв дека таа ќе доживее разочарување од животот како него...Сепак Пол(брат и на Тери)..испраќа видео на кое Тери пее,во најпознатото музичко училиште во Вегас..Несреќа го следи него...Во совраќајка умира,а Тери е веќе изнемоштена и заборава на пеењето...Таа одбива да пее...се додека не разбере дека е примена во најпознатото музичко училиште благодарејки на Пол..,кој изразува желба таа да стане прекрасна пејачка..Низ овој пат..Тери го запознава и Џеј(љубовта на нејзиниот живот)..но препреките се уште се присутни..Дали светлината видена на ноќта на несреќата на Пол ќе ја спречи Тери да го исполни взаемниот сон...

  http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:5IHY ... 24_768.jpg

  http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:worried:gGK ... _voice.jpg

  http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:_vzZ ... rVoice.jpg

  http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:9AQu ... ce1024.jpg
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  RAISE YOUR VOICE(ПЕЈ ПОГЛАСНО)

  Убаво е филмчето. Онака во стилот филмови на Хилари... малце колачесто. Ама онака за опуштање - супер е.
   
 3. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Не е убав, преубав е и малце тажен на почетокот со несреќата...
   
 4. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.508
  Допаѓања:
  28.488
  Пол:
  Женски
  Филмот е прекрасен, почетокот е тажен, но сепак содржината е супер :)
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Мене не ми е ни тажен, ни супер филмот.
  Баш ми е смотан некако. :D
  Од типот на High School Musical, што ни малку не е мој тип на филм. :)
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Баш ко што кажа Сефора - филмот е смотан.
  Онака, секојдневен, блед и тотално невпечатлив.
  Уште една тинејџерка приказна, зачинета со срцепарателен момент.
  Не би го гледала по втор пат, впрочем како и секој филм на Хилари Даф, со икслучок на According to Greta.
  Троа поасален од остатокот нејзини филмчиња.
   
 7. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.163
  Допаѓања:
  23.016
  Пол:
  Женски
  Мене баш ми е супер...убава содржина има. :)
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 8. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Два пати го имам гледано но сепак не ми oставил некој посебен впечаток.
   
 9. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Ммммм вчера го гледав филмов дека немав за учење и овие филмови се мои типови така да ги обожава.
  И Хилари ја обожавам а и неможам да кажам дека и глумецов е за фрлање :D :*