1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пењоар

Дискусија во 'Бебе' започната од Macika1234, 19 декември 2016.

 1. Macika1234

  Macika1234 Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Здраво женски :) незнам дали е за тука прашањево незнаев каде да го поставам-ке ве молам да ми кажете каде да купам убав долг сатенски пењоар??? Мајка ми барала во Сити мол но не нашла никаде:( а ми треба за после пороѓај. Фала ви :inlove:
   
 2. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  10.146
  Допаѓања:
  123.093
  A sto ke ti e? Ne znam za sto bi trebal satenski penjoar za posle poragaj za da ponydam opcija.
   
  На irenadaniel, Bozica1980, TheSecret и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Macika1234

  Macika1234 Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  си сакам да сум си средена,нејкам развлечена да се шетам по дома по пижами или спаваќа,вака сакам одозгора да си имам пењоар
   
  На Dorothy89 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.285
  Допаѓања:
  315.878
  Пол:
  Женски
  Па носи си тренерки
  Пижами пењоари се секако за и пред спиење
   
  На irenadaniel и Dust им се допаѓа ова.
 5. Macika1234

  Macika1234 Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Прашав каде знаете да си купам,а што ке носам плус,е небитно...секако и тренерки,но јас сакам пењоар!:)
   
  На Arianna, Gosh, Dorothy89 и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  4.174
  Допаѓања:
  93.212
  Можеш убав баде мантил да си купиш
  [​IMG][​IMG]


  Провери во продавници од типот на Стружанка, продавници во кои се продаваат пижами и долна облека, а и во Џамбо гледав лани дебели, плишани наметки.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.957
  Допаѓања:
  75.631
  Пол:
  Женски
  Овде се ќе ти кажат само не тоа што прашуваш. Јас не знам ама се надевам некоја ќе ти одговори и ќе си купиш.
   
  На PaLaVa, Crna Dama, Dorothy89 и 9 други им се допаѓа ова.
 8. Macika1234

  Macika1234 Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  оффф за плишани знам дека има,но сакав онаков убав сатенски...фала ти
   
  На Dorothy89 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Macika1234

  Macika1234 Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  хахахахаха приметив
   
  На Crna Dama, Dorothy89 и biGirl им се допаѓа ова.
 10. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.285
  Допаѓања:
  315.878
  Пол:
  Женски
  Ти некако мн и помогна
  Колку да се искоментира де

  Темата е во бебиња,претпоставувам е или трудна или тазе породена.Од искуство и дадов совет дека подобро е во тренерки удобни да биде отколку во свилени пењоари од повеќе фактори.


  П.с ти вака ли модератор ке стануваше?
   
  На PUPICA, crimson, Viktorijaaa5 и 13 други им се допаѓа ова.
 11. Macika1234

  Macika1234 Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Нема врска женски,јас прашав но не со лоша намера :) треба да се породам набрзо и навистина сакам да си купам...незнаев каде да го поставам прашањево,се надевам не ми замерувате
   
  На Dorothy89, biGirl и Victorian им се допаѓа ова.
 12. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.285
  Допаѓања:
  315.878
  Пол:
  Женски
  Yamamy siti mol
   
 13. sunmoonstars

  sunmoonstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  752
  Пол:
  Женски
  @Macika1234 da ti kazam i jas po doma sum po cel den vo pizami I penjoar, I e mnogu practicno da go nosis vo peridot na odenje. Po sto sme po cel den sami so bebeto I porucek koga ke dojde nekoj od moite, majka mi, tatko mi ili na mm negotiate, vednas si go oblekuvam penjoarot da nesum pred niv po pizami I mnogu mi e prakticen. Jas go kupiv od prodavnica za dolna obleka i pizami,sum videla vo poveke prodavnica kade prodavat pizami i dolna obleka.No spored mene podobro da si zemas od nekoj popriroden material primer pamucen, a ne satenski zosto da mu e prijatno na bebeto koga ke go krevas i guskas e podobro da se dopira na pamuk.
  P.s. Od prakticna gledna tocka, posle cicanje ke treba bebeto da go krevas i da si stavis krpa na ramo ako zdrigne i povrati malku, za da ne te izvalka, a na satenski material ke ti se lizga krpata.
   
  На Macika1234, Victorian, blackwave и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  10.146
  Допаѓања:
  123.093
  Zosto svilen penjoar? Ke ti blucne bebe, ke ti tecat gradi, samo ke go unistis. Mnogu neprakticno ke ti bide. Ti kazuva taze majka. Na den po 3 bluzi menuvav oti tecea gradite i 3 od bljuckanje. Pola maicki gi frkiv od kremata za bradavici oti mrsnoto ne se pere. Koj i da ti rekol svilen penjoar te izlazal.

  I da... moze sovet kaj da najdes nema da ti dadam oti sum prakticna. Ne zaboravaj deka 40 dena ke krvaris i deka fleka tesko ke izvadis. Najdobro crni trenerki i maica od koja lesno se vadat gradite.

  PS ima vo turska carsija vo prodavnicite zad pazarot.
   
  На bella24, irenadaniel, Victorian и 8 други им се допаѓа ова.
 15. Macika1234

  Macika1234 Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  аха...ок фала на совети,може имаш право
   
  На Victorian, blackwave, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. sunmoonstars

  sunmoonstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  752
  Пол:
  Женски
  Taka e, kako sto veli @Cka zosto da go unistuvas vo toj period krvaris se mackas so mast za bradavici, bebeto povraka.....I drugo mnogu neprijatno moze da imas nenormalno pokaceno potenje poradi hormonite i procesot na sozdavanje na mleko, pa pot i satenski material e losa kombinacija :D
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.897
  Допаѓања:
  277.696
  Јас ваков си купив
  Bildschirmfoto 2016-12-19 um 23.10.03.png

  Некоја средина меѓу префинетост и фротир.
  Можам да кажам дека душа му извадив. За време на бременост ме префаќаше, во болница бев 5 дена со него, за време на доење кога низ куќа бев со пижами ...еве сега за втор пораѓај пак си го токмам да го пакувам во куферот.
  Јас би зела модел горе што е позатворен, материјалот да не е тенок за да не не отцртува и малку да подзаскрие, оти реално под него ќе бидеме подразголени.
  Во Сити Мол во интимо и кимико гледав разни модели. Можеби нешто би ти се допаднало.
   
  На mimidjon, Dorothy89, Victorian и 4 други им се допаѓа ова.
 18. џунџуле

  џунџуле Популарен член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  786
  Допаѓања:
  1.481
  Пол:
  Женски
  Не сум видела пењоар сто години. Баба ми ги имаше милион мислам. Неколку пати ми помонала мисла да си имаш дома, ќе те издига некој од спиење среден ќе си. Не знам каде може да се купи, ама верувам низ чаршија има.
   
  На Dorothy89 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.324
  Penjoar mi e zakon.
  Bez nego nemozam.
  Go imam vo site boi i debelini i potpolno te razbiram koga procitav deka Sakas.(fingers)

  Nemora da dois pa da nosis penjoar.

  Penjoar dava posebna seksipilost:
  • nevesta koga ke soblece nevestinski, neide bez penjoar;
  • nasabajle koga si piete kafe so mazeto;
  • so bebeto se setate niz kuka;
  • koga se spremas za pred spienje;
  • na odmor po tusiranje.......
  bez broj nameni.
  Za seoja prigoda ima razlicen materjal, dolzina , boja.....:inlove:
   
  Последна измена: 20 декември 2016
  На Macika1234, Dorothy89, Victorian и 2 други им се допаѓа ова.
 20. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.165
  Допаѓања:
  105.696
  Пол:
  Женски
  Побарај во Lisca. И низ некои продавници за веш и пиџами ќе најдеш сигурно. Јас 4 имам, какви филмови си праев, ама не ги носев реално ич
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.