1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пиволенд 2016 БЕЗ СКОПСКО!

Дискусија во 'Слободно време' започната од Lotus-14, 1 септември 2016.

  1. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Кај не нудат програма, настанот кој се одржува во главен град каде еден од водечките брендови на пиво се наоѓа е Скопско кој воедно не е вклучен во настанот. Многу се напнав, не сум била нема ни да отидам!
     
  2. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Ме интересираат мислењата поготово на Скопјаните. Благодарам.
     
  3. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150
    А зошто е тоа така? Има ли некоја официјална информација поврзана со тоа, причина да дадат, објаснување...
    Баш чудно.
     
  4. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Апсурдно е малку... како тоа се организира настан за пиење пиво, а нема Скопско ?
     
    На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Мене секое пиво ми е убаво, додека е во лименка. На вакви настани точено воопшто не пијам, па и Скопско да е. Се приметува дека е мешано со вода и воопшто не е убаво.
     
  6. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Не сум прочитала официјално известување зошто е така. Предпоставувам дека е некоја политика и најголемиот штанд сега го има Прилепска...
     
    На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.800
    Пол:
    Женски
    И да одам не ми менва. Сепак штета за оние кои пијат Скопско, мене лично одвратно ми е. Сепак, мора да има солидна причина за ова сигурно не оделе "еци пеци пец".
     
  8. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Скопска пивара одбила да учествува, барем така кажаа организаторите.
     
    На SURF му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Како може да го мешаат со вода, кога точеното пиво доаѓа во големи „силоси“ од неколку десетици килограми и го приклучуваат на механизмот за точење во моментот кога се појавува потреба од нова туба.
    Тубата си е полна само со пиво, а верувај додека ти точат на шанк и додека после тебе има уште десетици луѓе кои чекаат точено пиво, шанкерот нема ни време да ти „наточи“ вода во пивото. :D
     
    На SURF, Gosh, Cka и 5 други им се допаѓа ова.
  10. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Јас сум од Скопје и не идам на Пиволенд.
     
    На kjukli и Lotus-14 им се допаѓа ова.
  11. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Иако програмата воопшто не ми се допаѓа, бев во средата бидејќи свиреа другарчиња на бла бла стејџот, планирам да одам и во недела за веќе неколку пати видените Фолтин (ми се допаѓа каква атмосфера прават во живо, ама Дфест, сега брзо во Кавадарци, лани Пиволенд сега Пиволенд, да не претеруваат малку со концерти а без нов материјал?) не ми прави никаква разлика дали има или не Скопско, бидејќи и онака не ми се допаѓа - премногу горчливо и премногу газирано, Даб ми е 100 пати подобро пиво од Скопско, Лашко исто така. Ама на Пиволенд одлучив да уживам во Никшичко затоа што и онака кај нас не сум го начекала со исклучок во Битола каде има Никшичко светло. Не знам што се изглупирле од Скопска пивара ама редно е да имаше и нивни штанд за оние љубители на нивното пиво.
     
    На LollySky и Cka им се допаѓа ова.
  12. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Океј, можеби не е мешано со вода, ама дефинитивно точеното не е исто ко она што ќе го купиш од продавница. Нема ниту вкус, ниту е газирано и пола е пена.
     
  13. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Јас ко што разбрав, организаторите не се согласиле да ја платат сумата која ја побарале од Скопска пивара, па затоа нема да го има.

    Јас секако на пиволенд главно одам за да пробам пиво што инаку не би го пиела, затоа што има многу избор, па во секој случај не би зела некое од Македонија, ама сепак е штета.
     
  14. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150
    Они си знаат, нивна политика... Крај краева, за љубителите на скопско кои не би пиеле нешто друго - нека си купат од продавница и нека си пијат таму :)
     
  15. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Отидов годинава на Рибља, кога начекав таму дупла вотка за 80, ни пиво видов ни оно мене:DСе изнаиграв, се изнаскокав, волку добро на Пивофест во Прилеп не си поминав.
     
    На Antebellum и LollySky им се допаѓа ова.
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.145
    Допаѓања:
    76.558
    Пол:
    Женски
    А што има врска ако е без Скопско?
     
    На corapce му/ѝ се допаѓа ова.
  17. corapce

    corapce Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Женски
    Пиволенд-шмиволенд.. бла
     
  18. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    930
    Допаѓања:
    2.570
    Само вчера бев и доста е една вечер според мене. А бев фан на пиволенд и до пред 3 години секоја година одев по две вечери. Ама ја утепаа програмата се тие па тие бендови, ретко нешто ново.. На пример рибја чорба свири овде, во кавадарци и во штип во рок од еден месец, па и на најголемите фанови ќе им здосадат. Треба да викаат некои поактуелни имиња.
     
    На Lotus-14 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. SURF

    SURF Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2016
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    1.331
    Пол:
    Машки
    Лочки така е. Имаш право. Но земи точено гинис од пиволенд и од ајриш и ке приметиш колку е ``побистро`` тоа од пиволенд за разлика од тоа од ајриш. И лани приметив дека лименките и шишињата се со многу подобар и посилен вкус за разлика од точените .
     
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Ако боцата е штотуку ставена, пивото е побистро додека не се источат тие неколку почетни чаши. Исто е и кога боцата е при крај, пивото е поводенасто, но тоа не значи дека е мешано со вода.