1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пиво Фест во Прилеп

Дискусија во 'Слободно време' започната од Chika-Boom, 14 јули 2010.

 1. Chika-Boom

  Chika-Boom Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  6
  Од утре почнува осмиот по ред фестивал на пивото во Прилеп. Со Северина 200.000 посетители минатата година. За оваа, прилепчани очекуваат барем 100.000 повеќе.

  Од четврток до недела, Прилеп ќе го одбележи добра музика, одлична забава, многу пиво и скара. Многу мизички имиња што од македонската што од балканската музичка сцена, ќе го исполнат овој четиридневен фестивал на пиво и добра скара под марковите кули. Од Влатко Лозановски, Влатко Илиевски, Ламбе Алабаковски, Елена Ристеска, Сузана Спасовска, Есма Реџепова, Даниела Враниќ, неповторливата Цеца Ражнатовиќ и уште многу други. Музика и забава за сите генерации. Скоро сите четири дена, од 20 часот па се до полноќ уживателите на пивото ќе имаат можност да се забавуваат со музичките имиња на големата сцена. По полноќ, журката се сели на малата сцена, наменета за помладите со многу диџеи и бендови.

  Дали и Вие ке присуствувате на овој голем Фестивал на Пивото?
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум била на Пиво-фестот, а би сакала да присуствувам. Звучи интересно :) Ама баш за оваа година, не знам, не верувам дека ќе отидам.
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Темава може да оди во Политика и настани.
  И текстот не морал да биде целиот болдиран.
  ________________________________________
  Да не бидам оф-топик: нема да присуствувам на овој настан.
   
 4. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Ај сега сите во Прилепов. На пиво-да се очукаме :P , скара не мора.
  Јас да си кажам дека во недела не мислам да одам и да ја слушам Цеца :tmi: , одам вечерва за отварањето, а и плус одам со супер друштво. Ќе биде :rock:
   
 5. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  Присуствувам, утре заминувам за ПП.
   
 6. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.543
  И јас сакам да присуствувам :) ама за жал тешко дека ќе можам да отидам
   
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Да ве прашам, во колку саат трга возот од Куманово, во колку е во Скопје колку е картата?
  Уф многу прашувам :tmi:
   
 8. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Секако ќе одам, ама не на отворањето... И не на Цеца! ќе си појдам во петок да ги послушам Ареа и да се напијам едно пиво :rock: :rock: :rock: :rock:
   
 9. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  120
  Идам утре, некако не ми се идеше, само што се вратив дома од exit а треба пак да патувам :puke:
  Цеца мање- више, не ја сакам ама не ја ни мразам. Ама едно знам- ОБОЖАВАМ ПИВОООООО!!!!! :D ........
  Ќе биде лудо :rock: :rock: :rock: :rock:
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  јас радо би одела,особено за во недела,ама околината не е многу расположена.пиво не пијам воопшто,ама затоа скара јадам и сакам гужви :D
   
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Eдно што мразам гужви, второ што не сакам извештачени работи и пијани манијаци, и последно што не сакам да ја слушам нит оваа вечерва, нит па „неповторливата“ Цеца. И плус нема да го заборавам Пивофестот пред две-три години кога загина малечкото девојче :tmi: :( Се врти некој муабет, некој договор, ама искрено не знам дали ќе одам воопшто да посетам и да прошетам. Зависи од расположение утревечер :D А на тие што одат секако убаво да си поминат :)
   
 12. Macufkata

  Macufkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  83
  I jas im posakuvam Dobar pomin ja ne bi idela na pivo fest bas zaradi toa sto ima pijani i sekakvi ne se cuvstuvam sigurna a i bef lani ne si pominav bas najdobro na moja najdobra drugarka i ja lupnaa glavata so flasa :( i zavrsivme u bolnica
   
 13. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Планирам да одам. Во недела за Цеца :D Би требало да биде интересно :)
   
 14. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  па мислам редно е да отидам...не сум била две години на пиво фест! во план сум па ќе видиме :drunk: :drunk:
   
 15. Macufkata

  Macufkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  83
  Ubaf pomin Decki ;) :hai:
   
 16. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  Мора да дојдете навистина е прекрасно...има гужва, но нема пијани манијаци :lol:
  има полиција, добро е организирано, а и немора да се дотерувате многу, и онака ќе се очукате :)
  Плус...мора да дојдетеее бидејќи в недела ми е роденден...
  Имате покана од мене :)
  Лани Северина ми пееше, годинава Цеца, за до година можеби Lady GaGa :lol: :rofl: :lol:
   
 17. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Или Мадона :^) не... не .. Здравко Чолич нека го викнат догодина, ајде прилепчанки ургирајте таму, ако сакаат повеќе жени на Пивофест само Чолич нека го донесат :D
   
 18. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Ептееен тапа настан според мене. Нема да присуствувам се дур имаат ваква програма. Суперхикс како предгрупа на „фацата“ Елена Ристевска ? :fubar: Уште еден доказ дека не знаеме да го цениме тоа што го имаме. Разбрав дека Цеца била „дебело“ платена за овој настап, а во Македонија има куп изведувачи кои можеа да се вметнат во програмата, но за жал народот се повеќе и повеќе сака да гледа разголени певаљки и да слуша неквалитетна музика.
   
 19. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.543
  Од кај ја најдоа Цеца |( Пиво фест не е замислен за да содржи такви кич фигури . УЖАСНО !
  Немам ништо против Цеца, имам против Цеца на Пивофест.
   
 20. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Јас имам против трошењето на гооооолеми пари, само пијаниците да си поминат убаво. Па со то парите што ги плаќаат Цеца и Северина можат нешто подобро да направат. Наместо пиво фест, некој хуманитарен настан. Ама не, треба и локалната да лапни паричка :(