1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пиво фест Прилеп

Дискусија во 'Канта' започната од crazylady, 9 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  Најпопуларниот машки вокал на поранешните југословенски простори во последниве 40 години, ЗДРАВКО ЧОЛИЌ ќе пее на „Пивофестот“. Според најавите, тој ќе биде најглавна музичка атракција на пивијадата од 14-17 јули. Можно е освен со стандардниот тим, Чола да настапи и со 18 гудачи и 8 балерини.
  Се очекува Чолиќ да го надмине ланскиот рекорд на посетеност на Пивофестот со Цеца од над сто илјади гости на саботната централна забава.

  Пиво фест во ПРИЛЕП е одлично место за забава, за дружење, требаше градоначалникот да донесе ова година светска ѕвезда но сепак не успеа во тоа. ;)

  Повелете во Прилеп да ја пробате најубавата скара :rofl: :rofl:

  Не видов ваква тема но ако е дупла клуч.
   
 2. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  Што мислите за Пиво фестот во Прилеп како ви се допаѓа ???
  Јас сум од Прилеп и мислам дека секоја година е од подобар до подобар не сум била на Пиво фестот во Охрид па да го споредам :?: па повелете со пофалби и критики. ;)
  Се извинувам морав пост под пост затоа што можеби феминкиве не ја сфатиле поентата на темава ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=mLjqnYYlUz8

  http://www.youtube.com/watch?v=7AijgdKixOs

  http://www.youtube.com/watch?v=bYObqE22 ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=7AijgdKi ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=2owU5XieyAM
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.371
  Допаѓања:
  63.411
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.