1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пиволенд 2016 БЕЗ СКОПСКО!

Дискусија во 'Слободно време' започната од Lotus-14, 1 септември 2016.

 1. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  663
  Пол:
  Женски
  Кај не нудат програма, настанот кој се одржува во главен град каде еден од водечките брендови на пиво се наоѓа е Скопско кој воедно не е вклучен во настанот. Многу се напнав, не сум била нема ни да отидам!
   
 2. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  663
  Пол:
  Женски
  Ме интересираат мислењата поготово на Скопјаните. Благодарам.
   
 3. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  2.149
  А зошто е тоа така? Има ли некоја официјална информација поврзана со тоа, причина да дадат, објаснување...
  Баш чудно.
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Апсурдно е малку... како тоа се организира настан за пиење пиво, а нема Скопско ?
   
  На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.795
  Допаѓања:
  46.393
  Мене секое пиво ми е убаво, додека е во лименка. На вакви настани точено воопшто не пијам, па и Скопско да е. Се приметува дека е мешано со вода и воопшто не е убаво.
   
 6. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  663
  Пол:
  Женски
  Не сум прочитала официјално известување зошто е така. Предпоставувам дека е некоја политика и најголемиот штанд сега го има Прилепска...
   
  На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
 7. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.582
  Допаѓања:
  155.758
  Пол:
  Женски
  И да одам не ми менва. Сепак штета за оние кои пијат Скопско, мене лично одвратно ми е. Сепак, мора да има солидна причина за ова сигурно не оделе "еци пеци пец".
   
 8. blackwave

  blackwave Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  1.815
  Пол:
  Женски
  Скопска пивара одбила да учествува, барем така кажаа организаторите.
   
  На SURF му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.573
  Допаѓања:
  80.651
  Пол:
  Женски
  Како може да го мешаат со вода, кога точеното пиво доаѓа во големи „силоси“ од неколку десетици килограми и го приклучуваат на механизмот за точење во моментот кога се појавува потреба од нова туба.
  Тубата си е полна само со пиво, а верувај додека ти точат на шанк и додека после тебе има уште десетици луѓе кои чекаат точено пиво, шанкерот нема ни време да ти „наточи“ вода во пивото. :D
   
  На SURF, Gosh, Cka и 5 други им се допаѓа ова.
 10. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Јас сум од Скопје и не идам на Пиволенд.
   
  На kjukli и Lotus-14 им се допаѓа ова.
 11. Arja

  Arja Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.349
  Пол:
  Женски
  Иако програмата воопшто не ми се допаѓа, бев во средата бидејќи свиреа другарчиња на бла бла стејџот, планирам да одам и во недела за веќе неколку пати видените Фолтин (ми се допаѓа каква атмосфера прават во живо, ама Дфест, сега брзо во Кавадарци, лани Пиволенд сега Пиволенд, да не претеруваат малку со концерти а без нов материјал?) не ми прави никаква разлика дали има или не Скопско, бидејќи и онака не ми се допаѓа - премногу горчливо и премногу газирано, Даб ми е 100 пати подобро пиво од Скопско, Лашко исто така. Ама на Пиволенд одлучив да уживам во Никшичко затоа што и онака кај нас не сум го начекала со исклучок во Битола каде има Никшичко светло. Не знам што се изглупирле од Скопска пивара ама редно е да имаше и нивни штанд за оние љубители на нивното пиво.
   
  На LollySky и Cka им се допаѓа ова.
 12. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.795
  Допаѓања:
  46.393
  Океј, можеби не е мешано со вода, ама дефинитивно точеното не е исто ко она што ќе го купиш од продавница. Нема ниту вкус, ниту е газирано и пола е пена.
   
 13. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  Јас ко што разбрав, организаторите не се согласиле да ја платат сумата која ја побарале од Скопска пивара, па затоа нема да го има.

  Јас секако на пиволенд главно одам за да пробам пиво што инаку не би го пиела, затоа што има многу избор, па во секој случај не би зела некое од Македонија, ама сепак е штета.
   
 14. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  2.149
  Они си знаат, нивна политика... Крај краева, за љубителите на скопско кои не би пиеле нешто друго - нека си купат од продавница и нека си пијат таму :)
   
 15. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Отидов годинава на Рибља, кога начекав таму дупла вотка за 80, ни пиво видов ни оно мене:DСе изнаиграв, се изнаскокав, волку добро на Пивофест во Прилеп не си поминав.
   
  На Antebellum и LollySky им се допаѓа ова.
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.121
  Допаѓања:
  76.434
  Пол:
  Женски
  А што има врска ако е без Скопско?
   
  На corapce му/ѝ се допаѓа ова.
 17. corapce

  corapce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Пиволенд-шмиволенд.. бла
   
 18. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  2.563
  Само вчера бев и доста е една вечер според мене. А бев фан на пиволенд и до пред 3 години секоја година одев по две вечери. Ама ја утепаа програмата се тие па тие бендови, ретко нешто ново.. На пример рибја чорба свири овде, во кавадарци и во штип во рок од еден месец, па и на најголемите фанови ќе им здосадат. Треба да викаат некои поактуелни имиња.
   
  На Lotus-14 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SURF

  SURF Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2016
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  1.331
  Пол:
  Машки
  Лочки така е. Имаш право. Но земи точено гинис од пиволенд и од ајриш и ке приметиш колку е ``побистро`` тоа од пиволенд за разлика од тоа од ајриш. И лани приметив дека лименките и шишињата се со многу подобар и посилен вкус за разлика од точените .
   
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.573
  Допаѓања:
  80.651
  Пол:
  Женски
  Ако боцата е штотуку ставена, пивото е побистро додека не се источат тие неколку почетни чаши. Исто е и кога боцата е при крај, пивото е поводенасто, но тоа не значи дека е мешано со вода.