1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пивски квасец

Дискусија во 'Диети' започната од askme, 17 март 2010.

 1. askme

  askme Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  15
  imate li iskustvo so pienje pivski kvasec za nakacuvanje nekoe kilce? zadovolni? kolku cini? ;) pozzz
   
 2. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Јас го имам пиено како додаток во исхраната, не не за да се здебелам, туку заради тоа што е богат со Б витамини. Го има по аптекиве и не е скап. Зависи од која фирма ќе го купиш, но не е поскап од 200 денари за пакување од 100 таблетки, а се пијат 3x2. Го има и во прав кој се раствара во вода... но ако ти е проблем вкусот, подобро да си земеш таблетки. А инаку јас не забележав дека се поправив додека го пиев, можеби само малку делува на потикнување на апетитот, но не нешто значајно. Во секој случај, зрдаво е да с епие и е природен извор на Б витамини кои во тој облик најлесно се апсорбираат од организмот.

  А еве што најдов за него како информација:

  http://www.vitalia.com.mk/default-mk.asp?ItemID=8186103714AE7547B812D1992E419834
   
 3. askme

  askme Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  15
  fala Nina24 ;)
   
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  imam konzumirano pivski kvasec..ako si resena da zemes kupi si i pij ama nemoj poveke od eden mesec..inaku tocno bogat e so B vitamini..ai deluva ubavo na kozata ja regenerira isto i noktite..kosata..itn
   
 5. askme

  askme Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  15
  mene me interesira od aspekt na dobivanje kilaza......mi falat edno 5kg ;( dve godini 100g ne sum popravena :ugeek: a se obiduvam :?
   
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  ех.. порано ко бев слаба, мајка ми ме тераше да пијам пивски квасец за да ставам некое кило и да ми се зголеми апетитот паралелно... и еве ме сега ко пувче сум.. :lol: Шубо слаба ќе си бев, а вака...
  Значи има резултати ако ги пиеш редовно и ако јадеш, нормално.
  Пивскиот квасец е добар и за зајакнување на ноктите, косата и за помазна кожа ;)
   
 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Е мене спротивно ми делуваше кога пиев капсули :worried:hock: Многу чудно е тоа.Ако се напиев една капсула пред јадење,како да ми набабруваше во стомак и не ми се јадеше :? .А дека е корисен е,сигурно,коса ,кожа,нокти,веднаш се сеќава разлика.
   
 8. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  и јас знам многумина кои го пиеле за слабеење... сега прв пат слушам дека се пие за да се здебелиш
   
 9. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  И јас првпат слушам дека се пие за дебелеење па луѓе не ме плашете ми рекоа да пијам пивски квасец дека е добро за косата кожата ноктите .. ама не и за да бидат прасе . лелееее
   
 10. mala

  mala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  13
  jas pocnav da pijam pred edna nedela a pred toa ne mozev da jadam nemav apetit a sega imam
   
 11. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  61
  А има одредено време колку треба да се пие или тоа нема врска? :)
   
 12. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  mislam deka e dovolno da se pie 1 mesec ili mesec ipol da ne se preteruva mnogu zboram za pivskiot kvasec vo prav neznam za tabletite ne sum gi koristela
   
 13. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Баш ме интересира некој нека пише дали навистина се дебелее и колку?
   
  На JoelleSweet му/ѝ се допаѓа ова.
 14. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  emce-kremce jas go piam pomalku od oden mesec a vo meguvreme bev i na dieta taka da jas sum oslabnata 3 kg i voopsto nemam apetit od nego go konzumiram inaku za noktite i kosata a pravam i maski od nego
   
 15. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Па јас знам дека е тој за слабеење тука прв пат слушнав дека го пијат за да се здебелат, па затоа ме интересираат резултатите.
   
 16. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  На моја другарка, која што е многу слаба и го препишаа да го пие за да и створи апетит. И навистина беше успешно. Така да јас знам дека е за дебелеење, односно за апетит. Но, сигурно има врска како го консумираш и со што го комбинираш, па на таа основа се дебелееш или слабееш. Ваљда :roll:
   
 17. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  За дебелеење не знам, ама колку добро влијае на кожата тоа е чудо. За еден месец лицето ќе ти биде како на бебе :)
   
  На JoelleSweet му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  Da vo pravo si I me samo liceto noktite kosata...
   
 19. strudla

  strudla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  7
  јас во моментот пијам пивски квасец и сега за сега ми е супер имам многу повеЌе апетит и малку од малку се забележува разликата е сега незнам на моето пакување јас сто го купив пишува по 5 таблети да се пие дневно Што мислам дека е многу али јас пијам две сабајле две навечер, нисто не е штетен значи на природна база е 100% а покрај отварање на апетит исто така многу е добар за концентрација и за помнење покрај тоа Што е добар и за ноктите косата кожата
   
 20. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  ма и 4 таблети ти се многу...доволно е до две најмногу на ден...
   
  На JoelleSweet му/ѝ се допаѓа ова.